Terug

2015_CBS_09566 - Aanstelling en opdracht stadsafgevaardigde - IMEA. Algemene vergadering in buitengewone zitting - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 20/11/2015 - 09:00 collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Marc Van Peel, schepen; Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2015_CBS_09566 - Aanstelling en opdracht stadsafgevaardigde - IMEA. Algemene vergadering in buitengewone zitting - Goedkeuring 2015_CBS_09566 - Aanstelling en opdracht stadsafgevaardigde - IMEA. Algemene vergadering in buitengewone zitting - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 43 §2 - 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat de gemeenteraad bevoegd is voor de beslissingen tot oprichting van, deelname aan of vertegenwoordiging in instellingen, verenigingen en ondernemingen.

Aanleiding en context

De stad is deelnemer in de opdrachthoudende intercommunale maatschappij voor energievoorziening Antwerpen (IMEA).
IMEA meldt dat op 18 december 2015 om 18:00 uur de algemene vergadering in buitengewone zitting zal plaatshebben in het Hilton Hotel, Groenplaats 32, 2000 Antwerpen met volgende agendapunten:

1. Voorstel tot fusie van de 7 DNB's (Eandis Assets (voorheen Gaselwest), IMEA, Imewo, Intergem, Iveka, Iverlek en Sibelgas), waarbij Eandis System Operator cvba (voorheen Eandis cvba) zal fungeren als werkmaatschappij:

a. Vaststelling van de opschortende voorwaarden die gelden t.a.v. de fusie-operatie.


b. Kennisneming van het fusievoorstel en van de bijzondere verslagen van de raad van bestuur en van de commissaris met betrekking tot het voorstel tot fusie door overneming door Eandis Assets (voorheen Gaselwest) van heel het vermogen, bestaande uit het volledige actief en passief, alle rechten en verplichtingen, niets uitgezonderd, noch voorbehouden, van de over te nemen verenigingen IMEA, Imewo, Intergem, Iveka, Iverlek en Sibelgas, met boekhoudkundige uitwerking per 1 januari 2016.


c. Onder de opschortende voorwaarde van de verwezenlijking van nagemelde fusie:

  • ontbinding zonder invereffeningstelling van deze vereniging.
  • beslissing dat de goedkeuring van de eerste jaarrekening na de fusie door de algemene vergadering van de deelnemers van de opdrachthoudende vereniging Eandis Assets (voorheen Gaselwest), zal gelden als kwijting voor de bestuurders en de commissaris van deze vereniging voor de uitoefening van hun mandaat tussen 1 januari 2015 en de datum van de ontbinding zonder invereffeningstelling.
  • beslissing de boeken en documenten van deze vereniging toe te vertrouwen aan de opdrachthoudende vereniging Eandis Assets (voorheen Gaselwest) die ze op haar zetel dient te bewaren gedurende de door de wet voorziene termijnen.
  • volmacht tot doorhaling van inschrijving bij diverse overheden.

d. Goedkeuring van het voorstel tot fusie door overneming van deze vereniging, hierna kortweg IMEA genoemd, overeenkomstig het fusievoorstel hiervoor vermeld onder punt 1.b., door overname door Eandis Assets (voorheen Gaselwest), voornoemd, bij wijze van overdracht door deze vereniging aan Eandis Assets (voorheen Gaselwest) van de algeheelheid van haar vermogen, omvattende alle activa en passiva en alle rechten en plichten, niets uitgezonderd, noch voorbehouden, mits toekenning aan de deelnemers van IMEA van 6.051.003 aandelen A voor de activiteit elektriciteit, en 4.036.530 aandelen A voor de activiteit aardgas zonder aanduiding van nominale waarde, volledig volgestort, van Eandis Assets (voorheen Gaselwest) of a rato van één nieuw aandeel A Eandis Assets voor 0,54626 aandeel A voor de activiteit elektriciteit in IMEA en één nieuw aandeel A Eandis Assets voor 1,73932 aandeel A voor de activiteit aardgas in IMEA. Deze aandelen zullen worden verdeeld onder de deelnemers van IMEA zonder opleg. De huidige winstbewijzen C worden behouden.

