Terug

2015_CBS_06609 - Sport. Sportevenementen 2016 - Vlaamse Kampioenschappen (zwemmen). Organisatie en logistieke ondersteuning - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 07/08/2015 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Fons Duchateau, schepen; Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris
2015_CBS_06609 - Sport. Sportevenementen 2016 - Vlaamse Kampioenschappen (zwemmen). Organisatie en logistieke ondersteuning - Goedkeuring 2015_CBS_06609 - Sport. Sportevenementen 2016 - Vlaamse Kampioenschappen (zwemmen). Organisatie en logistieke ondersteuning - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

Aanleiding en context

De Vlaamse zwemfederatie organiseert elk voorjaar twee grote zwemevenementen: de Flanders Speedo Cup en de Vlaamse Jeugdkampioenschappen.
De Flanders Speedo Cup vindt plaat op 23 en 24 januari 2016 en de Vlaamse Jeugdkampioenschappen van 5 tot 7 februari 2016.

Binnen de Flanders Speedo Cup zat tot op heden het Vlaams Kampioenschap verweven. Door de enorme populariteit van zowel de Flanders Speedo Cup als het Vlaams kampioenschap is de organisatie genoodzaakt om deze wedstrijden uit elkaar te trekken.

Het Vlaams kampioenschap vindt plaats op 26, 27 en 28 februari 2016 en is uitsluitend voor de leeftijdscategorieën 15+. De organisatie vraag concreet aan de stad Antwerpen om logistiek en promotioneel te ondersteunen. Onderstaande zaken worden gevraagd:

  • gratis gebruik van Olympisch zwembad Wezenberg voor het houden van het Vlaamse kampioenschap op volgende data en uren: van vrijdag 26 februari 2016 tot en met zondag 28 februari 2016 (inclusief op- en afbouw);
  • gratis ter beschikking stellen en leveren van feestmateriaal;
  • gratis leveren van vuilbakken. 

 

Argumentatie

Het Vlaams kampioenschap is een bovenlokaal sportevenement met een belangrijke sportieve, maatschappelijke en marketingwaarde. Het evenement garandeert een uitgebreide deelnemers- en publieksopkomst en een interessante communicatie– en mediawaarde.

De stad Antwerpen verkrijgt, naar aanleiding van deze ondersteuning, van de organisatoren een uitgebreid pakket voordelen (logovermelding, visibiliteit tijdens het evenement en hospitality).

Het project kadert in het bestuursakkoord 2013-2018 en het sportbeleidsplan van de bedrijfseenheid cultuur, sport, jeugd en onderwijs.

De volgende afspraken/voorwaarden zijn van toepassing:

  • afspraken en voorwaarden opgenomen in dit collegebesluit en in het afsprakenoverzicht gericht aan de organisator;
  • tijdens de opbouw, plaatsing en afbouw van alle constructies (podia, tenten,…) en tijdens gans de periode van het evenement, staat de organisator in voor de veiligheid van de reguliere gebruikers en bezoekers van de gebruikte openbare infrastructuren en locaties. De constructies moeten duidelijk afgeschermd worden zodat mensen zich niet kunnen kwetsen. De bewaking van deze constructies en materialen wordt gedragen door de organisatie. De organisatie maakt eveneens de nodige afspraken met de brandweer en laat de constructies allemaal keuren inzake veiligheid en verzekeren tegen gebruiksongevallen en beschadigingen;
  • er wordt geen schade toegebracht aan het terrein. Bij eventuele beschadigingen dienen de kosten door de organisator vergoed te worden.

  

Juridische grond

Overeenkomstig artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet is het college bevoegd voor de daden van beheer over gemeentelijke inrichtingen en eigendommen.

Vermits er een samenwerking is met de stad Antwerpen dient er:

  • volgens artikel 5 van het retributiereglement voor opdrachten inzake brandpreventie (gemeenteraadszitting van 19 november 2013, jaarnummer 00677) geen retributie inzake brandpreventie betaald te worden;
  • volgens artikel 7 van het “Retributiereglement op inname van het openbaar domein voor evenementen en manifestaties” (gemeenteraadsbeslissing van 19 november 2013, jaarnummer 00673) geen retributierecht aangerekend te worden.

