Terug
Gepubliceerd op 12/04/2021

2015_DCBE_00202 - Subsidie sportieve manifestatie - Tweede semester 2015 - Goedkeuring

districtscollege Berchem
wo 08/07/2015 - 18:00 Raadzaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Evi Van der Planken, voorzitter districtscollege; Bruno De Saegher, districtsschepen; Cindy Van Paesschen, districtsschepen; Anne Bakelants, districtsschepen; Ann De Potter, districtssecretaris

Afwezig

Edwin De Cleyn, districtsschepen; Sigrid Borgmans, plaatsvervangend districtssecretaris

Secretaris

Ann De Potter, districtssecretaris

Voorzitter

Bruno De Saegher, districtsschepen
2015_DCBE_00202 - Subsidie sportieve manifestatie - Tweede semester 2015 - Goedkeuring 2015_DCBE_00202 - Subsidie sportieve manifestatie - Tweede semester 2015 - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

Voor het eerste semester was het budget toereikend voor 750,00 EUR per evenement. Vermits het district na de verdeling van het budget over het tweede semester met een restbudget blijft zitten zal dit worden verdeeld over alle aanvragen.

Regelgeving: bevoegdheid

Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 4 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal sportbeleid.

Aanleiding en context

Op 21 november 2013 (jaarnummer 101) keurde de districtsraad van Berchem een subsidiereglement voor sportieve manifestaties goed.

De sportantenne ontving drie subsidieaanvragen voor sportieve manifestaties binnen de reglementaire termijn. De volgende aanvragen komen in aanmerking voor subsidie:

Zumba Antwerpen Carinne Podgorz en Svetlana Staneva
Tijdens de zomer organiseert de jeugddienst van Berchem een nieuw open aanbod op de Berchemse pleinen genaamd ´Agoramora´. Twee keer in de week gedurende zes weken zal er in het De Villegaspark (donderdag) en het Apolloplein (vrijdag) een open aanbod zijn. Zumba Antwerpen werkt graag mee aan dit initiatief. Zij engageren zich voor zes weken om twee keer in de week het open aanbod swingend en dansend te openen. Dit door het aanbieden van zumba waarbij ze wekelijks inspelen op de verschillende thema´s. De Agoramora is een aanbod gedurende de zomervakantie. De eerste keer zal dit plaatsvinden op donderdag 2 juli 2015 en de laatste sessie zal zijn op vrijdag 14 augustus 2015. Zumba Antwerpen vraagt hiervoor een subsidie van 1.500,00 EUR. 

Velodome criterium
Op zondag 27 september 2015 organiseert fietsenwinkel Velodome haar tweede criterium genaamd het ´Velodomecriterium´. In de vergeten traditie van de Handjeskermis, een buurtfeest dat tot midden vorige eeuw de hoek van de Boomgaardstraat en de Grote Steenweg in Berchem eens per jaar inpalmde, richt Criterium Velodome zich tot sportievelingen van alle niveaus en leeftijden. Het vertrek zal opnieuw gebeuren vanuit brasserie De Pelgrim. Naar verwachting zal er een opkomst zijn van 250 individuele deelnemers en 15 teams. De organisatie vraagt een subsidie van 1.500,00 EUR.

De sportantenne ontving ook nog een aanvraag van Amar 14. Deze aanvraag komt niet in aanmerking voor subsidie.

15-jarig bestaan Amar 14 centrum voor oriëntaalse dans
Amar 14 organiseert in het kader van haar 15 jarig bestaan als dansstudio en vzw een podiumoptreden voor jongeren en scholen. Zij willen dit samen met hun leden organiseren in het CC Merksem, gekoppeld aan gratis workshops voor jongeren en senioren. Zij vragen of het mogelijk is om vanuit het district Berchem hier een subsidie voor te ontvangen.
Vermits het reglement in artikel 3.1 de volgende voorwaarde stelt:
´Ze wordt ingericht op het grondgebied van district Berchem of de Stad Antwerpen, dit laatste wanneer het district Berchem niet over de juiste accommodatie beschikt en de aanvraag wordt gedaan door een Berchemse vereniging.´ Is dit niet mogelijk. Het district beschikt namelijk zelf over geschikte infrastructuur waar deze voorstelling in gegeven kan worden. Amar14 heeft bewust gekozen deze voorstelling in Merksem te organiseren.

