Terug

2015_IP_00249 - Interpellatie van raadslid Sofie Sas: Politiehelikopter

districtsraad Borgerhout
ma 28/09/2015 - 20:00 districtshuis Borgerhout
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Omar Al Jattari, districtsraadslid; Roger Koreman, districtsschepen; Luc Moerkerke, districtsschepen; Marc De Meyer, districtsraadslid; Patrick Paredaens, districtsraadslid; Marij Preneel, voorzitter districtscollege; Hendrik Roelandt, districtsraadslid; Kristine Matheussen, districtsraadslid; Maria Balemans, districtsraadslid; Zohra Othman, districtsschepen; Alain Herremans, districtsraadslid; Nahima Lanjri, districtsraadslid; Stephanie Van Houtven, districtsschepen; Nadia Bachgada, districtsraadslid; Aotman El Gazuani, districtsraadslid; Tom Claessens, districtsraadslid; Sadïa Choukri, districtsraadslid; Patrick Van den Abbeele, districtsraadslid; Sofie Sas, districtsraadslid; Els Roes, districtsraadslid; Hans Gooris, districtsraadslid; Danny Van Looy, districtsraadslid; Inge Jooris, districtsraadslid; Seppe Geerts; Stefan Nieuwinckel, districtssecretaris; Davy Mahieu, plaatsvervangend districtssecretaris

Afwezig

Thomas Heiremans, districtsraadslid

Secretaris

Davy Mahieu, plaatsvervangend districtssecretaris

Voorzitter

Omar Al Jattari, districtsraadslid
2015_IP_00249 - Interpellatie van raadslid Sofie Sas: Politiehelikopter 2015_IP_00249 - Interpellatie van raadslid Sofie Sas: Politiehelikopter

Motivering

Indiener(s)

Sofie Sas

Gericht aan

Marij Preneel

Tijdstip van indienen

di 22/09/2015 - 21:25

Toelichting

De afgelopen maanden trok de politiehelikopter weer luidruchtig door het Borgerhoutse luchtruim. Jammer voor wie tijdens de warme zomerdagen even ramen en deuren wou openzetten, want het geluid was met momenten echt niet te harden. 

Het is dan ook al enkele jaren een bron van frustratie voor menig Borgerhoutenaren. Het verhoogt net het onveiligheidsgevoel, omdat het dreigende lawaai maar blijft circuleren. En het is voor de meeste gewone burgers gewoon niet duidelijk waarvoor deze helikopter ingezet wordt. 

Vandaar de volgende vragen: 

 

  • wanneer wordt de politiehelikopter ingezet?
  • op basis waarvan wordt beslist of de helikopter moet worden ingezet?
  • welke resultaten levert deze op?
  • wordt de afweging telkens gemaakt of de helikopter een meerwaarde heeft?

Bespreking

Antwoord

Raadslid Sofie Sas licht haar interpellatie toe.
Raadslid Sadia Choukri komt tussen: 

'Goede Sofie
Misschien weet u dit niet: de meerwaarde van zo'n helikopter in het bestrijden van criminaliteit en het dedecteren van problemen bewijst zijn nut. De criminaliteitscijfers in Antwerpen zijn voor 2014 hallucinant gedaald: -9%. Mooie voorbeelden van goede acties met en van zo'n helikopter zijn de woningbranden, van vorig weekend in de Karel de Preterlei en op de Turnhoutsebaan waarna de brandweer direct in actie schoot.
U zal het niet geloven maar de groene/rode collega's in Gent zetten ook zo'n helikopter in in hun politionele acties. Daar hebben de linkse rakkers geen moeite mee! Het verwondert mij dat het in Borgerhout wel het geval is. En dat men -onder het mom van overlast - hier gewoon tegen is. En in het geval van PVDA+ dit instrumentarium van de politie te kortwieken.
Ook benieuwd naar het antwoord van de schepen.'

De voorzitter van het districtscollege Marij Preneel antwoordt.
Raadslid Sofie Sas antwoordt. 

ma 28/09/2015 - 21:41

Initiatiefrecht

.