Het college nam in zitting van 6 november 2015 (jaarnummer 09245) kennis van de aanvraag van Twice entertainment n.v., Westlaan 159, 8800 Roeselare om de Kerstparade te organiseren met vertrek op het Theaterplein op woensdag 23 december 2015. In dit collegebesluit werd opdracht gegeven aan de dienst ondernemen en stadsmarketing/visit Antwerpen/evenementen om een gedetailleerd voorstel uit te werken.
De Kerstparade is een praalstoet die door de Antwerpse straten zal gaan op woensdag 23 december 2015. De start- en aankomstplaats dienen hetzelfde te zijn en voor deze editie werd hiervoor het Theaterplein gekozen. De organisatie wil de stad en zijn bezoekers laten genieten van een unieke, magische, maar vooral sfeervolle parade.
De praalwagens worden opgebouwd op het Theaterplein, onder de luifel. De verschillende transporten zullen op het Theaterplein aankomen in de nacht van dinsdag 22 op woensdag 23 december 2015. De opbouw start dan effectief op woensdag 23 december 2015. De opbouwzone is een technische zone en is niet toegankelijk voor publiek.
De parade is samengesteld uit een promotiekaravaan en de effectieve stoet met praalwagens.
De promotiekaravaan, bestaande uit de sponors van de parade, zal een vijftal minuten voor de effectieve parade over het parcours rijden. De stoet met de praalwagens, is ongeveer 400 meter lang. Voor de doortocht van de volledige stoet wordt gerekend op een 25-tal minuten. De effectieve start van de eerste wagen van de parade is voorzien rond 17.00 uur. De laatste wagen zal rond 20.00 uur terug op het Theaterplein aankomen.
De route van de parade is als volgt: Theaterplein - Oude Vaartplaats - Tabaksvest - Sint-Jorispoort - Lange Gasthuisstraat - Mechelsesplein - Vleminckveld - Kleine Markt - Oudaan - Huidevettersstraat - Schuttershofstraat - Hopland - Pijpelinckxstraat en terug naar het Theaterplein. Langs het volledige parcours geldt een parkeerverbod. Tijdens de doortocht worden het parcours verkeersvrij gemaakt.
De Kerstparade werd mee opgenomen in de communicatiecampagne van 'Winter in Antwerpen'.
Het evenement heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen.
Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.
In toepassing van artikel 7 van het retributiereglement op inname van het openbaar domein voor evenementen en manifestaties van 19 november 2013 (jaarnummer 673) worden de organisatoren vrijgesteld van retributie.
Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.
Het college keurt de effectieve organisatie van de Kerstparade, zoals hierboven beschreven, op woensdag 23 december 2015 met het Theaterplein als start- en opbouwlocatie goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| LP/Ops/OO/EV | om het parcours parkeer- en verkeersvrij te maken zoals hierboven beschreven. |
| SB/BOF | om het gevraagde materiaal te leveren en te plaatsen volgens bonnummer B506161. |