In totaal is er voor het tweede semester 5.150,00 EUR te verdelen. In totaal werd er voor 3.000,00 EUR subsidie gevraagd. De jury bestaande uit de sportraad van Berchem heeft op 8 juni 2015 de verschillende aanvragen beoordeeld. De jury heeft hierin ook de aanvragen voor het eerste semester herbekeken. In het vorige semester was het budget namelijk niet toereikend voor het aantal aanvragen die binnen waren gekomen. De jury geeft een advies over alle aanvragen van het kalenderjaar 2015.

Argumentatie

In het bestuursakkoord vermeldt het Berchemse districtsbestuur dat zij sporten in Berchem wensen te ondersteunen en te stimuleren.

Bij de budgetopmaak 2015 werd op jaarbasis een budget van 7.500,00 EUR voorzien voor de ondersteuning van sportieve manifestaties. Tijdens de budgetswijziging werd dit bedrag verhoogd naar 8.900,00 EUR.

Comform de A-waarden werden de zes aanvragen wel individueel bekeken en werd er door de sportraad beslist enkel hetgeen uit te betalen wat door het reglement is toegestaan. Na de samenkomst op 8 juni 2015 werd door de sportraad van Berchem de beslissing gemaakt om de subsidies als volgt te verdelen. De subsidie voor jeugdcentrum Den Eglantier is komen te vervallen. Deze manifestatie werd geannuleerd.

Aanvrager

Bedrag (uiteraard enkel indien er een variabel bedrag is …)

Advies beoordelingscommissie

Argumentatie beoordelingscommissie

Zumba Antwerpen
Carinne Podgorz

1.500,00 EUR

Commissie adviseert 1.200,00 EUR

Comform de A-waarden heeft de jury verschillende kosten uit de begroting geschrapt. Het district zal enkel de noodzakelijke kosten op zich nemen. Het project past binnen de opportuniteit van de toelagen.

Velodome criterium

1.500,00 EUR

Commissie adviseert 1.500,00 EUR

De organisatie van dit criterium draagt zelf bij aan de kosten voor dit criterium. Onder andere door het aantrekken van verschillende sponsors. Het project past binnen de opportiniteit van de toelagen.

STB Gymnastics

1.300,00 EUR

Commissie adviseert 1.300,00 EUR

Het project past binnen de opportuniteit van de toelagen. De huidige betoelaging zal worden verhoogd tot het gevraagde bedrag.

Volharding Berchem 1.500,00 EUR Commissie adviseert 1.500,00 EUR Het project past binnen de opportuniteit van de toelagen. Budget is beperkt en wordt verdeeld over de vijf aanvragen. De huidige betoelaging zal worden verhoogd tot het gevraagde bedrag.
Mercurius BBC 1.500,00 EUR Commissie adviseert 1.500,00 EUR Het project past binnen de opportuniteit van de toelagen. Budget is beperkt en wordt verdeeld over de vijf aanvragen. De huidige betoelaging zal worden verhoogd tot het gevraagde bedrag.
Koninklijke Berchem Sport 1.500,00 EUR Commissie adviseert 1.500,00 EUR Het project past binnen de opportuniteit van de toelagen. Budget is beperkt en wordt verdeeld over de vijf aanvragen. De huidige betoelaging zal worden verhoogd tot het gevraagde bedrag.

Voor de uitbetaling van de toelage moet de organisatie de financiële bewijsstukken die betrekking hebben op het evenement ten laatste twee maanden na afloop van het evenement indienen.   

Juridische grond

  • de wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen;
  • het algemeen reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730);
  • het reglement voor subsidie voor sportieve manifestaties, goedgekeurd door de districtsraad van Berchem op 21 november 2013 (jaarnummer 101).

Adviezen

Sportraad Berchem Gunstig advies

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Een warm Berchem is waar bezoekers en bewoners graag komen en zich goed voelen
Meer Berchemaren sporten of bewegen. De mentale en fysieke gezondheid, de individuele ontplooiing en de samenhorigheid van de Berchemnaren worden hierdoor bevorderd
Door gerichte ondersteuning worden sportverenigingen vitaler

Besluit

Het districtscollege berchem beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt de toelage aan volgende projecten goed:

  • Zumba tijdens Agoramora 6 weken 2 keer per week vanaf 2 juli 2015 tot en met 14 augustus 2015, Carinne Podgorz van Zumba Antwerpen, De Villegaspark en Apolloplein (1.200,00 EUR);
  • Velodomecriterium op zondag 27 september 2015, Velodome, Boomgaardstraat 14 (1.500,00 EUR).

