De uitgave voor de plus-, min- en aanvullende werken ten bedrage van 223.751,26 EUR, inclusief 21% btw, zal verrekend worden op het investeringsbudget 2015. Er is voldoende budget beschikbaar.
Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Artikel 57 §3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, jaarnummer 1521, besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2,10° van dit Gemeentedecreet welke opdrachten voor werken, leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| goedkeuring verstrekking opdracht opmaak uitvoeringsdossier voor restyling cultuurcentrum De Schelde aan Poponcini & Lootens ir. architecten bvba | college | 30 september 2011 | 13992 |
| goedkeuring bestek PO/14754680 en procedure voor restyling cultuurcentrum De Schelde | college | 20 juli 2012 | 07559 |
| goedkeuring stopzetting en heraanbesteding bestek PO/14754680 | college | 19 oktober 2012 | 10840 |
| goedkeuring selectie kandidaten | college | 14 december 2012 | 12975 |
|
goedkeuring gunning bestek PO/14754680 aan Bouwbedrijf Menbo nv tegen 2.540.622,74 EUR, exclusief btw |
college | 17 mei 2013 | 04770 |
In zitting van 30 september 2011 met jaarnummer 13992 keurde het college van burgemeester en schepenen de aanstelling goed van studiebureau Poponcini & Lootens ir. architecten bvba op basis van bestek PO/2005/6031 voor de opmaak van het uitvoeringsdossier voor de restyling van cultuurcentrum De Schelde.
Vervolgens keurde het college van burgemeester en schepenen in zitting van 17 mei 2013 met jaarnummer 04770 de gunning goed van bestek PO/14754680 (GAC/2012/1549) aan Bouwbedrijf Menbo nv, Spijker 65 in 2910 Essen, ondernemingsnummer 0414.431.510, tegen 2.540.622,74 EUR, exclusief btw. Dit bestek behelst de restyling van cultuurcentrum De Schelde.
Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden werden door de klant uitvoeringsmethodieken aangepast en werken bijgevraagd in functie van de optimalisering en verfijning van het project. De beslissing om deze wijzigingen door te voeren gebeurde in overleg met alle betrokken partners. De wijzigingen hebben tot gevolg dat er ten opzichte van de in het basisbestek voorziene werken voor aanvullende werken en wijzigingen in uitvoering nieuwe prijzen worden ingediend door de aannemer. Deze werkwijze heeft als doel de continuïteit van de werf te verzekeren.
De verrekeningsvoorstellen die werden ingediend door aannemer Bouwbedrijf Menbo nv werden opgenomen in een afzonderlijke bijlage bij dit besluit. Tevens in bijlage bij dit besluit wordt het advies van de bedrijfseenheid stadsbeheer opgenomen met betrekking tot deze verrekeningsvoorstellen. Dit document kwam tot stand op basis van het voorafgaandelijke technisch advies en financieel nazicht vanwege extern studiebureau Poponcini & Lootens ir. architecten bvba en kreeg de bestandsnaam ‘Argumentatie_verrekeningsvoorstellen’.
Voor een rekenkundig overzicht en een samenvatting van de oorzaken van bovenvermelde verrekeningsvoorstellen wordt verwezen naar het document met bestandsnaam ‘Samenvatting_verrekeningsvoorstellen’, eveneens in bijlage. De prijzen opgenomen in deze samenvatting zijn inclusief btw. Alle prijzen van de aannemer zijn gebaseerd op de aanbestedingsdatum, er is bijgevolg een contractuele prijsherziening van toepassing. In deze samenvatting werd eveneens een overzicht van de termijnverlenging opgenomen.
Voor deze reeks verrekeningen resulteert dit in een meerkost van 184.918,40 EUR + 38.832,86 EUR (21% btw) = 223.751,26 EUR. Bijkomend resulteert dit in een termijnverlenging van 115 werkdagen, zonder bijkomende kosten.
Volgens artikel 42 § 1 van de bijlage van het Koninklijk Besluit van 26 september 1996 is de aannemer ertoe gehouden alle toevoegingen, weglatingen en wijzigingen aan de opdracht aan te brengen, die de aanbestedende overheid in de loop van de uitvoering beveelt en die met het voorwerp van de opdracht samenhangen en binnen de perken ervan blijven. De aannemer is echter tot de uitvoering van bijwerken niet meer verplicht zodra hun totale waard meer dan 50 percent van het initieel bedrag van de opdracht beloopt.
In toepassing van artikel 26, §1, 2°, a van de wet van 15 juni 2006 zal deze opdracht voor aanvullende werken waarvan het bedrag niet hoger ligt dan 50% van het bedrag van de hoofdopdracht gegund worden volgens de onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking aan de oorspronkelijke opdrachtnemer omdat deze werken ingevolge onvoorziene omstandigheden noodzakelijk zijn geworden en de werken technisch of economisch niet van de hoofdopdracht kunnen worden gescheiden zonder ernstig bezwaar.
Het college :
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
|
Omschrijving |
Bedrag |
Boekingsadres |
Bestelbon |
|
De Keyserhoeve 64-66 in 2040 Zandvliet. Restyling cultuurcentrum De Schelde. |
223.751,26 EUR, inclusief 21% btw |
budgetplaats: 5322000000 |
4005150049 |