Artikel 56, §3, 4° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de plaatsingsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Er werd een gemotiveerd gunningsverslag opgemaakt dat als bijlage bij dit besluit wordt gevoegd.
Inzake de kwalitatieve selectie werden alle inschrijvers betrouwbaar en geschikt bevonden.
De offertes van alle inschrijvers werden regelmatig bevonden.
De offertes werden als volgt beoordeeld:
Nr | Gunningscriteria | Gewicht | BDO Bedrijfsrevisoren cvba | Callens, Pirenne, Theunissen en Co bedrijfsrevisoren cvba en Grant Thornton bedrijfsrevisoren cvba in tv |
1 | Methodologie: context | 10 | 8,50 | 6,00 |
Methodologie: duidelijkheid | 10 | 8,50 | 6,50 | |
Aantal werkuren | 20 | 18,90 | 20,00 | |
Organisatie en relatiebeheer | 10 | 9,00 | 7,00 | |
2 | Prijs | 50 | 48,54 | 50,00 |
Totaal | 100 | 93,44 | 89,50 |
De offertes worden als volgt definitief gerangschikt:
Nr. |
Naam |
Score |
1 |
BDO Bedrijfsrevisoren cvba |
93,44 |
2 |
Callens, Pirenne,Theunissen en Co bedrijfsrevisoren cvba en Grant Thornton bedrijfsrevisoren cvba in tijdelijke vereniging |
89,5 |
In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. In toepassing van artikel 87, §1 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, wordt in geval van vereiste of toegestane opties (of de in aanmerking genomen vrije opties) de economisch meest voordelige offerte bepaald op grond van de rangschikking van de offertes verhoogd met de erin geboden economische voordelen.
In toepassing van artikel 66, §1, 2° van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, ziet de aanbestedende overheid erop toe dat de offerte afkomstig is van een inschrijver waaraan de toegang tot de opdracht niet is ontzegd op grond van de uitsluitingsgronden en die voldoet aan de door de aanbestedende overheid vastgestelde selectiecriteria en, in voorkomend geval, de niet-discriminerende regels en criteria inzake de beperking van het aantal aan de selectiecriteria beantwoordende kandidaten.
In toepassing van artikel 83 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten samen gelezen met artikel 76 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderzoekt de aanbestedende overheid de regelmatigheid van de offertes.
In toepassing van artikel 35 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderwerpt de aanbestedende overheid de ingediende offertes aan een prijs- of kostenonderzoek.
Voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor het aanstellen van een commissaris-revisor voor de groep Antwerpen, werd openbare procedure met Europese bekendmaking GAC_2018_00463 uitgeschreven. Op 2 april 2019 dienden de volgende firma’s een offerte in:
Bij deze raamovereenkomst treedt de stad op als aankoopcentrale voor de aankoopgroep Antwerpen. De stad neemt, in principe, zelf niet af van deze raamovereenkomst. Indien andere entiteiten dan de stad afnemen op deze raamovereenkomst, zal dat gebeuren in eigen naam en voor eigen rekening. De vastleggingen voor die deelopdrachten zullen dan ook op de eigen budgetten gebeuren.
Het college keurt de gunning goed voor de raamovereenkomst voor het aanstellen van een commissaris-revisor voor de groep Antwerpen, op basis van bestek GAC_2018_00463, aan BDO Bedrijfsrevisoren cvba, Da Vincilaan 9 te 1930 Zaventem, met ondernemingsnummer 0431.088.289.
De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
Omschrijving |
Bedrag |
Boekingsadres |
Bestelbon |
Raamovereenkomst voor het aanstellen van een commissaris-revisor voor de groep Antwerpen |
|
Budgetten van verschillende entiteiten
|
met orderbons |
Budgetten van verschillende entiteiten
|