Artikel 56, §3, 4° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de plaatsingsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Op het moment van de indiening van zijn offerte voor de opdracht GAC_2019_01102 was het voor de opdrachtnemer Inflate bvba redelijkerwijze onvoorzienbaar dat meer dan de helft van de evenementen waarvoor transport, plaatsing, afbraak en stockage van promotiemateriaal nodig is, ingevolge het coronavirus COVID-19 niet zouden (kunnen) plaatsvinden in het jaar 2020, maar zouden worden verzet naar het jaar 2021.
Dit gegeven leidt tot een ingrijpende ontwrichting van het contractueel evenwicht in het nadeel van de opdrachtnemer, zodat een herziening van de opdracht op vraag van de opdrachtnemer zich opdringt, in de vorm van een verlenging voor een periode van 1 jaar, namelijk tot en met 31 december 2021.
In toepassing van artikel 38/9 van het Koninklijk Besluit van 14 januari 2013 kan de opdracht op vraag van de opdrachtnemer worden gewijzigd, voor zover de opdrachtnemer kan aantonen dat de herziening noodzakelijk is geworden door omstandigheden die redelijkerwijze niet voorzienbaar waren bij de indiening van zijn offerte, deze omstandigheden niet konden worden ontweken en de gevolgen ervan niet konden worden verholpen niettegenstaande hij al het nodige daartoe heeft gedaan. De wijziging kan bestaan uit hetzij een verlenging van de uitvoeringstermijn hetzij, wanneer er sprake is van een zeer belangrijk nadeel, een andere vorm van herziening of de verbreking van de opdracht.
Op 17 januari 2020 (jaarnummer 00419) keurde het college van burgemeester en schepenen de gunning van de opdracht GAC_2019_01102 voor ‘stockeren, transporteren en plaatsen promotiemateriaal Sporting A’ goed aan de ondernemer Inflate bvba, Vuurkruisenlaan 29 te 2900 Schoten, met ondernemingsnummer 0536.822.942.
Het voorwerp van deze opdracht heeft betrekking op het ter plekke brengen, opbouwen, afbreken en stockeren van promotiemateriaal voor evenementen, met bijzondere aandacht voor de evenementen die kaderen binnen de herdenking van de 100ste verjaardag van de Olympische Spelen in Antwerpen.
Gelet op de beslissingen die de Nationale Veiligheidsraad en de gouverneur van de provincie Antwerpen in het kader van de strijd tegen de verspreiding van het coronavirus COVID-19 hebben genomen, kunnen tal van evenementen evenwel niet op de initieel geplande momenten doorgaan. Een groot deel van deze evenementen werden dan ook verschoven naar het jaar 2021.
Het college keurt goed dat de opdracht GAC_2019_01102 met een jaar wordt verlengd tot en met 31 december 2021.
De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
Omschrijving |
Bedrag |
Boekingsadres |
Bestelbon |
Stockeren, transporteren en plaatsen promotiemateriaal Sporting A |
|
budgetplaats: 5115100000 |
met orderbons |