De stad Antwerpen wil de creativiteit van de stad beter zichtbaar maken en dieper verankeren. Door de schijnwerpers te zetten op creatief talent kan de stad haar imago als innovatieve kennisstad en creatieve stad versterken bij bewoners, bedrijven, brains en bezoekers.
‘US by Night’ staat voor een internationale kijk op de nauwe band tussen de kunsten, het conceptuele en de digitale technologie. Na de succesvolle editie van vorig jaar is het de ambitie van de organisatie om dit festival verder uit te bouwen tot een nieuw internationaal designfestival dat opereert vanuit Antwerpen. Voor 2017 ambiëren ze een driedaags avondprogramma dat plaatsvindt in de evenementenhal op park Spoor Noord en loopt van donderdag 23 november 2017 tot en met zaterdag 25 november 2017, telkens van 16.00 uur tot 24.00 uur. Het festival bestaat uit lezingen van Antwerpse en internationale gasten, workshops, installaties, performances, projecties en multimediale tentoonstellingen.
Het festival wordt één van de uithangborden voor Antwerpen, haar kunstenaars en creatieve ondernemers.
Het bestuursakkoord 2013-2018 benadrukt het belang van de creatieve economie voor de stad. Door het economisch weefsel te diversifiëren en opportuniteiten te detecteren binnen diverse sectoren van de creatieve economie (mode, design, media, architectuur, … ) kan Antwerpen het verschil maken in de steeds grotere concurrentie tussen steden en regio’s. Bovendien wil de stad de uitstraling van Antwerpen als creatieve stad bestendigen en vergroten.
Het is een belangrijke doelstelling om Antwerpen internationaal op de kaart te zetten naar potentiële bewoners, bezoekers, bedrijven en brains. Binnen deze doelstelling werd door het college op 26 juli 2013 (jaarnummer 7581) vier positioneringsthema’s goedgekeurd: stad aan de stroom, innovatieve kennisstad, metropool op mensenmaat en creatieve stad.
Op 27 februari 2015 (jaarnummer 01617) nam het college kennis van de ambitie om tussen december 2015 en december 2016 een gemeenschappelijk programma uit te werken rond Creative Harbour (werktitel) dat Antwerpen als creatieve stad meer zichtbaarheid geeft door haar bestaande communicatiekanalen maximaal in te zetten. Dit project heeft ondertussen plaatsgevonden onder de naam van Born in Antwerp.
Eén van de projecten was ‘OFFF by night’ een driedaags internationaal festival van grafisch ontwerp dat opereert vanuit Barcelona. ‘US by night’ is de opvolger van ‘OFFF by night’ waar de organisatoren beslist hebben om onafhankelijk verder te gaan en dit meerdaags festival te gaan uitbouwen als een vanuit Antwerpen opererend festival, waar diverse creatieve disciplines een plaats krijgen.
Het Gemeentedecreet van 15 juli 2005, inzonderheid artikel 57 §3, 1° bepaalt dat het college de daden van beheer over de gemeentelijke inrichtingen en eigendommen binnen de door de gemeenteraad algemene regels dient uit te voeren.
Volgens artikel 3 van het gebruiksreglement voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal, 2014-2019, (2013_GR_00760) is het college bevoegd om uitzonderingen goed op het gebruiksreglement goed te keuren.
Volgens artikel 8 van het retributiereglement voor de evenementenhal Park Spoor Noord (2013_GR_00690) kan het college afwijkingen op de prijs toestaan op basis van een gemotiveerde beslissing omwille van opportuniteitsredenen.
Het college keurt de organisatie van het evenement 'US by Night' op donderdag 23 november, vrijdag 24 november en zaterdag 25 november in de evenementenhal Park Spoor Noord goed.
Het college keurt goed dat de Evenementenhal Park Spoor Noord van maandag 20 november 2017 tot en met maandag 27 november 2017 gratis ter beschikking wordt gesteld voor het evenement 'US by Night'.
Het college keurt de toelating tot overschrijding van het maximum aantal podiumelementen en stoelen voor het bouwen van een tribune, zowel bij levering als hulp bij plaatsing, goed.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| SB/Stadsreiniging/Bijzonder Interventie Team | leveren, ledigen en ophalen feestcontainers. |
| SB/Bijzondere Opdrachten en Feestmateriaal | leveren van materiaal volgens order B604255. |
| SB/Bijzondere Opdrachten en Feestmateriaal | aanmaken inforborden en signalisatie. |