Groepscharter van 26 september 2014 (jaarnummer 9727) en samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en de vzw Antwerpen Sportstad van 15 december 2014 (jaarnummer 964).

Gebruiksreglement voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen van 16 december 2013 (jaarnummer 00760).

Retributiereglement betreffende de terbeschikkingstelling van logistiek materiaal, zoals goedgekeurd door de gemeenteraad van 19 november 2013 (jaarnummer 683).

Collegebesluit over de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden van 18 december 2009 (jaarnummer 18606).

Bij beslissing van 22 mei 2006 (jaarnummer 1149) keurde de gemeenteraad de tekst goed van het charter sportevenementen, dat bij de organisatie van elk evenement zowel door de stad Antwerpen als door de organisatie moet ondertekend worden. De goedkeuring en ondertekening van het charter sportevenementen wordt dan opgenomen in het collegebesluit van het evenement.

Adviezen

Stads- en buurtonderhoud/stadsreiniging/bijzonder interventieteam Gunstig advies

 

Stadsbeheer/logistiek/bijzondere opdrachten en feestmateriaal Gunstig advies

Noch gunstig, noch ongunstig advies voor de Flanders Speedo Cup en de Vlaamse Jeugdkampioenschappen zwemmen omdat de concrete vraag (aantallen en soorten materiaal) nog niet finaal werd gesteld. SB/BOF raadt aan om de vraag zo snel mogelijk correct in beeld te krijgen. Het gebruiksreglement betreffende het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen stelt dat aanvragen voor materiaal uiterlijk 6 weken voor het evenement moeten worden ingediend.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SBR06 - Meer Antwerpenaren sporten of bewegen waardoor de mentale en fysieke gezondheid, de individuele ontplooiing en de samenhorigheid van de Antwerpenaren worden bevorderd
1SBR0603 - Iedereen is geprikkeld om te sporten en te bewegen door middel van doeltreffende en laagdrempelige campagnes en activiteiten, diverse sportevenementen en topsport
1SBR060303 - Er zijn jaarlijks voldoende, kwalitatieve en diverse sportevenementen die de uitstraling van de stad verhogen en aanzetten tot sportparticipatie

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de gevraagde ondersteuning goed voor de organisatie van het Vlaamse kampioenschap dat plaatsvindt in Olympisch zwembad Wezenberg op respectievelijk 26, 27 en 28 februari 2016 (inclusief op- en afbouw).

Artikel 2

Het college verleent de organisator, Vlaamse Zwemfederatie vzw, Burgemeester Maenhautstraat 100- 102, 9820 Merelbeke, de gevraagde toelatingen, indien men rekening houdt met:

  • de voorwaarden voor manifestaties op de openbare weg;
  • de voorwaarden van de veiligheidsdiensten;
  • de adviezen en voorwaarden van de stedelijke diensten, opgenomen in dit besluit, in het toetsingsbesluit en vermeld in de afsprakenmails van de vzw Antwerpen Sportstad.

Artikel 3

Het college keurt goed om voorafgaand aan het Vlaams kampioenschap met de Vlaamse Zwemfederatie vzw het 'charter sportevenementen' af te sluiten.

Artikel 4

Het college geeft opdracht aan:

dienst

taak

SB/L/BOF

  • gratis ter beschikking stellen van het aangevraagde materiaal;
  • gratis transport van het aangevraagde materiaal;
  • gratis opbouw en afbouw van het gevraagde materiaal;

CS/SR

gratis ter beschikking stellen van Olympisch zwembad Wezenberg op basis van bovenvermelde data en uren;

SB/SR/BIT

gratis ter beschikking stellen van vuilniscontainers en de lediging er van.

 

Artikel 5

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

Gederfde inkomsten:
Vlaamse Kampioenschappen

8.737,15 EUR budgetplaats: 5114500000
budgetpositie: 701
functiegebied: 1SBR060203A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: Intern
begrotingsprogramma: 1SA050740
budgetperiode: 1500
n.v.t.