Tengevolge van haar ontbinding zonder invereffeningstelling, en dit op basis van een balans afgesloten op 30 juni 2015, met inwerkingtreding per 1 januari 2016, met dien verstande dat alle sedert 1 juli 2015 tot en met 31 december 2015 door de overgenomen vereniging IMEA gestelde verrichtingen geactualiseerd in een per 31 december 2015 vastgestelde jaarrekening, gesplitst op basis van de principes en verdeelcriteria gehanteerd voor de jaarrekening 2014, zoals opgenomen in het fusievoorstel, - ook boekhoudkundig en fiscaal - voor rekening zijn van de overnemende vereniging Eandis Assets (voorheen Gaselwest), op last voor deze laatste IMEA te vrijwaren voor alle vorderingen en de kosten van haar ontbinding zonder invereffeningstelling te dragen, en voor het overige onder de lasten, bedingen en voorwaarden zoals bepaald in het onder punt 1.a. hiervoor vermeld fusievoorstel.


e. Goedkeuring van de statuten van de gefuseerde DNB 'Eandis Assets'.

2. Vaststelling van de noodzakelijke uitvoeringsmaatregelen en verlenen van de desbetreffende machten naar aanleiding van de besluitvorming omtrent de fusie door overneming van IMEA, Imewo, Intergem, Iveka, Iverlek en Sibelgas door Eandis Assets, en inzonderheid verlening van de machten om:

  • de al dan niet vervulling van de opschortende voorwaarden die gelden ten aanzien van de fusie door overneming van IMEA, Imewo, Intergem, Iveka, Iverlek en Sibelgas door Eandis Assets zoals vermeld onder punt 1.a. vast te stellen;
  • de verwezenlijking van deze fusie door overneming vast te stellen;
  • het overgedragen vermogen exact te beschrijven, en desgevallend de hypotheekbewaarders vrij te stellen van het nemen van een ambtshalve inschrijving;
  • de ruilverhouding op basis van de geactualiseerde netto en bruto-waarde van de activa en passiva per 31 december 2015, na revisorale controle, bij notariële akte vast te stellen;
  • daartoe alle akten en stukken te tekenen, woonplaats te kiezen en alles te doen wat nodig of nuttig kan zijn.
  • de ontbinding zonder vereffening van IMEA vast te stellen ingevolge de verwezenlijking van de fusie door overneming.

3. Voorstel tot aanwijzing van Eandis Assets als elektriciteits- en aardgasdistributienetbeheerder door VREG

4.  Bespreking in het kader van artikel 44 van het Vlaams decreet houdende de intergemeentelijke samenwerking van de te ontwikkelen activiteiten en de te volgen strategie voor het boekjaar 2016 alsook van de door de raad van bestuur opgestelde begroting 2016.

5. Uitkering interim-dividend 2015 - bekrachtiging.

6. Statutaire benoemingen.

7. Statutaire mededelingen.

Argumentatie

De gemeenteraad dient kennis te nemen van de agenda van de algemene vergadering in buitengewone zitting van 18 december 2015, een afgevaardigde aan te duiden en het stemgedrag van de stadsafgevaardigde te bepalen.

Inspectie financiën adviseert de agendapunten van de algemene vergadering in buitengewone zitting goed te keuren.

Juridische grond

Artikel 44 van het decreet van 6 juli 2001 betreffende de intergemeentelijke samenwerking stelt dat de algemene vergadering is samengesteld uit de vertegenwoordigers van de deelnemers. Deze worden voor de gemeenten rechtstreeks aangewezen door de gemeenteraden uit hun leden. De vaststelling van het mandaat van de vertegenwoordiger wordt herhaald voor elke algemene vergadering.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen legt het volgende voor aan de gemeenteraad:

Artikel 1

De gemeenteraad neemt kennis van de agendapunten van de algemene vergadering in buitengewone zitting van IMEA van 18 december 2015.

