Terug
Gepubliceerd op 16/12/2019

2019_CBS_10393 - Verhuurdiensten - Exploitatievergunningen verhuurdienst voertuig met bestuurder - integratie activiteiten - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 13/12/2019 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Karim Bachar, schepen; Tom Meeuws, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2019_CBS_10393 - Verhuurdiensten - Exploitatievergunningen verhuurdienst voertuig met bestuurder - integratie activiteiten - Goedkeuring 2019_CBS_10393 - Verhuurdiensten - Exploitatievergunningen verhuurdienst voertuig met bestuurder - integratie activiteiten - Goedkeuring

Motivering

Argumentatie

Het aantal vergunningen van voertuigen met bestuurder is onbeperkt.

Doordat de zaakvoerder van Limo & Taxiservice Bosschaerts bvba vennoot is geworden van G.D.S. Trans Service bvba, vond er de facto een soort van fusie plaats tussen beide venootschappen

Het college kan goedkeuren dat de vergunning van G.D.S. Trans Service bvba word uitgebreid met de twee vergunde voertuigen van Limo & Taxiservice Bosschaerts bvba.

Juridische grond

Decreet van 20 april betreffende de organisatie van het personenvervoer over de weg.

Besluit van de vlaamse regering van 18 juli 2003 betreffende de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder.

Aanleiding en context

G.D.S. Trans Service bvba, ondernemingsnummer 0645.988.326, heeft een exploitatievergunning voor verhuurdienst van voertuig met bestuurder voor zes voertuigen, met stadsnummers 6114, 6115 en 6127 tot 6130. De vergunning is geldig tot en met 3 maart 2021.

Limo & Taxiservice Bosschaerts bvba, ondernemingsnummer 0878.409.135, heeft een exploitatievergunning voor verhuurdienst van voertuig met bestuurder voor drie voertuigen, stadsnummers 5961, 5962 en 5963. Daarnaast heeft de Limo & Taxiservice Bosschaerts ook een exploitatieverguning voor een taxidienst voor één voertuig, met stadsnummer 0961. Voor één voertuig heeft de exploitant dus een combivergunning (taxi en verhuurdienst met voertuig met bestuurder).

De zaakvoerders van beide exploitanten willen hun activiteiten verhuurdienst voertuig met bestuurder volledig samensmelten: de twee zuivere voertuigen verhuurdienst met bestuurder van Limo & Taxiservice Bosschaerts zouden hierbij overgaan naar G.D.S Trans Service. Op 7 juni 2019 besliste de bijzonder algemene vergadering van G.D.S Trans Service bvba dat de zaakvoerder van Limo & Taxiservice Bosschaerts bvba venoot zou worden van G.D.S Trans Service.

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW05 - Antwerpen is een welvarende innovatieve business stad
1SLW0504 - De stedelijke dienstverlening aan ondernemers is uitmuntend
1SLW050402 - Via een fysiek en digitaal portaal zorgt de stad voor een snelle afhandeling van vragen van bestaande en nieuwe ondernemers. Administratieve formaliteiten worden fors vereenvoudigd

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat de exploitatievergunning voor verhuurdienst van voertuig met bestuurder van Limo & Taxiservice Bosschaerts bvba, ondernemingsnummer 0878.409.135, wordt verlaagd met twee voertuigen. de vergunning blijft lopen tot en met 30 juni 2020.

Artikel 2

Het college keurt goed dat de exploitatievergunning voor verhuurdienst van voertuig met bestuurder van  G.D.S Trans Service bvba, ondernemingsnummer 0645.988.326, wordt  verhoogd met twee voertuigen.

Deze voertuigen dragen de stadsnummers 5962 en 5963. De verguning blijft lopen tot en met 3 maart 2021.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.