Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| GAC/2015/3040. Bestek en procedure. Goedkeuring | college | 5 juni 2015 | 4716 |
Voor de aankoop van een lichtinstallatie en theaterdoeken voor de culturele centra van Hoboken en Zandvliet werd open aanbesteding met Europese bekendmaking GAC/2015/3040 uitgeschreven.
Op 22 juli 2015 dienden de volgende firma's een offerte in:
Inzake de kwalitatieve selectie werden alle inschrijvers geschikt bevonden.
De offertes werden door de gemeenschappelijke aankoopcentrale administratief nagezien. De offerte van de firma NV PLAY AV werd formeel onregelmatig bevonden wegens het indienen van een offerte zonder digitale handtekening op eTendering.
De bedrijfseenheid stadsbeheer en de firma CBAM beoordeelden de technische regelmatigheid van de overige offertes. Er werd een gemotiveerd gunningsverslag opgemaakt waaruit blijkt dat de inschrijvingen van de firma's Face bvba en Servio nv niet voldoen aan de technische vereisten van het bestek. Hierdoor werden beide firma's onregelmatig bevonden.
Omdat geen enkele firma regelmatig is, kan de opdracht niet gegund worden. De gemeenschappelijke aankoopcentrale stelt daarom voor om de huidige procedure stop te zetten. In een latere fase zal bekeken worden of een nieuw bestek moet opgemaakt worden, dan wel of de aankopen gerealiseerd kunnen worden via bestaande raamovereenkomsten.
In toepassing van artikel 35 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen of het sluiten van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen of het sluiten van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:
In toepassing van artikel 21 en 99§1 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, onderwerpt de aanbestedende overheid de ingediende offertes aan een prijsonderzoek. Als de aanbestedende overheid bij het prijsonderzoek vaststelt dat in een offerte een prijs wordt geboden die abnormaal laag of abnormaal hoog lijkt in verhouding tot de te uit te voeren prestaties en alvorens die offerte om die reden te weren, verzoekt ze de inschrijver in kwestie per aangetekende brief om de nodige schriftelijke verantwoording over de samenstelling van de prijs in kwestie te verstrekken binnen een termijn van twaalf kalenderdagen, tenzij de uitnodiging een langere termijn bepaalt.
Het college keurt goed dat open aanbesteding met Europese bekendmaking GAC/2015/3040 voor de aankoop van lichtinstallaties en doeken niet wordt gegund.