De stedelijke secundaire scholen wensen ook in het schooljaar 2022-2023 extra ondersteund te worden door een onderwijscoach voor hun leerlingen die dreigen uit te vallen. Om deze verlenging mogelijk te maken zal het Stedelijk CLB samen met twee jeugdorganisaties die de huidige transitietrajecten uitvoeren, Kras jeugdwerk en JES, een nieuwe kandidatuur indienen bij ESF.
Dit is een oproep voor het opzetten van transitietrajecten voor leerlingen in de tweede en derde graad van het beroeps, technisch en deeltijds secundair onderwijs die door de school geïdentificeerd worden als potentiële vroegtijdige schoolverlaters. Hiermee wordt gemikt op jongeren die schoolmoe zijn en die het mogelijk moeilijk zullen hebben om een duurzame loopbaan aan te vatten.
De projectaanvraag wordt opgesteld door het Stedelijk CLB in samenwerking met het programma Onderwijs Arbeidsmarkt en moet op 13 mei 2022 ingediend worden.
Het project loopt van 1 september 2022 tot en met 30 juni 2023. Met dit ESF-project wil het Departement Onderwijs en Vorming:
Naast een aanbod voor de stedelijke secundaire scholen zal het partnerschap zich ook expliciet richten op scholen uit andere netten. Volgende scholen uit andere netten zijn mee partner in het project: TNA Londenstraat, GO! Spectrum, GO! Atheneum Antwerpen en Sint-Agnes. Daarnaast maakte het Stedelijk CLB de afspraak om de afstemming over de inzet van onderwijscoaches als vast punt te bespreken op de klankbordgroep van het Centraal Meldpunt.
De transitietrajecten bestaan uit vijf stappen die door de school, het CLB en de expertorganisatie ondernomen worden:
De oproep mikt op expertorganisaties die enerzijds de (onderwijs)loopbaanbegeleiding opnemen en anderzijds de transitie begeleiden voor jongeren naar (a) de arbeidsmarkt of tussenstappen om op die arbeidsmarkt een duurzame loopbaan aan te vatten of (b) een vervolgopleiding. Deze vervolgopleiding kan aangeboden worden in het hoger onderwijs, het volwassenenonderwijs of door andere opleidingsaanbieders.
Binnen het traject kennen we volgende partners waarmee zal worden samengewerkt:
Het Stedelijk CLB is de promotor van dit project en zorgt voor het tijdig indienden van de kandidatuur in de ESF-applicatie.
Dit project sluit aan bij de ambitienota: “Met dit programma willen we de gekwalificeerde uitstroom verhogen door een naadloze aansluiting met de arbeidsmarkt te realiseren. We werken nauw samen met de stad en externe partners. Tussen onderwijs en arbeidsmarkt creëren we innoverende hefbomen, die een antwoord kunnen bieden op de uitdagingen van het werken en leren in de stad van morgen.”
De raad van bestuur is bevoegd voor overeenkomsten met andere (onderwijs)partners.
De raad van bestuur is bevoegd voor overeenkomsten met andere (onderwijs)partners.
We vragen voor de uitvoering van het project gedurende het schooljaar 2022-2023, voor een periode van 10 maanden, 375.691,38 euro voor de inzet van 5 onderwijscoaches. Afhankelijk van de toekenning van de subsidie door ESF en van de prestaties van de partners zullen de middelen als volgt worden verdeeld. De financiële afspraken worden bij goedkeuring van het project vastgelegd in een samenwerkingsovereenkomst. Als promotor is het CLB immers verantwoordelijk voor de correcte verdeling van de middelen.
CLB | € 259.099,01 |
JES | € 53.987,84 |
Kras jeugdwerk | € 62.604,53 |
Subsidie ESF/Departement Onderwijs | € 375.691,38 |
De raad van bestuur van het Autonoom Gemeentebedrijf Stedelijk Onderwijs Antwerpen keurt de participatie in de projectaanvraag voor het ESF-project 'vroegtijdig schoolverlaten' goed en geeft het Stedelijk CLB het mandaat als promotor op te treden.
Uitvoering beslissing:
Taak | Verantwoordelijken | Timing |
Opmaken en indienen kandidatuur ESF-transitietrajecten | Sophie De Wintere en Axel Dingemans | 13/05/2022 |
Opmaak samenwerkingsovereenkomst bij goedkeuring subsidie | Axel Dingemans | 15/06/2022 |
Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres |
ESF-subsidie Transitietrajecten | 375.691,38 euro | budgetplaats:B8000000000CLB budgetpositie:6152 Projecten en 74050 functiegebied:2LWS0205003PROG32 budgetperiode:2022-2023 |