Terug

2015_RVBAGSO_00133 - PAT_Zakelijke rechten - Bredastraat 25-27. Recht van opstal voor mobiele klasunits - Verlenging - Goedkeuring

Raad van Bestuur AG Stedelijk Onderwijs
vr 27/11/2015 - 16:00 Zaal Ijsbreker 2eV
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen DaniĆ«ls; Freya Piryns; Fauzaya Talhaoui; Peggy Pooters; Carine Leys; Koen Laenens; Lisa Geets; Claude Marinower; Leen Verbist; Alex Tanguy; Bavo Smits; Carine Sneyers

Afwezig

Ann Van Dyck

Verontschuldigd

Mie Branders

Secretaris

Carine Sneyers

Voorzitter

Leen Verbist
2015_RVBAGSO_00133 - PAT_Zakelijke rechten - Bredastraat 25-27. Recht van opstal voor mobiele klasunits - Verlenging - Goedkeuring 2015_RVBAGSO_00133 - PAT_Zakelijke rechten - Bredastraat 25-27. Recht van opstal voor mobiele klasunits - Verlenging - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

  • Voor de percelen van de stad Antwerpen: Conform de beheersovereenkomst tussen AGB SO en de stad Antwerpen wordt het opstalrecht verleend tegen de waarde van 1 symbolische euro per jaar.
  • Voor de percelen van AG Vespa: Het opstalrecht wordt verleend tegen een marktconforme vergoeding van 4.662,32 euro per jaar (exclusief BTW).
  • De kosten voor het verleden van de akte voor het recht van opstal, ongeveer 2500 euro (excl. btw)

Aanleiding en context

Het AG Stedelijk Onderwijs heeft in 2010 voor de oprichting van mobiele klasunits gebruik gemaakt van 2 percelen (sectie G nummer 167 V 2/deel en Sectie G nummer 167 Z 2/deel) te Bredastraat 25-27 - 2060 Antwerpen.

De stadsgrond in gebruik door AGB SO bedraagt 1266 m².
De VESPA-grond in gebruik door AGB SO bedraagt 917 m².

Om AGIOn subsidies te krijgen voor de oprichting van de mobiele klasunits is er op 24 juni 2013 een recht van opstal afgesloten met de stad Antwerpen en AG Vespa. Het recht van opstal is van start gegaan op 16 juni 2010 en stopt op 31 augustus 2015.

Eind februari 2015 (6 maanden voor het aflopen van het recht van opstal) is er een verlening van het recht van opstal aangevraagd bij de stad Antwerpen en AG Vespa.

Argumentatie

Vernieuwing recht van opstal - fases

De twee percelen (sectie G nummer 167 V 2/deel en Sectie G nummer 167 Z 2/deel) waar de mobiele klasunits op staan worden opgesplitst in vier percelen (zie splitsingsplan in bijlage). De nieuwe kadasternummers van de vier percelen worden pas binnenkort door het kadaster bezorgd. Zonder het ontvangen van de nieuwe kadasternummers kan er geen akte opgemaakt worden. Om de periode te overbruggen tussen het afgelopen recht van opstal en de nieuwe recht van opstal, is er een addendum opgemaakt door de stad Antwerpen en AG Vespa.

De vernieuwing van het recht van opstal zal in 2 fases gebeuren:

- AG Vespa en stad Antwerpen hebben een addendum aan de overeenkomst van 24 juni 2013 opgemaakt. Na de goedkeuring op de Raad van Bestuur moeten de addenda ondertekend worden als voorbereiding voor de akte van het recht van opstal.

- Binnen 4 maanden na ondertekening van de addenda moet er een akte voor het recht van opstal verleden worden.

 

Voorwaarden recht van opstal

De stad Antwerpen en AG Vespa zijn akkoord om het recht van opstal te verlengen tot 31 december 2020 onder dezelfde voorwaarden als bij de lopende overeenkomst.

