Het fietsrapport voor Antwerpen voor het jaar 2022 is uit en de resultaten zijn niet echt bemoedigend te noemen.
Op 531.352 inwoners werden 751 enquetes ingevuld.
Voor "beleving " (aangenaam fietsen, veilig fietsen,...) kreeg Antwerpen een 2,4 op 5.
Voor "infrastructuur" kreeg Antwerpen ook al een 2,4 op 5.
Voor "communicatie" kreeg Antwerpen een 2,7 op 5.
Voor 2022 komt dit neer op 49,1 op 100.
In 2020 was dit nog 47,3.
Bij "beleving" kregen vooral de vragen over "kinderen kunnen veilig naar school fietsen" en "ouderen kunnen met een gerust hart fietsen " een zeer lage score.
Bij "infrastructuur" kreeg vooral de vraag : "ik weet waar ik terecht kan met vragen en klachten rond fietsinfrastructuur" een bijzonder lage score.
Bij "communicatie" viel vooral de lage score van "deze stad of gemeente verdient het om Fietsstad of Fietsgemeente" te worden op.
Duidelijk positiever waren de scores voor "aangenaam fietsen", "als een straat (opnieuw) wordt aangelegd, wordt de fietsinfrastructuur ook verbeterd", "fietsroutes worden duidelijk gecommuniceerd" en vooral "deze stad of gemeente moedigt fietsen actief aan ".
Vragen:
1) Kan op de communicatiekanalen van het district Borgerhout duidelijk aangegeven worden waar mensen met klachten over fietsinfrastructuur terecht kunnen ?
2) Zijn er nog punten waar het district Borgerhout denkt de fietsveiligheid en het fietscomfort te kunnen verbeteren op het grondgebied van het district Borgerhout buiten dan het onderhoud van de bestaande fietspaden ?
.