Terug

2015_MV_00147 - Mondelinge vraag van raadslid Angie Bosmans: sporthal

districtsraad Berendrecht Zandvliet Lillo
ma 28/09/2015 - 20:00 districtshuis Berendrecht-Zandvliet-Lillo
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Marc Maes, voorzitter districtsraad; Karel Hendrickx, districtsraadslid; Rudi Sempels, districtsschepen; Willem Van Alsenoy, districtsraadslid; Zander Vliegen, districtsraadslid; Angie Bosmans, districtsraadslid; Nathalie Aertssen, districtsschepen; An Van Uffelen, districtsraadslid; Jenny Vekemans, districtsraadslid; Roger Dons, districtsraadslid ; Carl Geeraerts, voorzitter districtscollege; Raf Crynen, districtsraadslid; Gert Van Herck, districtsraadslid; Jan Smets, districtssecretaris

Verontschuldigd

Marcel Bartholomeeussen, districtsschepen; Frank Frederickx, districtsraadslid; Liesbeth Sleymer, plaatsvervangend districtssecretaris

Secretaris

Jan Smets, districtssecretaris

Voorzitter

Marc Maes, voorzitter districtsraad
2015_MV_00147 - Mondelinge vraag van raadslid Angie Bosmans: sporthal 2015_MV_00147 - Mondelinge vraag van raadslid Angie Bosmans: sporthal

Motivering

Indiener(s)

Angie Bosmans

Gericht aan

Marcel Bartholomeeussen

Tijdstip van indienen

zo 27/09/2015 - 19:34

Toelichting

Beste , 

 

Mijn vraag gaat over de bezetting van de sporthal . 

Wie beslist er welke club welke uren krijgt toebedeeld . 

Klopt het dat er bij enkele sportclubs uren zijn afgenomen BV's bij activa en de jiu jitsu . 

Er is ook een erkende club die totaal niet meer welkom is base en softbal club De Bears , is hier een aanvaardbare uitleg voor . 

Met vriendelijke groeten Angie Bosmans 

Vlaams Belang Berendrecht Zandvliet Lillo 

Bespreking

Antwoord

Geacht raadslid

Beste Angie

De terbeschikkingstelling van de sporthal is een bovenlokale bevoegdheid.  Het opmaken van de beschikkingsroosters gebeurt door de dienst beheer sportinfrastructuur en wordt ter goedkeuring voorgelegd aan de schepen voor sport Ludo Van Campenhout.  Het districtsbestuur wordt daar niet bij betrokken.

De concrete toewijzing gebeurt op basis van de correct ingediende aanvragen van de verschillende sportclubs en aan de hand van een aantal vastgelegde criteria, zoals:

  • voorrang aan erkende clubs
  • voorrang aan clubs die de accommodatie een heel sportjaar gebruiken t.o.v. clubs die de accommodatie slechts enkele maanden gebruiken

Voor het sportjaar 2015 – 2016 kreeg handbalclub ’t Noorden op basis van deze criteria een uitbreiding van het aantal uren en kwam baseballclub de Bears niet meer in aanmerking.

Naar aanleiding van een klacht werd op initiatief van het districtscollege in augustus een overleg georganiseerd tussen handbalclub ’t Noorden en ju jitsuclub Bushido.   De dienst sportbeheer was bereid om een herschikking van de uren te doen op voorwaarde dat de clubs tot een compromis kwamen. Handbalclub ’t Noorden was bereid om op vrijdagavond een halve zaal af te staan en JJC Bushido was bereid een deel van haar werking te verschuiven van woensdagavond naar vrijdagavond. Turnvereniging Activa wenste geen bijkomende uren voor dit sportjaar.

Naar het volgende sportjaar toe is afgesproken dat er een voorafgaand overleg komt tussen de dienst sportbeheer, de clubs die volgens de geldende criteria in aanmerking komen en het district zodanig dat clubs eventueel tijdig de kans krijgen om desnoods uit te wijken naar andere accomodaties.

wo 30/09/2015 - 09:17