Artikel 57, §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 10 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokale straten en pleinen.
In opdracht van rio-link nv (bouwheer) maakte het studiebureau Grontmij Belgium nv het bijzonder bestek RI3A183, Schermersstraat en Maarschalk Gérardstraat, riolerings- en bestratingswerken op en de bedrijfseenheid stadsontwikkeling legt dit ter goedkeuring voor.
Het district Antwerpen ziet in deze werken een opportuniteit en wil van de gelegenheid gebruik maken om gelijktijdig de voetpaden te hernieuwen.
Dit besluit werd verdaagd in zitting van het college van 23 maart 2015 (jaarnummer 165)
Het studiebureau Grontmij Belgium nv maakte, in opdracht van riolink nv, voor deze werken een bijzonder bestek met als voorwerp "Antwerpen: renovatie Schermersstraat en Maarschalk Gérardstraat (RI3A183)", en een gedetailleerde meetstaat op.
De werken omvatten in hoofdzaak:
De wijze van gunning door middel van een openbare aanbesteding is voorzien in artikel 23 van de wet van 15 juni 2006 op de overheidsopdrachten.
Artikel 38 van de wet op de overheidsopdrachten van 15 juni 2006 zegt dat in geval van een samengevoegde opdracht voor rekening van verschillende aanbestedende overheden en in voorkomend geval van privaatrechtelijke personen, duiden de betrokken personen de overheid of entiteit aan die in hun naam in de hoedanigheid van aanbestedende overheid zal optreden. De voorwaarden van de opdracht kunnen voorzien in een afzonderlijke betaling voor elk van die personen.
Het districtscollege keurt het bijzonder bestek met als voorwerp "Antwerpen: renovatie Schermersstraat en Maarschalk Gérardstraat (RI3AA183)", district Antwerpen, met bijlagen goed.
Het districtscollege machtigt Riolink nv om in zijn naam op te treden bij de gunning.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
|
omschrijving |
bedrag |
boekingsadres |
bestelbon |
|
Schermersstraat en Maarschalk Gerardstraat rioleringen en bestratingswerken
|
|
budgetplaats:5002500000 |
ATB 10138783 |