Artikel 56, §3, 4° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de plaatsingsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Bij de opening van de offertes op 2 juli 2021 stelde de aanbestedende overheid vast dat er geen offertes werden ingediend voor de opdracht GAC_2019_0121. Bijgevolg lijkt het aangewezen om de procedure stop te zetten en af te stappen van het idee om een raamovereenkomst af te sluiten. Deelopdrachten zullen in de toekomst afzonderlijk in de markt gezet worden.
In toepassing van artikel 85 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen of het sluiten van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen of het sluiten van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
Voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor wetenschappelijk onderzoek ondermijning, werd vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking GAC_2019_01021 uitgeschreven.
Op 2 juli 2021 stelde de aanbestedende overheid vast dat er geen offertes werden ingediend.
Het college keurt goed dat bestek GAC_2019_01021 voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor wetenschappelijk onderzoek ondermijning wordt stopgezet.