Terug

2015_CBS_02544 - Investering - Bestelbon 4005126456 - Aankoop Marifoon - Vastlegging krediet (nr. 296) - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 27/03/2015 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2015_CBS_02544 - Investering - Bestelbon 4005126456 - Aankoop Marifoon - Vastlegging krediet (nr. 296) - Goedkeuring 2015_CBS_02544 - Investering - Bestelbon 4005126456 - Aankoop Marifoon - Vastlegging krediet (nr. 296) - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Aanleiding en context

De Hulpverleningszone Antwerpen 1 stelt voor een tweede marifoon aan te kopen. Een marifoon wordt gebruikt in de scheepvaart en dient voor de communicatie:

  • tussen de wal en een vaartuig
  • tussen vaartuigen onderling
  • met de dokmeester.

Dit tweede toestel wordt ten behoeve van het duikteam in de duikwagen gelegd en zal bediend worden door de duikleider die aan de wal staat.

Het aan te kopen type wordt als volgt beschreven:

  • draagbare VHF-radio voor gebruik in maritieme communicatie en in het nautische berichterverkeer over korte afstand
  • bij te leveren: lederen draagtas, aansluiting voor "remote speakerphone" en helmset, 220 Volt adapter, batterij, reservebatterij, lader voor reservebatterij, riemclip, draagtas of koffer.
Dit type werd gekozen omdat binnen de Hulpverleningszone Antwerpen 1 reeds één toestel in gebruik is dat werd aangekocht in het kader van de MIRG-subsidies en er dus compatibiliteit dient te zijn inzake logistiek en operationele inzetbaarheid.

Prijs werd gevraagd aan volgende firma's:

  • Ditronic: stuurde geen offerte in
  • Sait Zenitel: kan het gevraagde item niet aanbieden
  • Flash Services.

Flash Services biedt het gewenste aan voor 418,85 EUR, inclusief milieubijdrage (Bebat) en btw.

Dit kan gegund worden aan de hand van bestelbon 4005126456.

Argumentatie

Dienstmededeling financiën 'Bestellen en betalen binnen de stad en de districten'

Het collegebesluit van 19 december 2014 (2014_CBS_12872) "Verzelfstandiging brandweer - continuïteit plaatsen brandweergerelateerde bestellingen in de overgangsperiode na start hulpverleningszone Antwerpen 1 per 1 januari 2015. Werkwijze en machtiging - Goedkeuring" bepaalt:

  • Het college keurt goed dat in de overgangsperiode de lopende en nieuwe bestellingen en betalingen voor brandweer tijdelijk zullen verlopen via de bestel- en betaalinfrastructuur en de aankoopprocedures van stad Antwerpen, in afwachting van de oplevering van de nodige financieel-logistieke infrastructuur en de beschikbaarheid van de nodige mankracht en expertise in de hulpverleningszone Antwerpen 1. Het college keurt goed dat de aankopen/uitgaven verlopen via de stedelijke budgetten en nadien verrekend zullen worden.
  • Het college machtigt de financieel beheerder van stad Antwerpen om, in het kader van de verzelfstandiging van de stedelijke brandweer, in de overgangsperiode de betalingen, voor brandweer gerelateerde aankopen/uitgaven die via de stedelijke bestel- en betaalinfrastructuur gerealiseerd worden, uit te voeren via de bankrekening van de stad Antwerpen.
  • Het college keurt goed dat na afloop van de overgangsperiode de verrekenings- en overdrachtsmodaliteiten tussen stad Antwerpen en hulpverleningszone Antwerpen 1 geregeld worden in een afzonderlijk besluit.

Juridische grond

Het collegebesluit van 19 december 2014 (2014_CBS_12872) "Verzelfstandiging brandweer - continuïteit plaatsen brandweergerelateerde bestellingen in de overgangsperiode na start hulpverleningszone Antwerpen 1 per 1 januari 2015. Werkwijze en machtiging - Goedkeuring".

Wet overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor werken, leveringen en diensten van 15 juni 2006, artikel 26. § 1. De overheidsopdrachten mogen enkel worden gegund bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking doch, indien mogelijk, na raadpleging van meerdere aannemers, leveranciers of dienstverleners in de volgende gevallen : 1° in het geval van een overheidsopdracht voor werken, leveringen of diensten wanneer : a) de goed te keuren uitgave niet hoger is dan de door de Koning vastgelegde bedragen zonder belasting over de toegevoegde waarde.

 

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt bestelbon 4005126456 goed.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

nv Flash Services Belgium

Neerlandweg 16

B-2610 Antwerpen

NBE 0473 166 592

Bankrekening BE97 2930 0764 3049

418,85 EUR inclusief btw budgetplaats: 5212000000
budgetpositie: 231
functiegebied: 1SVG090402A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1SA020410
budgetperiode: 1500
4005126456