Artikel 2

De gemeenteraad keurt het voorstel goed tot fusie door overneming van de opdrachthoudende vereniging IMEA door de opdrachthoudende vereniging Eandis Assets (voorheen Gaselwest genoemd), overeenkomstig het fusievoorstel, waarbij voor IMEA op 1 januari 2016 de algeheelheid van haar vermogen, omvattende alle activa en passiva en alle rechten en plichten, niets uitgezonderd, noch voorbehouden, overgedragen wordt aan Eandis Assets, mits toekenning aan de deelnemers van IMEA van 6.051.003 aandelen A voor de activiteit elektriciteit, en 4.036.530 aandelen A voor de activiteit aardgas zonder aanduiding van nominale waarde, volledig volgestort, van Eandis Assets (voorheen Gaselwest) of a rato van één nieuw aandeel A Eandis Assets voor 0,54626 aandeel A voor de activiteit elektriciteit in IMEA en één nieuw aandeel A Eandis Assets voor 1,73932 aandeel A voor de activiteit aardgas in IMEA, en keurt eveneens de voorgestelde statuten van de gefuseerde distributienetbeheerder 'Eandis Assets' goed onder de opschortende voorwaarden van:

  • de parlementaire goedkeuring van de amendementen aan het Vlaams Decreet van 6 juli 2001 houdende de Intergemeentelijke Samenwerking die er onder meer toe strekken de kapitaaldeelname van een private partner en de gelijkschakeling van de statutaire einddata van de distributienetbeheerders in het Vlaams Gewest mogelijk te maken;
  • de goedkeuring door de raad van bestuur van IMEA, Gaselwest, Iveka en Iverlek met betrekking tot de omzetting van de bestaande aandelen E voor de activiteiten elektriciteit en/of gas in aandelen A;
  • de voorafgaande goedkeuring door de algemene aandeelhoudersvergadering van Gaselwest van een wijziging van het maatschappelijk doel van Gaselwest en een naamswijziging in 'Eandis Assets';
  • de herpositionering van de 5 Waalse (deel)gemeenten, die thans nog deelnemer zijn in Gaselwest maar die niet zullen deelnemen aan de voorgenomen fusie door overneming;
  • de voorafgaande goedkeuring door de buitengewone algemene vergadering van Iveka van de verschuiving van de huidige statutaire einddatum van Iveka naar 9 november 2019;
  • de voorafgaande goedkeuring door de buitengewone algemene vergadering van Intergem van de verschuiving van de huidige statutaire einddatum van Intergem naar 9 november 2019;
  • de instemming door de bevoegde mededingingsautoriteiten van de fusie die leidt tot Eandis Assets;
  • de goedkeuring van de beschreven fusie  door overneming door de buitengewone algemene vergaderingen van alle zeven betrokken opdrachthoudende verenigingen;
  • de goedkeuring door de aandeelhouders van Eandis cvba van bepaalde statutenwijzigingen;
  • het verkrijgen vanwege de VREG van de erkenning van Eandis Assets als distributienetbeheerder elektriciteit én de erkenning als distributienetbeheerder gas;
  • het verkrijgen vanwege de VREG van een schriftelijke bevestiging op de vraag van Eandis tot het behoud van aparte tarieven per geografisch gebied van elke ex-DNB.

Artikel 3

De gemeenteraad keurt goed om mevrouw Nabilla Ait Daoud, schepen bevoegd voor jeugd, kinderopvang, leefmilieu en dierenwelzijn, aan te duiden als stadsafgevaardigde op de algemene vergadering in buitengewone zitting van IMEA, met als plaatsvervanger een ander lid van het college of van de gemeenteraad.

Artikel 4

De gemeenteraad geeft opdracht aan de stadsafgevaardigde op de algemene vergadering in buitengewone zitting van IMEA van 18 december 2015 alle punten van de agenda goed te keuren.

Artikel 5

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Bijlagen

  • 20151119_nota_fusie_AV.pdf