Terug
Gepubliceerd op 10/02/2025

2025_CBS_00907 - Bestek GAC_2023_02867. Raamovereenkomst voor huren en onderhouden van drinkwaterfonteinen - Bestek en procedure - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 07/02/2025 - 09:00 Stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Kennis, waarnemend burgemeester; Patrick Janssens, schepen; Elisabeth van Doesburg, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Lien Van de Kelder, schepen; Johan Klaps, schepen; Ken Casier, schepen; Karim Bachar, schepen; Stijn De Rooster, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Koen Kennis, waarnemend burgemeester
2025_CBS_00907 - Bestek GAC_2023_02867. Raamovereenkomst voor huren en onderhouden van drinkwaterfonteinen - Bestek en procedure - Goedkeuring 2025_CBS_00907 - Bestek GAC_2023_02867. Raamovereenkomst voor huren en onderhouden van drinkwaterfonteinen - Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

In het kader van het welzijn op het werk, is het aangewezen om op zoveel mogelijk locaties drinkwaterfonteinen, aangesloten op de drinkwaterleiding, te voorzien. In het verleden werden hiervoor de volgende overeenkomsten afgesloten:

  • GAC_2019_01023 ("Raamovereenkomst voor de levering en plaatsing van drinkwaterfonteinen met onderhoudsovereenkomst en wisselstukkenovereenkomst voor 10 jaar - PERCEEL 1 - Drinkwaterfonteinen met standaard waterkwaliteit") welke afloopt op 6 juni 2025.
  • GAC_2019_01023 ("Raamovereenkomst voor de levering en plaatsing van drinkwaterfonteinen met onderhoudsovereenkomst en wisselstukkenovereenkomst voor 10 jaar - PERCEEL 2 - Drinkwaterfonteinen met extra waterkwaliteit") welke afloopt op 19 mei 2025.

Er werd een kosten-batenanalyse gemaakt en daaruit blijkt dat het voordeliger is voor de aanbestedende overheid om de drinkwaterfonteinen te huren in plaats van aan te kopen.

Om nieuwe drinkwaterfonteinen te kunnen huren, deze te onderhouden en te herstellen, stelt de Gemeenschappelijke Aankoopcentrale voor om openbare procedure met Europese bekendmaking GAC_2023_02867 uit te schrijven.

Juridische grond

In toepassing van artikel 35, eerste lid, 1° van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht worden gegund bij openbare procedure.

Overeenkomstig en binnen de grenzen van artikel 71 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten legt de aanbestedende overheid aan de kandidaten of inschrijvers selectiecriteria op als voorwaarde voor deelname.

In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.

In toepassing van de artikelen 2, 6° en 47 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal de stad Antwerpen optreden als aankoopcentrale in die zin dat ze gecentraliseerde aankoopactiviteiten en aanvullende aankoopactiviteiten verricht die bestemd zijn voor andere aanbesteders die in de opdrachtdocumenten zijn aangeduid.

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 56, §3, 5° van het Decreet van 22 december 2017 over het lokaal bestuur stelt dat het college bevoegd is voor de vaststelling van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht die past binnen het begrip dagelijks bestuur.

Argumentatie

De voorwaarden van de opdracht worden vastgesteld in het bestek. De offertes worden beoordeeld en vergeleken op basis van de daarin uiteengezette selectiecriteria en gunningscriteria.

Algemene financiële opmerkingen

Bij deze raamovereenkomst treedt de stad op als aankoopcentrale voor de aankoopgroep van de stad Antwerpen. Indien andere entiteiten dan de stad afnemen op deze raamovereenkomst, zal dat gebeuren in eigen naam en voor eigen rekening. De vastleggingen voor die deelopdrachten zullen dan ook op de eigen budgetten gebeuren.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt bestek GAC_2023_02867 voor de raamovereenkomst voor huren en onderhouden van drinkwaterfonteinen goed en keurt eveneens goed dat:

  • hiervoor een openbare procedure wordt uitgeschreven (met Europese bekendmaking);
  • de stad voor deze opdracht optreedt als aankoopcentrale voor de aankoopgroep van de stad Antwerpen.

Artikel 2

De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving

Bedrag

Boekingsadres

Bestelbon

Raamovereenkomst voor huren en onderhouden van drinkwaterfonteinen


budgetplaats: divers
budgetpositie: 6103
functiegebied: divers
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: divers
budgetperiode: 2500, 2600, 2700, 2800, 2900, 3000 en 3100

met bestelbonnen


Bijlagen

  • 2023_02867_bestek.pdf
  • 2023_02867_bijlage_2.xlsx
  • 2023_02867_bijlage_7.pdf