Tijdens de DR van oktober werd er uitvoerig over de toestand van hangjongeren en vandalisme gesproken op de begraafplaats van de Van Heybeeckstraat! Raadslid Mevr Sonja De Meyer stelde hierover een mondelinge vraag, door toedoen van een aantal krantenartikels en informatie van buurtbewoners. Ook,onze fractie kreeg hierover een klacht meer bepaald dat er s'avonds daklozen zich ophouden om te overnachten, niet alleen op de begraafplaats maar ook onder de bibliotheek!
Het antwoord was toen dat men volop in actie zou over gaan en de hang jongeren op korte termijn gevat zouden worden.
Graag had ik geweten, gezien er geen artikels in de krant zijn verschenen:
1. Zijn deze daders nu bekend en gevat?
2. Kan er toezicht gehouden worden of er daklozen zich s'avonds ophouden rond de begraafplaats en bibliotheek? En hier tegen optreden?
Philippe Elst
Aansluitend bij de vraag van raadslid De Meyer van vorige maand was al opdracht gegeven aan de politie om verscherpt toezicht te houden op de begraafplaats aan de Van Heybeeckstraat. De politie meldt mij nu hierover het volgende:
Wat betreft de feiten op de begraafplaats volgende info:
Eerste feit van vaststelling was een teruggevonden bromfiets op de begraafplaats; mogelijk was deze gebruikt om te joyrijden; in elk geval was er schade aan een oude grafsteen waar men had tegen gereden. PV’s werden opgesteld.
Uit het onderzoek bleek dat de afgelopen 3 maanden 13 bromfietsdiefstallen werden gepleegd welke mogelijk gelinkt kunnen worden aan eenzelfde dader of dezelfde daders.
Er werd een 5-tal bromfietsen teruggevonden waarbij één verdachte op heterdaad werd betrapt. Al deze teruggevonden bromfietsen werden gestolen met dezelfde “modus operandi”.
Het onderzoek loopt, er zijn verhoren gebeurd en ook nog gepland.
De politie heeft zicht op een groep met zeer jonge verdachten.
Het JIT (jeugdinterventieteam) van de Stad Antwerpen werd intussen mee ingeschakeld en ook het jeugdparket is op de hoogte.
Sedert het verhoogde toezicht en de identificatie van de betrokken groep jongeren lijken de bromfietsdiefstallen gestopt.
Wat betreft de mishandeling van dieren ontkennen alle verdachten enige betrokkenheid. Ook in deze materie zijn geen bijkomende incidenten meer bij de politie gemeld, dus de acties hebben alleszins al effect gehad.
De acties en het toezicht worden ook verder gezet in de komende periode.
Wat betreft het overnachten door daklozen onder het gebouw bibliotheek kan ik meegeven dat ook hier regelmatig toezicht wordt gehouden.
De politie volgt groepjes hangjongeren op die op die plaatsen samenkomen maar heeft geen weet van overnachting. De politie trof tot nu toe ook geen sporen aan van overnachtingen door daklozen. Ook de verantwoordelijke van de bibliotheek is niet op de hoogte.
Als dergelijke zaken worden vastgesteld is het aangeraden om onmiddellijk de Blauwe Lijn te bellen.
vr 27/11/2015 - 12:32