Toerisme Vlaanderen wil via het Impulsprogramma Vlaamse kunststeden/Brussel investeren in projecten die de toeristische meerwaarde van de kunststeden vergroten. De nadruk ligt daarbij op projecten die bijdragen tot een kwalitatief fysiek en virtueel internationaal meertalig onthaal en de uitbouw van positionerings- en identiteitsversterkende projecten. Het thema van het project moet nauw aansluiten bij de internationale merkstrategie voor Vlaanderen als toeristische bestemming en de productlijnen die ermee gepaard gaan. Diamant is één van deze productlijnen. Toerisme Vlaanderen voorziet een maximale financiële steun van 60% van de kosten, binnen de perken van de begrotingskredieten.
Ter financiering van deze productontwikkeling werd een subsidieaanvraag ingediend bij Toerisme Vlaanderen, bekrachtigd door het college in zitting van 28 februari 2014 (jaarnummer 2014). Deze aanvraag bedraagt maximaal 60% van de totale projectkost. De overige projectkost (minimaal 40%) moet door de stad Antwerpen gedragen worden en werd voorzien in de begroting. Toerisme Vlaanderen heeft bij notificatie van 27 oktober 2014 een subsidie toegekend van 70.306,00 EUR voor dit project en vraagt in dit verband een verbintenis te ondertekenen voor het engagement van de stad Antwerpen.
Naar aanleiding van nieuwe ontwikkelingen rond het nog op te richten diamantbelevingscentrum is er een nieuwe subsidiebeslissing genomen op 10 maart 2015 betreffende de onderliggende verbintenissen. Deze beslissing werd ter kennisgeving gebracht aan de stad Antwerpen per aangetekend schrijven op 12 maart 2015.
Door de aanvaarding van de subsidie verbindt de begunstigde zich ertoe:
De verbintenis maakt deel uit van de subsidievoorwaarden, vastgelegd in het besluit van de Vlaamse regering van 21 december 2012 betreffende toerismesubsidies en het bijhorende ministerieel besluit van 5 november 2013.
Het college keurt de verbintenis tussen de stad Antwerpen en Toerisme Vlaanderen betreffende de publiekswerking diamant met projectnummer 2014-2A01 goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Digipolis Antwerpen: ontwikkeling Hybrid iOS en Android App |
75.000,00 EUR | budgetplaats:5174535000 budgetpositie:649440 functiegebied:1SLW070401A00000 subsidie:IVK_DIAMANT fonds:INTERN/ SA_EXTERN begrotingsprogramma:1SA040590 budgetperiode:1500 |
Onder voorbehoud van goedkeuring budgetwijziging door college, gemeenteraad en hogere overheid |
|
beeldmateriaal, onderzoek en content, mediaruimte, copywriting, vertaalwerk, ontwikkeling wandelkaart,... |
42.177,00 EUR | budgetplaats:5311500000 budgetpositie: 6141 functiegebied:1SLW070401A00000 subsidie:IVK_DIAMANT fonds:INTERN/ SA_EXTERN begrotingsprogramma:1SA040590 budgetperiode:1500 |
Onder voorbehoud van goedkeuring budgetwijziging door college, gemeenteraad en hogere overheid
|
De financieel beheerder regelt de financiële aspecten als volgt:
|
Omschrijving |
bedrag |
Boekingsadres |
Bestelbon |
|
Subsidie Vlaamse overheid |
70.306,00 EUR |
budgetplaats:5311500000 |
Onder voorbehoud van goedkeuring budgetwijziging door college, gemeenteraad en hogere overheid |