Om een kwalitatief, hoogstaand en evenwichtig evenementenaanbod in de stad Antwerpen te behouden, is een goede en evenwichtige spreiding van de evenementen nodig, zowel in ruimte als in tijd.
"Drukke periodes en weekends"
Een drukke periode of weekend vraagt een maximale inspanning van de stadsdiensten. Daarnaast hebben deze periodes grote impact op de mobiliteit en de doorstroming en bestaat de kans op overlast in de stad Antwerpen. Daarom worden aanvragers van nieuwe of niet aangemelde aanvragen voor een druk moment best verwezen naar een ander beschikbaar moment. Organisatoren kunnen zo proactief naar minder drukke weekends of periodes geleid worden. Dit zorgt voor betere ondersteuning, meer communicatiemogelijkheden en minder concurrentie. Dit wil niet zeggen dat er in een druk weekend of periode geen nieuwe aanvragen meer worden aanvaard. De evenementenloketten zullen het plannen van extra evenementen in deze periodes wel ontraden. Elke aanvraag wordt echter sowieso bekeken in functie van beschikbaarheid van middelen en mensen op het moment dat de aanvraag wordt gedaan of advies wordt ingewonnen van betrokken stadsdiensten. In 2020 zal er in die zin ook extra aandacht besteed worden aan het bieden van alternatieve locaties voor evenementen in functie van de heraanleg van enkele veelgevraagde straten en pleinen.
De drukke periodes of weekends zijn:
Het college keurde op 9 maart 2018 (jaarnummer 2138) het gewijzigde evenementenkader goed
De stad Antwerpen is een bruisende stad met internationale uitstraling. In 2019 werden er stadsbreed op het publiek domein een 6.000-tal evenementenaanvragen en 1.000 filmaanvragen verwerkt. Een goede spreiding hiervan maakt de kalender interessanter voor de bezoeker en bewoner, verdeelt de mogelijke overlast en laat de ondersteunende stadsdiensten toe een kwalitatieve ondersteuning te bieden. De lokale politie en de bedrijfseenheid Stadsbeheer zijn in dat kader de meest bevraagde diensten. De dienst Stadsbeheer/evenementen, film, markten en foren vraagt daarom elk najaar aan zowel interne diensten als externe evenementenorganisatoren om de voornaamste evenementen voor het volgende jaar kenbaar te maken.
Op basis van deze kennisgeving:
Een evenementenplanning is een dynamisch gegeven. De lijst van drukke weekends en periodes kan dus nog aangroeien in de loop van het jaar. De voorgestelde categoriebepaling in functie van het opportuniteitskader voor evenementen moet voor alle evenementen op de planning goedgekeurd worden door de daartoe bevoegde jury en kan nog wijzigen.
Het college neemt kennis van de lijst van evenementen en drukke periodes en weekends in 2020. De drukke periodes of weekends zijn:
Het college geeft opdracht aan:
Dienst | Taak |
SB/EFMF |
|