Geachte schepen,
Het ziet ernaar uit dat de vakantie ons in het land of zelfs in de stad zal houden. En de groene publieke ruimte in de stad staat onder druk.
Vandaar dat we moeten kijken naar onze straten en pleinen om meer recreatieve ruimte te bieden.
Het bestuur van het district Antwerpen zag dit al aankomen en lanceerde het begrip ‘vakantiestraat’: bewoners kunnen hun straat omtoveren tot een gezellige vertoef- en speelplek.
Voor het ganse grondgebied van de stad zijn speelstraten hiervoor een goed instrument.
Maar…
Speelstraten voor de maand juli had je als bewoner moeten aanvragen ten laatste op 9 april, speelstraten voor augustus ten laatste op 9 mei. Vreselijk vroeg op het jaar.
De onzekerheid van wat de vakantie brengt, maakt dat deze afsluitdata vééél te vroeg vallen. We vernemen dat er inderdaad veel minder aanvragen zijn, dan in een ander jaar.
Sp.a-Groen stelt daarom voor om de aanvraagtermijn voor een speelstraat terug te brengen tot voor bewoners meer realistische termijnen en dus het reglement hierop aan te passen.
MOTIE:
Gezien de corona-lockdown en de onzekerheid die dit brengt voor de vakantieperiode, vraagt de raad aan het college de einddatum voor het aanvragen van een speelstraat aan te passen, tot een meer realistische datum voor de bewoners.
Beste Lucy dank u voor uw vraag
Wij hebben echter beslist dat dit niet realiseerbaar is voor ons als district en wel door de volgende 2 punten.
Voor de aanvraag van een speelstraat is de volgende procedure van toepassing
-dossier nakijken, onvolledigheden aanvullen
-advies vragen bij verkeerspolitie (kan tot een maand duren)
-straatafsluitingen/naders bestellen
-advies vragen jeugdconsulent
-advies vragen technisch consulent
- versturen begeleidende brief aan organisator + infobrieven aan bewoners bussen
-districtscollege, als alle adviezen binnen zijn en positief.
-stadscollege
- toelating burgemeester voor goedkeuring naar kabinet
-brief versturen
Dus dit neemt de nodige tijd in beslag en kunnen wij niet zomaar bespoedigen.
Daarnaast zou dan het regelement van Berchembuurt moeten herschreven, aanpassing aan moeten gebeuren.
Dit moet dan naar het college 18/05 (04/05 was niet realiseerbaar) en daarna naar de distrctsraad 16/06 dus dit was ook niet meer haalbaar qua tijd.
Daarnaast snap ik niet goed waarom er nu geen aanvraag tijdig kon gedaan worden? Het is toch niet omdat we in lockdown zitten dat de aanvraag niet kon gebeuren.
Wat hebben wij dan wel gedaan, wij hebben nog een extra campagne gedaan via nieuwsbrief, sociale media om de wensen wakker te schudden dat de termijn bijna verlopen was. Wat ook heeft geloond we zitten met 19 lange speelstraten in augustus wat 5x meer is als vorig jaar en al 9 korte!!
Ook kan ik meegeven dat er tot op heden geen aanvragen meer gebeurd waren voor juli.
Mochten er evenwel toch nog aanvragen komen voor augustusgaan we dit bekijken per geval om indien mogelijk te vergunnen.
Let wel met 19 lange en 9 korte speelstraten en daarnaast nog de nodige straatactiviteiten zal het al zeer leuk worden in Berchem.
wo 20/05/2020 - 11:24De districtsraad Berchem keurt het volgende besluit niet goed met:
stemmen VOOR: Luc Van De Weyer, Ria Vermeulen, Erkan Öztürk, Arnold Peeters, Ronny De Bie, Lucienne Verbraeken, Evi Cuypers, Yao Issifou, Geert Brouwers
stemmen TEGEN: Evi Van der Planken, Bruno De Saegher, Ilse Jacques, Jan Poppe, Lieselot Keymis, Janick Doré, Jan Dedecker, Henri Van Herpen, Conny Budts, Edwin De Cleyn, Buket Karaca, Willem-Frederik Schiltz, Kris Gysels