Terug

2015_CBS_07557 - Verhuurdiensten - Verlenen vergunning voor exploiteren dienst verhuren voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig. Stadsnummer Antwerpen 5946 - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 11/09/2015 - 09:00 collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Glenn Verspeet, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2015_CBS_07557 - Verhuurdiensten - Verlenen vergunning voor exploiteren dienst verhuren voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig. Stadsnummer Antwerpen 5946 - Goedkeuring 2015_CBS_07557 - Verhuurdiensten - Verlenen vergunning voor exploiteren dienst verhuren voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig. Stadsnummer Antwerpen 5946 - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

LUCKY TAXI ANTWERPEN (ondernemingsnummer 0893.383.955) heeft een vergunning voor het exploiteren van een taxidienst voor 1 voertuig. Dit draagt stadsnummer Antwerpen 0946. De vergunning is geldig tot en met 30 juni 2020.

De exploitant diende op 31 augustus 2015 een aanvraag in om zijn taxivoertuig in te zetten als verhuurvoertuig met bestuurder.

De aanvrager wil de volgende tarieven toepassen:

  • 90,00 euro voor de eerste drie uur;
  • 30,00 euro per bijkomend uur.

Het toekennen van vergunningen voor verhuurdiensten met bestuurder (voor voertuigen tot 8+1) is toegewezen aan de gemeentelijke overheden. De exploitant moet de vergunning aanvragen bij de plaatselijke overheid waar de exploitant is gevestigd of een exploitatiezetel heeft.
In hoofdstuk 4 van het stedelijk reglement voor de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder staan de bepalingen over diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder. De voorwaarden voor het exploiteren van een dienst voor het verhuren van voertuigen met bestuurder zijn:

  • het voertuig mag slechts ter beschikking gesteld worden van de klant (natuurlijk of rechtspersoon) op basis van een vooraf gesloten schriftelijke overeenkomst. Deze moet zijn afgesloten voor ten minste drie uren;
  • het voertuig mag zich slechts op de openbare weg begeven als het verhuurd is;
  • het voertuig mag geen kentekens dragen die kenmerkend zijn voor als taxi ingezette voertuigen, uitgezonderd de voertuigen waarvoor ook een taxivergunning werd afgeleverd (in dat geval mag een taxameter aan boord zijn);

Naast deze voorwaarden moet ook voldaan zijn aan de andere bepalingen zoals opgenomen in artikel 42§1 van het decreet van 20 april 2001.

Argumentatie

Het aantal vergunningen en voertuigen voor een dienst van verhuurvoertuigen is onbeperkt.
Het ingediende dossier van LUCKY TAXI ANTWERPEN bvba is volledig en in orde. De exploitant kreeg het attest kennis wetgeving voor een exploitant op 25 februari 2011.

Aan de vraag van LUCKY TAXI ANTWERPEN bvba voor een exploitatievergunning voor een verhuurdienst met bestuurder voor 1 voertuig kan gunstig gevolg worden gegeven

Juridische grond

Decreet van 20 april 2001 betreffende de organisatie van het personenvervoer over de weg en tot oprichting van de mobiliteitsraad van Vlaanderen en wijzigingsdecreten.
Besluit van 18 juli 2003 van de Vlaamse regering betreffende de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder en wijzigingsbesluiten.
Stedelijk reglement voor de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder, goedgekeurd door de gemeenteraad op 29 juni 2015 (jaarnummer 374).
Code van gemeentelijke politiereglementen, afdeling 6 - taxidiensten en diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder, wijzigingen goedgekeurd door de gemeenteraad op 25 juni 2012 (jaarnummer 710).

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW05 - Antwerpen is een welvarende innovatieve business stad
1SLW0504 - De stedelijke dienstverlening aan ondernemers is uitmuntend
1SLW050402 - Via een fysiek en digitaal portaal zorgt de stad voor een snelle afhandeling van vragen van bestaande en nieuwe ondernemers. Administratieve formaliteiten worden fors vereenvoudigd

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college verleent een vergunning voor de exploitatie van een dienst voor het verhuren van voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig aan LUCKY TAXI ANTWERPEN (ondernemingsnummer 0893.383.955).

De vergunning is geldig van 11 september 2015 tot en met 30 juni 2020.
Het voertuig zal het stadsnummer Antwerpen 5946 dragen.

Artikel 2

 Het college keurt de tarieven goed die LUCKY TAXI ANTWERPEN bvba wil toepassen

  • 90,00 euro voor de eerste drie uur;
  • 30,00 euro per bijkomend uur.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.