Het college nam op 19 juni 2015 (jaarnummer 5321) kennis van het overkappingsonderzoek en besliste om het onderzoek over te maken aan de Vlaamse Regering.
De Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken vraagt nu dat vertegenwoordigers van de stad Antwerpen deze studie komen toelichten op donderdag 9 juli 2015.
Uit het tweede overkappingsonderzoek, uitgevoerd door AG VESPA - in samenwerking met de bedrijfseenheid stadsontwikkeling, VITO en UGent - blijkt dat de combinatie van strategische overkappingen en andere maatregelen op korte termijn de grootse leefbaarheidsproblemen in de wijken rond de Ring kan aanpakken. Op langere termijn kan deze aanpak uitroeien tot een grootschalige overkappig van de Antwerpse Ring, zonder dat het verkeerssysteem drastisch veranderd moet worden.
Het overkappingsonderzoek van de stad Antwerpen doet tevens drie concrete aanbevelingen aan de intendant die de Vlaamse regering zal aanduiden.
Dit onderzoek werd ondertussen bezorgd aan de Vlaamse Regering. De Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken vraagt nu om het overkappingsonderzoek te komen toelichten op donderdag 9 juli 2015.
De dienst sadsontwikkeling/mobiliteit stelt voor om:
Het college vaardigt twee experten stadsprojecten AG VESPA af om namens de stad Antwerpen op 9 juli 2015 het overkappingsonderzoek technisch te komen toelichten op de Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken.