Het college keurde in zitting van 28 mei 2015 (jaarnummer 4484) de organisatie van de Magiq spiegeltent goed. Op 28 mei 2015 diende dezelfde organisatie, de vzw Magic Places, een aanvraag in voor de organisatie van het muziekfestival 'City Flow Festival' op 8 en 9 augustus 2015. Dit festival gaat door in en rond de Magiq spiegeltent op de gronden van het Noordkasteel aan de Oosterweelsteenweg te Antwerpen.
Het festival start op zaterdag 8 augustus 2015 om 12.00 uur en het einde is voorzien op zondag 9 augustus 2015 om 04.30 uur. Dit festival wordt voor het vierde jaar op rij georganiseerd en wil vooral de artiesten uit het Antwerpse alternatieve, elektronische circuit promoten. Aangezien men een groter aantal deelnemers verwacht dan gebruikelijk voor de Magic spiegeltent zal er onder meer een extra podium geplaatst worden aan de spiegeltent.
De gronden waarop de Magiq spiegeltent staat zijn eigendom van BAM nv. Voor het gebruik van deze gronden werd er een overeenkomst gesloten tussen de vzw Magiq Places en de BAM nv. Aangezien de organisatie van dit festival buiten deze overeenkomst valt, vraagt de nv BAM een extra overeenkomst voor dit festival.
De dienst ondernemen en stadsmarketing/evenementen geeft gunstig advies voor de organisatie van het evenement.
Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.
Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18.606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de
locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.
Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.
Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:
De aanvrager is verantwoordelijk voor de correctheid en de volledigheid van de aangeleverde informatie. Dit advies geldt daarom uitsluitend voor de opstellingen en activiteiten die door de organisator bij de toelatingsaanvraag voor dit evenement werd gevoegd. De organisator dient de standaardvoorwaarden die bij de toelatingsaanvraag werd gevoegd, strikt na te leven. standaardvoorwaarden te raadplegen op http://www.antwerpen.be/nl/info/brandpreventie-evenementen
Voorwaarden aan de organisator
Betreft: City Flow festival 2015 – 08/08/2015
Parking Noordkasteel
Gezien de parking aan het Noordkasteel havengebied betreft worden er hiervoor door de politie geen maatregelen getroffen
Voorts beroepen wij ons op het gezond verstand en verantwoordelijkheidszin van de organisator om alle hinder tot een minimum te beperken.
AG VESPA heeft geen bevoegdheid, maar geeft gunstig advies om het dossier niet te belemmeren. Site werd overgedragen aan de BAM, dus advies BAM is vereist
zie voorwaarden toelating evenement 25685: Magiq Spiegeltent Zomer 2015
Er is een beperkte hulppost vereist. De aanwezigheid van verpleegkundige, ziekenwagen of MUG is hier niet nodig. U dient wel te voldoen aan de voorwaarden zoals beschreven in de bijlagen van Volksgezondheid.
Het college keurt de effectieve organisatie van het City Flow Festival, zoals hierboven beschreven, op 8 en 9 augustus 2015 in de Magic spiegeltent op de gronden van het Noordkasteel goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.