Voor de organisatie van feest in de tent voorziet de jeugddienst 2.250,00 EUR per fuif van haar budget. De verrekening gebeurt op functiegebied 1SEK010502A00000 en budgetplaats 5051000000.
De bestelbons volgen later onder budgethouderschap.
Met collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 3 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal jeugdbeleid.
Het meerjarenplan 2014-2019 werd goedgekeurd in de districtsraad van 25 november 2013 (jaarnummer 79). In de strategische nota, werd de doelstelling "Kinderen, tieners en jongeren beschikken over voldoende vrije ruimte om vrij te spelen, te experimenteren en te fuiven." en de doelstelling "Jongeren kunen gebruik maken van gepaste en uitnodigende (multifunctionele) ruimtes om te fuiven, te repeteren en artistiek te experimenteren" opgenomen - 1SEK010502.
In het bestuursakkoord Ekeren 2013-2018 is volgende prioriteit opgenomen: "We erkennen de nood van de Ekerse jeugd om te kunnen fuiven in Ekeren. We bieden oplossingen aan om fuiven te faciliteren en werken aan een accommodatie waar jongeren kunnen fuiven." punt 13, pagina 7.
Sinds de jaren 90 van vorige eeuw, geeft de jeugdraad van Ekeren aan dat er geen geschikte locatie is (in district Ekeren) om een fuif te organiseren voor meer dan 200 personen. De jongeren en jeugdverenigingen uit het district zijn daarom genoodzaakt om ofwel kleinschaligere evenementen/fuiven te organiseren, ofwel uit te wijken naar een locatie buiten het district.
Met dit initiatief "feest-in-de-tent" wenst het districtsbestuur van Ekeren, op een alternatieve wijze, aan bovenstaande vraag (geschikte fuifruimte) tegemoet te komen. Het concept van dit project is als volgt: twee keer per half kalenderjaar kan een Ekerse jeugdvereniging op één van volgende locaties (Hof de Bist - Veltwijckpark - Hagelkruispark) een evenement organiseren in een tent voor ongeveer 300 personen.
Er wordt gestreefd naar een goede spreiding van locatie en datum. Omwille van een conflict met een reeds eerder vastgelegd evenement in park Hof De Bist, wordt voor de fuif van scouts Mariaburg uitgeweken naar het Veltwijckpark. Het districtsbestuur trekt de eerder genomen beslissing om de fuif te organiseren in het Hagelkruispark in op uitdrukkelijke vraag van de organiserende jeugdvereniging en geeft toestemming om de fuif te organiseren in het Veltwijckpark. Het districtscollege wijst erop dat strikt moet worden toegekeken op de naleving van de geluidsnormen zodat de overlast voor de buurt beperkt blijft.
Het districtsbestuur faciliteert het evenement om een alternatief aan te bieden voor een reguliere fuifzaal.
Het district Ekeren ondersteunt de deelnemende jeugdverenigingen door een aantal basisvoorzieningen ter beschikking te stellen (het voorzien van een tent met houten vloer, inclusief opbouwen en afbreken, sanitaire voorzieningen, aanvraag materiaal, aankondigingsbord, ...). De geïnteresseerde jeugdverenigingen organiseren het evenement volledig zelf in eigen beheer.
De jeugdverenigingen kunnen gratis gebruik maken van de tent en de andere faciliteiten. Als tegenprestatie vermelden de jeugdverenigingen op elke communicatie het sponsorlogo van district Ekeren.
Naar aanleiding van de eerste edities van vorig jaar gelden volgende richtlijnen:
Om het geluidsniveau te meten zal jeugdcentrum 't Velt een gratis dBmeter ontlenen (bijvoorbeeld bij de uitleendienst van ZAPPA).
Er is een conflictsituatie met een gelijktijdige activiteit in park Hof De Bist. Daarom is op het districtscollege van dinsdag 31 maart 2015 beslist dat de fuif verplaatst mag worden naar het Veltwijckpark.
Deze fuif zal doorgaan op vrijdag 24 april 2015.
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege herroept zijn beslissing van 17 maart 2015 waarbij aan scouts Mariaburg toestemming werd gegeven om Fuif in de Tent te organiseren in het Hagelkruispark en keurt goed dat de vereniging scouts Mariaburg op vrijdag 24 april 2015 in het Veltwijckpark A Terrein het project "Feest-in-de-tent" organiseert en dit in samenwerking met jeugdcentrum 't Velt verder uitwerkt.
Het districtscollege geeft opdracht aan:
| dienst | taak |
| EK/OS |
aankondigingsborden opmaken voor elk evenement |
| EK/CS/JD |
uitwerken van het project
|
|
|