Hoofdstuk 6.7 van Vlarem titel II bepaalt dat van het maximale geluidsniveau vastgelegd in het Vlarem kan worden afgeweken wanneer een muziekactiviteit voorafgaand is aangevraagd en het college de muziekactiviteit toelaat. Het college kan beperkende maatregelen opleggen.
Aanvrager(s): Geitestoet vzw - Bist 1 - 2610 Wilrijk-Antwerpen. De aanvraag omvat muziekoptredens tijdens de "Geitestoet" op 19 september 2015 van 16.30 uur tot 24.00 uur en op 20 september 2015 van 18.30 uur tot 21.15 uur op de Bist zn te 2610 Wilrijk-Antwerpen.
Omdat het evenement doorgaat in de omgeving van woningen is het niet onmogelijk dat omwonenden geluidsoverlast kunnen ondervinden ten gevolge van de elektronisch versterkte muziek. Hierdoor bestaat er aanleiding om voorwaarden op te leggen om deze overlast tot een aanvaardbaar niveau te beperken. Het college beslist op basis van de voorwaarden zoals voorgesteld door de dienst milieuvergunningen en sluit zich aan bij deze motivatie.
Vlarem titel II stelt het maximaal geluidsniveau vast voortgebracht door muziek in een tent, in openlucht of in een andere openbare inrichting dan een openbare inrichting zoals vermeld in rubriek 32.1 of 32.2 van de Vlarem-indelingslijst en op private inrichtingen.
Het college beslist de geluidsnormen, zoals geformuleerd in de argumentatie, goed te keuren aan Geitestoet vzw, Bist 1, 2610 Wilrijk-Antwerpen, voor het organiseren van de "Geitestoet”. Het evenement gaat door op 19 september 2015 van 18.30 uur tot 24.00 uur en op 20 september 2015 van 16.30 tot 21.15 uur op de Bist zn, 2610 Wilrijk-Antwerpen.
Het college wijst erop dat wanneer het evenement wordt toegelaten, de organisator volgende geluidsvoorwaarden dient na te leven:
De muziekactiviteiten worden toegestaan op 19 september 2015 van 18.30 uur tot 24.00 uur en op 20 september 2015 van 16.30 tot 21.15 uur;
Voorwaarden om de kans op gehoorschade bij bezoekers te vermijden:
1° De meet- en registratieapparatuur voldoet aan de eisen gesteld voor klasse 2-meetinstrumenten in de NBN-normen (NBN EN 60651 1996 of recenter).
2° De meet- en registratieapparatuur moet zo geïnstalleerd worden dat die niet kan worden gemanipuleerd door derden. Dit geldt ook voor de meetmicrofoon.
3° De meetmicrofoon van de meet- en registratieapparatuur moet zo geïnstalleerd worden dat hij niet afgeschermd wordt voor het geluid waaraan bezoekers worden blootgesteld.
4° De meet- en registratieapparatuur moet zo uitgerust zijn dat gedurende de volledige activiteit kan gemeten worden.
Let wel: de verplichting tot het meten van het geluidsniveau geldt niet als door de organisator een geluidsbegrenzer gebruikt wordt die zo is afgesteld dat de toegestane norm gerespecteerd wordt. De geluidsbegrenzer moet voldoen aan de vereisten inzake meet- en registratieapparatuur zoals hiervoor vermeld.
Voorwaarden om geluidshinder bij omwonenden te beperken: