Het district voorziet een budget van 1.593,00 EUR voor het onthaal nieuwe inwoners. Bestelbons worden later opgemaakt onder budgethouderschap.
Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 7 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor communicatie en promotie van het lokale beleid.
Op vrijdag 26 juni 2015 organiseert het district de jaarlijkse onthaalavond voor nieuwe inwoners. Bewoners die zich tussen 1 mei 2014 en 1 mei 2015 in Ekeren vestigden, krijgen een persoonlijke uitnodiging in de bus.
De onthaalavond draagt bij tot de realisatie van volgende doelstelling in het bestuursakkoord: Ekeren treedt sterk naar buiten als deelgemeente van de stad Antwerpen met een eigen identiteit.
De onthaalavond vindt plaats op 26 juni in het districtshuis (binnenplaats en trouwzaal) van 19.00 uur tot 21.00 uur. De genodigden worden officieel verwelkomd door leden van het districtscollege. Districtsraadsleden en districtsmedewerkers zijn aanwezig om een praatje te slaan met de bezoekers en hen te informeren. Per beleidsdomein voorzien de districtsmedewerkers een infostand met uitleg over de diensten actief in het district.
Welkomstpakket
De bezoekers ontvangen een welkomstpakket en worden nadien officieel verwelkomd door het districtscollege.
Dit pakket bestaat uit:
Specifieke informatie over sport, OCMW, politie,… wordt niet langer meegegeven in het pakket, maar ligt ter beschikking aan de verschillende infostands.
Programma
Rondleiding
Tijdens de onthaalavond krijgen de deelnemers een beknopte, geleide wandeling in en rond het kasteel en poortgebouw. Deze wandeling start om 20.00 uur.
Begeleiding door Academie Ekeren
Leerlingen van de Stedelijke Academie voor Muziek en Woord zorgen tijdens de onthaalavond voor de muzikale omkadering. De leerkrachten woordkunst zorgen gedurende de receptie voor korte acts met gedichten of voorstellingen.
Catering
Voor de catering doet het district een beroep op Party Services BVBA, Heirbaan 66, 2180 Mortsel, gebaseerd op de drie offertes die in het begin van 2014 werden opgevraagd voor het cateren van recepties en ontvangsten. De kostprijs voor de catering van 19.00 uur tot 21.00 uur voor een raming van 100 personen bedraagt 1.593,00 EUR.
Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 7 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor communicatie en promotie over het lokale beleid.
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege keurt de organisatie van de onthaalavond voor nieuwe inwoners op vrijdag 26 juni 2015 goed.