Terug

2015_CBS_02976 - Stadsdagen - Aanvraag gebruik AMUZ. Weigering - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 10/04/2015 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, waarnemend stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, korpschef; Roel Verhaert, stadssecretaris

Secretaris

Sven Cauwelier, waarnemend stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2015_CBS_02976 - Stadsdagen - Aanvraag gebruik AMUZ. Weigering - Goedkeuring 2015_CBS_02976 - Stadsdagen - Aanvraag gebruik AMUZ. Weigering - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet (bevoegdheid van het college om daden van beheer te stellen over de gemeentelijke inrichtingen, binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels).

Aanleiding en context

De stadsdag is een gebruiksrecht voor het stadsbestuur om gedurende een dag te beschikken over patrimonium dat in concessie of beheer werd gegeven.

Op 15 december 2008 (jaarnummer 2314) keurde de gemeenteraad de overeenkomst goed met vzw Augustinus. Volgens deze overeenkomst heeft de stad recht op tien stadsdagen, waarvan er momenteel nog één beschikbaar is.

Op 19 september 2014 (jaarnummer 9426) besliste het college om de goedkeuring van stadsdagen te delegeren aan de stadssecretaris, met uitzondering van volgende locaties:

  • MAS;
  • Bourlaschouwburg;
  • Stadsschouwburg (HETPALEIS);
  • Operagebouw en zaal 't Eilandje (Kunsthuis vzw);
  • Lotto Arena;
  • AMUZ;
  • De Roma;
  • Antwerp Expo;
  • Zoo;
  • Felixpakhuis.

Het college besliste eveneens dat het evenement waarvoor de stadsdag wordt aangevraagd, moet voldoen aan volgende criteria:

  • geen winstgevend of commercieel doel hebben;
  • in overeenstemming zijn met de voorwaarden die vermeld worden in de desbetreffende beheers- of concessieovereenkomst of het convenant;
  • binnen het kader passen van het bestuursakkoord en bijdragen tot de realisatie van de doelstellingen van de stad Antwerpen;
  • in overeenstemming zijn met de A-waarden (kostenbewustzijn, diversiteit, integriteit, klantgerichtheid, samenwerken);
  • stroken met de wetten van het Belgische volk en het Europees Verdrag ter bescherming van de rechten van de mens.

De stad Antwerpen ontving van de Orde van Sint-Jan de Doper het verzoek om op 20 juni 2015 de concertzaal van AMUZ ter beschikking te stellen voor hun jaarlijks galadiner. De Orde van Sint-Jan de Doper vraagt hiervoor één stadsdag aan.

De stad Antwerpen ontving van het Belgisch Deutsche Gesellschaft Flandern het verzoek om op 24 oktober 2015 de concertzaal van AMUZ ter beschikking te stellen voor een filmconcert tijdens Das Festival Köln. Het Belgisch Deutsche Gesellschaft Flandern vraagt hiervoor één stadsdag aan.

De stad Antwerpen ontving van De Scriptie vzw het verzoek om op 17 december 2015 de concertzaal van AMUZ ter beschikking te stellen voor een de uitreiking van de Vlaamse Scriptieprijs 2015. De Scriptie vzw vraagt hiervoor één stadsdag aan.

Argumentatie

De dienende ridders van de Orde van Sint-Jan de Doper vragen een stadsdag aan voor hun jaarlijkse galadiner ten voordele van hun talrijke goede doelen. Het voorgestelde aantal bezoekers, tussen de 300 en 400 personen, is echter groter dan de zittende capaciteit van AMUZ kan aanbieden. Hierdoor kan, naar veiligheid, deze locatie niet worden aangeboden. Er is ook geen duidelijk aantoonbare band tussen de aanvrager en de stad Antwerpen.

Het Belgisch Deutsche Gesellschaft Flandern wil de stille film Der Bettler von Köln (1927) tonen. Deze film is een uniek beelddocument dat Keulen laat zien voor het tijdens WO II werd platgebombardeerd. De begeleiding wordt verzorgd door Stephan Graf von Bothmer, een Duits pianist die internationaal bekend is voor het begeleiden van stille films en zelf ook de muziek componeert. Het concert wordt gevolgd door een receptie, waarop de partners en sponsors van het festival en Duitse en Antwerpse VIP's aanwezig zijn. AMUZ is niet de geschikte ruimte voor de voorstelling. De foyer en de aanpalende ruimte zijn hiervoor te klein. Hiervoor is bijvoorbeeld zaal 't Eilandje van het Ballet Van Vlaanderen beter geschikt.

De Scriptie vzw wil wetenschap dichter bij het grote publiek brengen en het werk van jonge wetenschappers meer bekendheid geven. De Scriptie vzw gaat in het kader van de Vlaamse Scriptieprijs op zoek naar de sterkste bachelor- en masterproeven die in Vlaanderen worden geschreven. Op de uitreiking stellen ze de genomineerde onderzoeken voor aan het publiek en maken de winnaar bekend. De prijsuitreiking is een totaalevenement (uitreiking, interviews, receptie), waarop zowel mensen uit het onderwijs, media- en uitgeverswereld, werkgevers en werkgeversorganisaties als het grote publiek worden uitgenodigd. Hiervoor is AMUZ de geschikte locatie met voldoende ruimte. 

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college weigert de aanvraag van de Orde van Sint-Jan de Doper voor het gebruik van AMUZ op 20 juni 2015.

Artikel 2

Het college weigert de aanvraag van het Belgisch Deutsche Gesellschaft Flandern voor het gebruik van AMUZ op 24 oktober 2015.

Artikel 3

Het college keurt de aanvraag goed van De Scriptie vzw voor het gebruik van AMUZ op 17 december 2015.

Artikel 4

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Artikel 5

Het college geeft opdracht aan:

dienst opdracht
BZ/OB en BZ/ER de geweigerde aanvragers begeleiden naar een geschikt alternatief