 Samenvatting van de belangrijkste voorwaarden:

  • De opstalhouder krijgt het in artikel 1 omschreven goed in gebruik voor het installeren van tijdelijke klascontainers, in het kader van de capaciteitsuitbreiding van het onderwijs in de stad Antwerpen.
  • De opstalhouder verbindt er zich toe de opstallen te onderhouden in de staat, vereist om genoemde bestemming te kunnen garanderen.
  • Alle lasten en kosten verbonden aan het gebruik vallen ten laste van de opstalhouder met inbegrip van de onroerende voorheffing.
  • De opstalhouder moet de door hem opgerichte constructies verzekeren voor de totale waarde voor brand en aanverwante risico's. De opstalhouder sluit bovendien een verzekering burgerlijke aansprakelijkheid af en zal zelf zijn inboedel verzekeren waarin de clausule "afstand van verhaal" wordt opgenomen.
  • De opstalhouder stelt zich in orde met alle reglementaire voorschriften en vergunningen, zoals hetaanvragen van de noodzakelijke bestuurlijke toelatingen, zoals bijvoorbeeld een stedenbouwkundigeverguning.

 

Gebruik mobiele klasunits

De mobiele klasunits werden tot 31 augustus 2015 gebruikt door de bassischool Het groene eilandje. Op 01 september 2015 is deze locatie verlaten en zullen de mobiele klasunits gebruikt worden voor de huisvesting van verschillende scholen (als uitwijklocatie voor scholen bij renovatie van het schoolgebouw). De mobiele klasunits worden in de toekomst o.a. gebruikt voor:

- SL Offerande (OKAN klassen)

- SL Cadix (tijdens renovatie school te Cadixstraat 2)

Juridische grond

Wet over het recht van opstal van 10 januari 1824.

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW03 - Door het organiseren en aanbieden van kwalitatief onderwijs biedt het Stedelijk Onderwijs eerlijke ontplooiingskansen, die elke lerende grijpt om talenten en competenties te ontwikkelen en door te groeien tot een verantwoordelijke wereldburger
1SLW0308 - Een innovatieve, duurzame, goed onderhouden infrastructuur in een warme, nette en toegankelijke omgeving biedt plaats aan alle huidige en toekomstige leerlingen, cursisten, personeel, ouders, partners, externe gebruikers en bezoekers
1SLW030804 - Een proactief en performant patrimoniummanagement draagt bij tot een optimaal patrimoniumgebruik

Besluit

De raad van bestuur ag stedelijk onderwijs beslist:

Artikel 1

De Raad van Bestuur van het Autonoom Gemeentebedrijf Stedelijk Onderwijs Antwerpen geeft zijn goedkeuring voor de verlenging van het recht van opstal tot 31 december 2020 op de percelen (sectie G nummer 167 V 2/deel en Sectie G nummer 167 Z 2/deel) gelegen te Bredastraat 25-27 - 2060 Antwerpen.

Artikel 2

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Aktekosten en ereloon verbonden aan
opstalakte
3025 euro Boekhoudrekening: 6103
Doelstelling: 1SLW030803A00000
Analytische code: B91100000
 
Jaarlijkse vergoeding voor opstalrecht te betalen aan stad Antwerpen 1 euro per jaar Boekhoudrekening: 6100
Doelstelling: 1SLW030803A00000
Analytische code: B91100000
 
Jaarlijkse vergoeding voor opstalrecht te betalen aan AG Vespa 5641,41 euro per jaar (jaarlijkse indexering) Boekhoudrekening: 6100
Doelstelling: 1SLW030803A00000
Analytische code: B91100000
 

Artikel 3

Uitvoering beslissing:

Taak Verantwoordelijke  
Afhandeling administratieve formaliteiten  PAT/FD  


Communicatiemiddel:

Beleidsbuzz NEE
Ander communicatiemiddel NEE

Bijlagen