Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
De stad wenst de HVAC-installaties in de culturele centra Berchem en De Kern en in het museumgebouw Hessenhuis in prima staat te behouden. Hiervoor wordt een contract voor onderhouds- en herstellingswerken aan de technische installaties afgesloten voor een periode van 4 jaar. Dit onderhoudscontract omvat het uitvoeren van het noodzakelijke preventief onderhoud zodat de installaties steeds in perfecte staat van onderhoud en werking verkeren. De dienstverlener zal tevens 24 u per dag en 7 dagen per week instaan voor het curatief onderhoud.
De opdracht is opgesplitst in twee percelen:
Perceel 1 “Culturele centra Berchem en De Kern”;
Perceel 2 “Museumgebouw Hessenhuis”.
Technische bekwaamheid van de inschrijver (selectiecriteria)
1) Minimum drie referenties met betrekking tot gelijkaardige opdrachten rond onderhoud en herstelling van HVAC-installaties tijdens de laatste 3 jaar, met vermelding van bedrag, datum en opdrachtgever. De waarde van elke referentie dient minimaal 18.000 EUR, per jaar, exclusief BTW te bedragen. Meerdere gelijktijdig uitgevoerde referenties, die samen deze waarde behalen, worden ook aanvaard.
2) Het personeelslid van de aannemer belast met de coördinatie en opvolging van de opdracht vervat in dit bestek en die tevens de contactpersoon is met het bestuur dient minstens de titel te dragen van technisch of industrieel ingenieur.
3) De aannemer dient tijdens de ganse looptijd van het contract minimaal volgende personeelsleden in dienst te hebben:
Gunningscriteria
Volgende criteria zijn van toepassing bij de gunning van de opdracht:
|
Nr. |
Beschrijving |
Gewicht |
|
Perceel 1 (Culturele centra Berchem en De Kern) |
100 |
|
|
1 |
Globale jaarprijs voor de onderhouds- en de herstellingswerken |
85 |
|
2 |
Winstmarge op wisselstukken |
15 |
|
Perceel 2 (Museumgebouw Hessenhuis) |
100 |
|
|
1 |
Globale jaarprijs voor de onderhouds- en de herstellingswerken. |
85 |
|
2 |
Winstmarge op wisselstukken |
15 |
Aan elk criterium werd een gewicht toegekend. Op basis van de afweging van al deze criteria rekening houdende met het gewicht dat er aan werd toegekend, zal de opdracht gegund worden aan de inschrijver die de economisch voordeligste offerte, vanuit het oogpunt van de aanbestedende overheid, heeft ingediend.
In toepassing van artikel 26§2, 1° d) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht zonder belasting over de toegevoegde waarde de door het artikel 105 §2, 2° van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 vastgestelde bedragen niet bereikt, die alleszins lager moeten zijn dan de bedragen voor de Europese bekendmaking.
Het geraamde opdrachtenbedrag bedoeld in artikel 26§2, 1° d) mag de drempels vermeld in artikel 32, eerste lid, 3° voor de opdrachten voor diensten, niet bereiken.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, dient de dienstverlener van een opdracht voor diensten overeenkomstig de bepalingen van artikelen 67 en 72, zijn financiële en economische draagkracht en zijn technische bekwaamheid aan te tonen.
In toepassing van artikel 50 van de Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, vermeldt de aanbestedende overheid het gunningscriterium of de gunningscriteria in de uitnodiging om een offerte in te dienen of in de opdrachtdocumenten.
Het college keurt bestek GAC/2015/2848 voor het afsluiten van een overeenkomst met betrekking tot het onderhoud en herstelling van de HVAC-installaties in drie verschillende stadsgebouwen goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking wordt uitgeschreven.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Onderhoud en herstelling van HVAC-installaties in drie verschillende stadsgebouwen in 2015 - Perceel 1 "Culturele centra Berchem en De Kern" | budgetplaats:5321520000 budgetpositie:6103 functiegebied:1SBR010202A00000 subsidie:sub_nr fonds:intern begrotingsprogramma:1SA050709 budgetperiode: 1500 |
10140187 | |
| Onderhoud en herstelling van HVAC-installaties in drie verschillende stadsgebouwen in 2015 - Perceel 2 "Museumgebouw Hessenhuis" |
budgetplaats:5321520000 |
10140192 | |
| Onderhoud en herstelling van HVAC-installaties in drie verschillende stadsgebouwen in 2016, 2017, 2018 en 2019 - Perceel 1 "Culturele centra Berchem en De Kern" | budgetplaats:5321520000 budgetpositie:6103 functiegebied:1SBR010202A00000 subsidie:sub_nr fonds:intern begrotingsprogramma:1SA050709 budgetperiode: 1600, 1700, 1800, 1900 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid. |
- | |
| Onderhoud en herstelling van HVAC-installaties in drie verschillende stadsgebouwen in 2016, 2017, 2018 en 2019 - Perceel 2 "Museumgebouw Hessenhuis" | budgetplaats:5321520000 budgetpositie:6103 functiegebied:1SBR060205A00000 subsidie:sub_nr fonds:intern begrotingsprogramma:1SA050740 budgetperiode: 1600, 1700, 1800, 1900 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid. |
- |