Op 16 september 2021 (jaarnummer 133) keurde de districtsraad het ondersteuningsreglement voor infrastructuurwerken jeugdverenigingen goed.
In september 2021 werd het district Deurne uitgenodigd voor een bezoek aan de lokalen van de FV 68ste Sint Maarten scouts, gelegen aan de Leon Stampelaan. Deze lokalen zijn onveilig en moeten afgebroken worden. De scoutsgroep wil op deze locatie twee nieuwe lokalen bouwen.
Met het besluit van 26 september 2022 (jaarnummer 285) werd de aanvraag van FV 68ste Sint Maarten scouts goedgekeurd en werd een ondersteuning vastgelegd voor een bedrag van 161.000,00 EUR.
In 2023 stegen de prijzen van de bouwmaterialen door de stijgende energieprijzen en stijgende vervoerskosten. Het geselecteerde architectenbureau maakte een nieuwe prognose, waardoor de nieuwbouw 100.000,00 EUR duurder zou worden. De scoutsgroep ging op zoek naar extra middelen en vroeg extra ondersteuning aan het district. Deze extra ondersteuning van 70.000,00 EUR werd goedgekeurd op 27 november 2023 (jaarnummer 324).
Na de goedkeuring van de bouwvergunning werd er contact opgenomen met drie aannemers en werden er offertes opgevraagd op basis van de meetstaat opgemaakt door de architecten. Ondertussen zijn de prijzen voor bouwmaterialen weer gestegen en lopen de geschatte kosten voor het bouwproject op tot meer dan 400.000,00 EUR.
De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en op de aanwending van sommige toelagen.
Het Kaderbesluit basisprincipes ondersteuningsbeleid zoals goedgekeurd door de gemeenteraad van 26 oktober 2020 (jaarnummer 595}.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met de collegebeslissing van 12 mei 2017 (jaarnummer 04463) werden de bevoegdheden van de districtscolleges vastgelegd. Artikel 4 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal jeugdbeleid.
De gevraagde ondersteuningen van de FV 68ste Sint Maarten scouts voldeden aan de voorwaarden van het reglement en werden goedgekeurd.
Er is regelmatig overleg geweest tussen de scoutsgroep en de medewerkers van het district Deurne.
De aanvraag voor ondersteuning infrastructuurwerken bestond uit verschillende fases:
De afbraak van de oude lokalen is gerealiseerd. Deze werken hadden betrekking op het garanderen van de veiligheid van de kinderen.
De scoutsgroep zet de bouw van nieuwe lokalen voorlopig stop. Dit om verschillende redenen:
Vanwege de dringende noodzaak om de afbraakwerken uit te voeren ondersteunt het district deze werken voor 80%. Deze kosten worden niet beschouwd als kosten voor een groot renovatieproject of nieuwbouwproject.
De andere gemaakte kosten ter voorbereiding van het nieuwbouwproject worden slechts voor 70% ondersteund.
Het districtscollege neemt kennis van het stopzetten van de bouwplannen door de FV Scouts 68 Sint Maarten.
Het districtscollege beslist dat de kosten verbonden voor het aanvragen van de nodige vergunningen en de uitgevoerde afbraakwerken in aanmerking komen voor de ondersteuning, waarvan maximum 80% door het district gefinancieerd wordt.