Artikel 2

Het districtscollege keurt de verhoging van subsidie voor de volgende projecten goed:

  • Turnfeest op zaterdag 25 april 2015 STB Gymnastics, Het Rooi (1.300,00 EUR). Dit is een verhoging van 550,00 EUR ten opzichte van het vorig besluit 2015_DSBE_00003-Subsidie sportieve manifestatie-Eerste semester 2015. Het totaalbedrag op de openstaande bestelbon werd verhoogd;
  • Jeugdtornooi op zaterdag 9 mei en 2015 zondag 10 mei 2015 Mercurius BBC, Het Rooi (1.500,00 EUR). Dit is een verhoging van 750,00 EUR ten opzichte van het vorig besluit 2015_DSBE_00003-Subsidie sportieve manifestatie-Eerste semester 2015. Het totaalbedrag op de openstaande bestelbon werd verhoogd;
  • Jeugdtornooi op zaterdag 9 mei 2015 en zondag 10 mei 2015 Koninklijke Berchem Sport , Het Rooi (1.500,00 EUR). Dit is een verhoging van 750,00 EUR ten opzichte van het vorig besluit 2015_DSBE_00003-Subsidie sportieve manifestatie-Eerste semester 2015. Het totaalbedrag op de openstaande bestelbon werd verhoogd;
  • Gymevent op zaterdag 23 mei 2015 Volharding Berchem, Het Rooi (1.500,00 EUR). Dit is een verhoging van 750,00 EUR ten opzichte van het vorig besluit 2015_DSBE_00003-Subsidie sportieve manifestatie-Eerste semester 2015. Het totaalbedrag op de openstaande bestelbon werd verhoogd.

Artikel 3

Het districtscollege volgt het advies van de jury en keurt de subsidie aanvraag van Amar14 af.

Artikel 4

Het districtscollege keurt de intrekking van de bestelbon met bestelbonnummer 4505037398 voor Den Eglantier goed. Dit wegens de annulering van de Baaareechoem Koers! 

Artikel 5

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres  Bestelbonnummer

Agoramora Zumba Antwerpen

Carinne Podgorz
Leerkens 27
2600 Berchem

rekeningnummer: BE32 3630 0823 1502
persoonsnummer: 0036971649

1.200,00 EUR budgetplaats:5011500000
budgetpositie:649500
functiegebied:1SBE060703A00000
subsidie:SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1BE050740
budgetperiode:1500

4505044182

Velodome criterium

Velodome
Heerbaan 50
2530 Boechout

rekeningnummer:BE37 8804 9702 6128
ondernemingsnummer: 0524.980.232

1.500,00 EUR budgetplaats:5011500000
budgetpositie:649600
functiegebied:1SBE060703A00000
subsidie:SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1BE050740
budgetperiode:1500
4505044181

Turnfeest

Koninklijke Gymnastics STB
Jules Bilmeyerstraat 26
2600 Berchem

rekeningnummer: BE02 7785 9597 6240
ondernemingsnummer: 0866.964.323

1.300,00 EUR budgetplaats:5011500000
budgetpositie:649800
functiegebied:1SBE060703A00000
subsidie:SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1BE050740
budgetperiode:1500
4505037400

 

Jeugdtornooi

Mercurius BBC
Tweelingenstraat 8
2600 Berchem

rekeningnummer: BE29 7895 8905 6564
ondernemingsnummer: 0457.691.233

1.500,00 EUR budgetplaats:5011500000
budgetpositie:649800
functiegebied:1SBE060703A00000
subsidie:SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1BE050740
budgetperiode:1500
4505037401

Jeugdtornooi

Koninklijke Berchem Sport 2004
Berchemstadionstraat 75
2600 Berchem

rekeningnummer BE18 7330 2113 0165
ondernemingsnummer: 0866.064.795

1.500,00 EUR budgetplaats:5011500000
budgetpositie:649800
functiegebied:1SBE060703A00000
subsidie:SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1BE050740
budgetperiode:1500
4505037402

Gymevent

Socialistische Turnkring Volharding
Bikschotelaan 134
2600 Berchem

rekeningnummer:BE71 0682 2362 8069
ondernemingsnummer: 0461.226.585

1.500,00 EUR budgetplaats:5011500000
budgetpositie:649800
functiegebied:1SBE060703A00000
subsidie:SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma:1BE050740
budgetperiode:1500
4505037403

Bijlagen

  • aanvragen_semester2.pdf