Terug

2015_CBS_06136 - Budget 2015 - Interne kredietaanpassingen - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 17/07/2015 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Ludo Van Campenhout, schepen; Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2015_CBS_06136 - Budget 2015 - Interne kredietaanpassingen - Goedkeuring 2015_CBS_06136 - Budget 2015 - Interne kredietaanpassingen - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

Het budget 2015 wordt aangepast zoals vermeld in de artikelen van het besluit. Voor uitbetaling van toelagen is een apart gemeenteraadsbesluit vereist indien er wijzigingen zijn.

Aanleiding en context

De Vlaamse regering heeft in het besluit van 25 juni 2010, artikel 28, de principes en voorwaarden van de interne kredietaanpassingen bepaald.

De gemeenteraad keurde in de zitting van 19 november 2013 (jaarnummer 655) het budget 2014 en het meerjarenplan 2014-2019 goed. In deze zitting werd ook de indeling van de beleidsvelden in beleidsdomeinen goedgekeurd, wat belangrijk is voor de toepassingsvoorwaarden van interne kredietaanpassingen.

De gemeenteraad keurde in de zitting van 26 mei 2015 (jaarnummer 280) de budgetwijziging 2015 en de aanpassing van het meerjarenplan 2014-2019 goed.

Dit besluit zal ter kennisneming aan de gemeenteraad worden voorgelegd.

Argumentatie

Aangezien via interne kredietaanpassingen binnen de wettelijke grenzen wijzigingen aan het budget snel kunnen gebeuren, zorgt dit voor een toegenomen flexibiliteit met betrekking tot het budget, hetgeen de algemene werking van de stedelijke diensten ten goede komt. 
Uitgangspunt is en blijft dat een goede budgetopmaak vóór het begin van het werkjaar de basis vormt van de budgetteringscyclus. Voor elke interne kredietaanpassing moet dan ook een duidelijke motivatie gegeven worden.

Midden juli 2015 heeft in het stadsarchief het internationaal congres rond cartografie plaats. Alle uitgaven (catering, verhuur zaal en dergelijke) verbonden met dit congres worden met inkomsten betaald. De inkomsten bestaan vooral uit inschrijvingskosten van de deelnemers en een deel sponsoring. Door een hoog aantal inschrijvingen zijn zowel de inkomsten als de uitgaven hoger dan geraamd. De voorziene middelen zijn niet voldoende om de uitgaven volledig te kunnen dekken.

Gezien dat deze info niet meer in budgetwijziging 2015 verwerkt kon worden, wordt het budget 2015 aangepast via deze interne kredietaanpassing. 

Juridische grond

Artikel 155 van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 bepaalt dat het college beslist over interne kredietaanpassingen, zoals die gedefinieerd zijn door de Vlaamse regering. De Vlaamse regering bepaalt de nadere voorwaarden daarvoor.

Artikel 28 van het besluit van de Vlaamse regering van 25 juni 2010 betreffende de beleids- en beheerscyclus van de gemeenten, de provincies en de openbare centra voor maatschappelijk welzijn legt de nadere voorwaarden voor interne kredietaanpassingen vast.

Beleidsdoelstellingen

Het strikt budgettair en financieel beleid is realistisch en risicobewust
Het monitoren en bijsturen van budgetten gebeurt op een strikte manier, rekening houdend met het meerjarenplan
Het bijsturen van het meerjarenplan en het opstellen van de budgetten verloopt op een correcte en realistische manier

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de interne kredietaanpassingen op het exploitatiebudget 2015 goed en legt deze ter kennisneming voor aan de gemeenteraad.

Artikel 2

De financieel beheerder regelt de financiële aspecten als volgt:

7. Sterk Bestuurde stad
PC

BPL

O/U BPOS Actie BV Bedrag
Bestuurszaken 5163500000 O 700 1SSB040103A00000 1SA070130 

+ 20.000,00 euro 

Bestuurszaken 5163500000 U 6141 1TSB070202A00000 1SA070130 + 20.000,00 euro