Terug

2015_RVBAGSO_00149 - Project X-Stra! - Goedkeuring convenant OCMW-AGSO 2015-2016 - Goedkeuring

Raad van Bestuur AG Stedelijk Onderwijs
vr 18/12/2015 - 16:00 Zaal Ijsbreker 2eV
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Fauzaya Talhaoui; Mie Branders; Carine Leys; Koen Laenens; Claude Marinower; Carine Sneyers

Afwezig

Ann Van Dyck

Verontschuldigd

Koen Daniëls; Freya Piryns; Peggy Pooters; Lisa Geets; Leen Verbist; Alex Tanguy; Bavo Smits

Secretaris

Carine Sneyers

Voorzitter

Claude Marinower
2015_RVBAGSO_00149 - Project X-Stra! - Goedkeuring convenant OCMW-AGSO 2015-2016 - Goedkeuring 2015_RVBAGSO_00149 - Project X-Stra! - Goedkeuring convenant OCMW-AGSO 2015-2016 - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiële opmerkingen

nvt

Regelgeving: bevoegdheid

De bevoegdheid tot het aangaan van de overeenkomst ligt bij de Raad van Bestuur.

Inspraak

Stuurgroep sociale dienst keurde het convenant goed.

Aanleiding en context

Het OCMW Antwerpen en het Autonoom Gemeentebedrijf Stedelijk Onderwijs zetten de samenwerking verder die erop gericht is kinderarmoede in de stad Antwerpen te detecteren, te remediëren via een gepaste hulpverlening en initiatieven te nemen gericht op preventie van kinderarmoede. Deze samenwerking wordt vastgelegd in een convenant dat jaarlijks wordt herzien bij aanvang schooljaar.

Argumentatie

Het convenant wordt jaarlijks herzien bij aanvang schooljaar.

Juridische grond

1. De Organieke Wet van 8 juli 1976 betreffende de Openbare Centra voor Maatschappelijk Welzijn
2. Het AgSO werd opgericht door de gemeenteraad van de stad Antwerpen in oktober 2009. De minister van binnenlands bestuur keurde op 27 januari 2010 deze oprichting goed. In april 2010 werd de beheersovereenkomst tussen de stad en het AgSO goedgekeurd. Het AgSO treedt op als inrichtende macht voor het inrichten en organiseren van het officieel gesubsidieerd onderwijs van de stad Antwerpen.
Het Stedelijk Onderwijs wordt al jaren geconfronteerd met onbetaalde schoolrekeningen. Dit heeft enerzijds te maken met de wijze waarop het debiteurenbeheer intern opgevolgd wordt maar is deels ook te wijten aan de specifieke situatie van een deel van het publiek van het Stedelijk Onderwijs. Een substantieel aandeel van de ouders van de kinderen in het Stedelijk Onderwijs hebben het financieel moeilijk.

Fasering

Convenant werd aangepast door OCMW en goedgekeurd door sociale dienst.

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW02 - Alle scholen werken samen met de stad opdat kinderen, tieners en jongeren de kans krijgen en grijpen om competenties te ontwikkelen en kwalificaties te behalen die leiden tot brede persoonsvorming en toegang tot hoger onderwijs en/of de arbeidsmarkt
1SLW0202 - Randvoorwaarden voor veilige, brede en kwaliteitsvolle leer- en leefomgevingen zijn gegarandeerd
1SLW020201 - Een gecoördineerde net- en bedrijfsoverschrijdende cultuureducatieve aanpak realiseert brede buurtscholen en actieve en receptieve participatie aan kunst, cultuur en erfgoed

Besluit

De raad van bestuur ag stedelijk onderwijs beslist:

Artikel 1

De raad van bestuur geeft zijn goedkeuring aan de samenwerkingsovereenkomst tussen het Autonoom Gemeentebedrijf Stedelijk Onderwijs en het OCMW inzake het detecteren en remediëren van kinderarmoede in de stad Antwerpen en het nemen van initiatieven gericht op preventie van kinderarmoede en opvolgen van armoede in onze scholen.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.

Artikel 3

Uitvoering beslissing:

Taak Verantwoordelijke Timing
 uitvoering overeenkomst  sociale dienst  


Communicatiestrategie:

Doelgroep Communicatiemiddel
 betrokken scholen  beleidsbuzz