Terug

2015_CBS_03459 - Visit Antwerpen - Promotie nieuwe vluchten van en naar Antwerpen - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 24/04/2015 - 09:30 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2015_CBS_03459 - Visit Antwerpen - Promotie nieuwe vluchten van en naar Antwerpen - Goedkeuring 2015_CBS_03459 - Visit Antwerpen - Promotie nieuwe vluchten van en naar Antwerpen - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

Het budget voor de campagne in Barcelona is vastgelegd op 40.000,00 EUR. Dit bedrag wordt out of pocket voorzien door de bedrijfseenheid ondernemen en stadsmarketing/visit Antwerpen voor 20.000,00 EUR en door Toerisme Vlaanderen 20.000,00 EUR. Jetairfly ondersteunt in natura met vluchten voor travel trade en persreizen.

De kost van de campagne in Berlijn bedraagt 65.000,00 EUR. De bedrijfseenheid ondernemen en stadsmarketing/visit Antwerpen budgetteerde hiervoor 25.000,00 EUR en Toerisme Vlaanderen 40.000,00 EUR.Ook hier draagt Jetairfly bij in natura met vluchten voor travel trade en persreizen.

Aanleiding en context

Vanaf 17 april 2015 start Jetairfly met zes nieuwe vliegbestemmingen van en naar de luchthaven van Antwerpen.
Het betreft lijnvluchten naar Berlijn, Barcelona en Milaan (telkens drie keer per week) alsook Palma de Mallorca, Alicante en Malaga (telkens twee keer per week). De zes vliegbestemmingen geven een impuls aan de activiteit op Antwerp Airport en zullen het passagiersaantal voor lijnvluchten van en naar Antwerpen bijna verdubbelen.

De bedrijfseenheid ondernemen en stadsmarketing/visit Antwerpen werkt samen met Jetairfly en Toerisme Vlaanderen aan een gezamenlijke promotiecampagne om Antwerpen te positioneren als toeristische bestemming in Berlijn en Barcelona.

Argumentatie

De bedrijfseenheid ondernemen en stadsmarketing/visit Antwerpen wenst een campagne uit te voeren in Barcelona en Berlijn in samenwerking met Toerisme Vlaanderen. Deze campagne wil het inbound toerisme naar Antwerpen stimuleren.

In Barcelona bestaat de positioneringscampagne uit een luik B2C (business to customer) en een luik B2B (business to business). Voor het luik B2C wordt samengewerkt met touroperatoren en reisbureaus, voor het luik B2B worden reisagentschappen ingezet.

In Berlijn wordt de campagne via verschillende offline en online kanalen verspreid naar zowel een B2C als B2B publiek: krant, radio, online kanalen, microsite, banners bij externe partners en op de vakbeurs ITB (Internationale Tourismus Börse).

Juridische grond

In toepassing van artikel 26§1, 1°f) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de werken om technische redenen, slechts aan één bepaalde aannemer kunnen worden gegund.

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW08 - Antwerpen is voor binnen- en buitenland een toeristische aantrekkingspool wat de lokale economie en beeldvorming over de stad versterkt
1SLW0802 - Door middel van productontwikkeling en promotie van de unieke toeristische troeven, het shoppingtoerisme en cruisetoerisme, kan Antwerpen zich onderscheidend positioneren ten aanzien van andere steden
1SLW080201 - Door middel van productontwikkeling en promotie van de unieke toeristische troeven en het shoppingtoerisme, kan Antwerpen zich onderscheidend positioneren ten aanzien van andere steden

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de joint-promotion met Toerisme Vlaanderen goed voor de promotie in Barcelona en Berlijn van de nieuwe vluchten van en naar Antwerpen.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

Toerisme Vlaanderen
Grasmarkt 61
1000 Brussel
Ondernemingsnummer: BE0225944375
IBAN:BE16 4354 5183 5174
BIC: KREDBEBB

 45.000,00 EUR

budgetplaats:5318000000
budgetpositie:6141
functiegebied:1SLW080201A00000
subsidie:SUB_NR
fonds:INTERN
begrotingsprogramma:1SA040520
budgetperiode:1500

 4005129974