Aangezien er bereide soep door verschillende bedrijfseenheden besteld wordt, kunnen de budgettaire dimensies van verschillende bedrijven tijdens deze raamovereenkomst aan bod komen. Het gaat onder meer om volgende bedrijven:
Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| GAC/2014/2720. Bestek en procedure. Goedkeuring | college | 28/08/2015 | 07144 |
Voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor het leveren van soep werd vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2014/2720 uitgeschreven. Op 23 september 2015 dienden de volgende firma’s een offerte in:
Inzake de kwalitatieve selectie werden alle inschrijvers geschikt bevonden.
De offertes werden door de gemeenschappelijke aankoopcentrale administratief nagezien en regelmatig bevonden.
Uit het materieel nazicht blijkt de offerte van Deliva nv onregelmatig. De ingediende stalen zijn niet conform de bestekvoorwaarden.
De offerte van Java bvba werd getoetst aan de gunningscriteria zoals bepaald in het bestek:
Er werd een gemotiveerd gunningsverslag opgemaakt dat integraal als bijlage bij dit besluit wordt toegevoegd. Hieruit blijken volgende scores:
De gemeenschappelijke aankoopcentrale stelt voor om op basis van de hogervermelde motivatie toe te wijzen aan Java bvba, Wingepark 10, 3110 Rotselaar met ondernemingsnummer BE 0426.511.473
In toepassing van artikel 26, §2 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, geschiedt de overheidsopdracht bij onderhandelingsprocedure met bekendmaking wanneer de aanbestedende overheid meerdere leveranciers raadpleegt en over de voorwaarden van de opdracht onderhandelt met één of meer van hen.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:
In toepassing van artikel 21 en 99§1 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, onderwerpt de aanbestedende overheid de ingediende offertes aan een prijsonderzoek. Als de aanbestedende overheid bij het prijsonderzoek vaststelt dat in een offerte een prijs wordt geboden die abnormaal laag of abnormaal hoog lijkt in verhouding tot de te uit te voeren prestaties en alvorens die offerte om die reden te weren, verzoekt ze de inschrijver in kwestie per aangetekende brief om de nodige schriftelijke verantwoording over de samenstelling van de prijs in kwestie te verstrekken binnen een termijn van twaalf kalenderdagen, tenzij de uitnodiging een langere termijn bepaalt.
Het college keurt de gunning goed voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor het leveren van bereide soep, op basis van bestek GAC/2014/2720, aan Java bvba, Wingepark 10, 3110 Rotselaar met ondernemingsnummer BE 0426.511.473.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Leveren van bereide soep 2015 | budgetplaats: divers budgetpositie:6141 functiegebied:divers subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma: divers budgetperiode: 1500 |
met orderbons | |
| Leveren van bereide soep 2016 | budgetplaats: divers budgetpositie:6141 functiegebied:divers subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma: divers budgetperiode: 1600 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid |
met orderbons |