Gezien de opdracht overkoepelend wordt geplaatst voor alle diensten (met uitzondering van het zorgbedrijf) werden in de financiële tabel enkel concrete bepalingen m.b.t. budgetpositie en budgetperiode opgenomen.
In de raming werd geen prijs voorzien voor de huurprijs van de toestellen, aangezien verwacht wordt dat de toestellen gratis in bruikleen zullen worden gesteld, waarbij de huurprijs wordt verrekend in de verbruiksartikelen die onderwerp vormen van het raamcontract. (Dit is al het geval in de huidige overeenkomst en marktverkenning heeft uitgewezen dat dit de courante werkwijze is voor soortgelijke contracten)
Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Ter vervanging van het huidige raamcontract met Autobar (Pelican Rouge), dat afloopt op 23 augustus 2015, startte de gemeenschappelijke aankoopcentrale de voorbereiding van een aankoopdossier, met de bedoeling een raamovereenkomst af te sluiten voor de levering van warmedrank-automaten en bijhorende verbruiksproducten.
Gezien de activiteiten van het magazijn in de Havanastraat gedurende de looptijd van de nieuwe overeenkomst zullen worden afgebouwd maakte de gemeenschappelijke aankoopcentrale stockbeheer eveneens tot voorwerp van de opdracht.
De opdracht bevat de volgende onderdelen:
Raamovereenkomst voor het leveren, plaatsen en in gebruik stellen van automaten geschikt voor het nemen van individuele consumpties warme dranken en het vullen van thermossen.
Raamovereenkomst voor het leveren van warme dranken geschikt voor de toestellen die in gebruik worden genomen door de Groep Stad Antwerpen, alsook de aanverwante verbruiksproducten zoals omschreven in de technische bepalingen van het bestek.
Onderhoud van de toestellen gedurende de looptijd van het contract zoals omschreven in titel II.2 van het bestek.
Dienstverlening naar de efficiëntie van de bestellingen toe, alsook de opvolging van de bestelling van de verbruiksproducten die in het kader van het raamcontract worden besteld.
De gemeenschappelijke aankoopcentrale stelt voor om voor deze opdracht open offerteaanvraag met Europese bekendmaking GAC/2015/2893 uit te schrijven.
De stad Antwerpen zal voor prestaties die het voorwerp van deze opdracht uitmaken tevens kunnen optreden als aankoopcentrale voor:
Hierna de groep Antwerpen genoemd.
De stad Antwerpen is de aanbestedende overheid.
De aanbestedende overheid behoudt zich het recht voor de financiële situatie van de inschrijver te beoordelen aan de hand van de jaarrekeningen (die de overheid zelf zal opvragen). In voorkomend geval zal de aanbestedende overheid de currentratio, acid ratio, brutomarge, nettorendabiliteit van het totaal activa voor belastingen en solvabiliteit berekenen.
De inschrijver toont aan dat hij de afgelopen 3 jaar ieder jaar voor ten minste 150000 euro omzet aan warme dranken heeft verzet, waarbij telkens ten minste voor 75000 euro aan koffie.
De inschrijver toont verder voor dezelfde periode ook relevante ervaring aan in het beheren van minstens twee huurcontracten voor warmedrank-automaten waarin minimaal 10 automaten betrokken zijn. Voor dit onderdeel levert de inschrijver attesten van goede uitvoering af die melding maken van de betrokken rechtspersoon, contactpersoon en contactgegevens.
In toepassing van de artikelen 23 en 25 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij open offerteaanvraag met Europese bekendmaking.
In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, dient de leverancier van een opdracht voor leveringen overeenkomstig de bepalingen van artikelen 67 en 71, zijn financiële en economische draagkracht en zijn technische bekwaamheid aan te tonen.
In toepassing van artikel 25 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, vermeldt de aanbestedende overheid in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument de gunningscriteria.
Het college keurt bestek GAC/2015/2893 voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor de levering en plaatsing van warmedrank-automaten, levering van aanverwante verbruiksproducten, bijhorend onderhoudscontract en stockmanagement goed en keurt eveneens goed dat:
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| {GAC/2015/2893} | budgetplaats: Diverse budgetpositie: 6141 functiegebied: Diverse subsidie: Diverse fonds: Diverse begrotingsprogramma: Diverse budgetperiode: 1500, 1600, 1700,1800, 1900 |