Met het collegebesluit van 12 mei 2017 (jaarnummer 4463) werden delegatie van bevoegdheden van het college van burgemeester en schepenen aan de districtscolleges goedgekeurd. Artikel 7 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor de organisatie van lokale evenementen.
We willen aan elke Merksemse handelaar de mogelijkheid geven een korting of actie aan te bieden aan de Merksemnaren. De mogelijke kortingen/acties worden opgenomen in een katern in de MXM d.m.v. bonnetjes die men kan uitscheuren. De gebruikte bonnetjes worden bij de deelnemende handelaar verzameld in een doos. Achteraan de bonnetjes staan de gegevens van de gebruiker.
Na de actie worden de bonnetjes door de medewerkers van district Merksem opgehaald. Een onschuldige hand trekt vervolgens een aantal winnaars. Deze winnaars (dus de kopers bij een deelnemende handelaar) krijgen een prijs onder de vorm van een cadeaubon. Deze cadeaubon kan worden gespendeerd bij een deelnemende handelaar naar keuze. De deelnemende handelaar kan de waarde van de cadeaubon recupereren bij district Merksem.
De actie zelf loopt van april 2021 (verschijnen MXM) tot en met eerste week van mei 2021 (1 ruime maand).
De bedoeling is om de actie af te sluiten met een officieel persmoment met receptie voor uitreiking cadeaubonnen, waarbij zowel de handelaars als de winnaars op vertegenwoordigd zijn. Dit met respect voor de corona maatregelen die op dat ogenblik van toepassing zijn.
In het bestuursakkoord 2019 – 2024 van district Merksem is opgenomen dat onze lokale middenstand onze steun verdient. We stimuleren daarom onze bewoners om te winkelen in eigen buurt.
De Merksemse handelaars hebben het zwaar tijdens de Corona pandemie. Eerst was er de lockdown en toen de zaken terug open gingen, moesten zowel de handelaren als de bewoners die naar de handelszaken gaan allerlei maatregelen respecteren wat het winkelen er niet aantrekkelijker op maakte. Deze maatregelen zijn tot op heden nog steeds van kracht.
Om de handelaars een hart onder de riem te steken, wenst schepen van middenstand, mevrouw Sonja De Meyer, een actie voor hen op touw te zetten.
De uitgaven in dit besluit worden geraamd op een totaal van 3.000,00 EUR in 2020 en 3.000 EUR in 2021 en dit op doelstelling 2MER010203A00000 en ze worden vastgelegd onder budgethouderschap.
Het districtscollege keurt de organisatie, het programma en de prijsuitreiking aan de actie voor de middenstand die van 2 april 2021 tot en met zaterdag 8 mei 2021 zal lopen, goed.