Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 5 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal cultuurbeleid.
Het eerste kinderboek ‘De hond van Vlaanderen’ is verouderd en nog moeilijk te krijgen.
Het Nello’s Droom Genootschap is op zoek gegaan naar een betere vertaling van ‘De hond van Vlaanderen’. Het boek kreeg een hedendaagse update van auteur Daisy Daems. De illustrator van het boek is Rik Willemen. De rode draad van het oorspronkelijke verhaal bestaat nog, maar het hoofdpersonage Nello is een deugniet geworden. Er werd voor gezorgd dat in elk hoofdstuk iets vermeld wordt waar leerkrachten of ouders verder kunnen over praten. Naast vriendschap, creativiteit en loyaliteit gaat dit boek over kinderarbeid en schoolplicht anno 1900.
De toelage wordt gebruikt voor het bekostigen van de heruitgave van het boek.
De districtsraad keurt de toelage van 3.000,00 EUR aan het Nello's Droom Genootschap voor het bekostigen van de heruitgave van het boek 'De hond van Vlaanderen' goed. De aanwending van de toelage moet ten laatste drie maanden na ontvangst van de toelage door de vereniging worden bewezen door middel van officiële stavingsstukken zoals facturen en kastickets.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Nello's Droom Genootschap |
3.000,00 EUR |
budgetplaats: 5062000000 |
4505049499 |