Terug

2015_DCEK_00072 - Bestek GAC/2014/2766 (SWOU05435). Riolerings- en bestratingswerken Fortuinstraat - Weerstandersstraat - Bestek en procedure - Goedkeuring

districtscollege Ekeren
di 17/02/2015 - 14:30 Hecerna
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Palinckx, districtsvoorzitter; Sabine Coene, districtsschepen; Pol Bruyninckx, districtsschepen; Ludo Van Reusel, districtsschepen; Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Afwezig

Marga Adriaensen, waarnemend districtssecretaris

Secretaris

Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Voorzitter

Koen Palinckx, districtsvoorzitter
2015_DCEK_00072 - Bestek GAC/2014/2766 (SWOU05435). Riolerings- en bestratingswerken Fortuinstraat - Weerstandersstraat - Bestek en procedure - Goedkeuring 2015_DCEK_00072 - Bestek GAC/2014/2766 (SWOU05435). Riolerings- en bestratingswerken Fortuinstraat - Weerstandersstraat - Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

Het aandeel van het district Ekeren in de projectkost verhoudt zich in grootorde als volgt tot het aandeel van de overige aanbestedende overheden:

Aanbestedende overheid Aandeel in de projectkost (afgerond)
Het district Ekeren 35%
Rio-Link nv 65%


Overeenkomstig artikel 38 van de wet overheidsopdrachten voorziet het toepasselijk bestek in een afzonderlijke betaling voor elk van de betrokken aanbestedende overheden. Er worden per aanbestedende overheid gescheiden schuldvorderingen (vergezeld door de gedetailleerde staat van de gerealiseerde werken waarop deze vorderingen steunen) en facturen opgemaakt.

Regelgeving: bevoegdheid

Met het besluit van 17 augustus 2007 (jaarnummer 10513) draagt het college de bevoegdheden waarover het beschikt op grond van artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 over aan de districtscolleges binnen de beleidsdomeinen van de districten, zoals vastgelegd bij het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984). Het districtscollege is bevoegd voor lokaal publiek domein, groenvoorziening en openbare werken.

Aanleiding en context

Fase Bestuursorgaan Datum Jaarnummer
Definitief ontwerp. Goedkeuring districtscollege 13 december 2011 5245
Stedenbouwkundige vergunning. Aanvraag   10 september 2014  
Rio-Link nv. Bestek. Goedkeuring   14 januari 2015  



Het districtscollege van Ekeren keurde op 13 december 2011 (jaarnummer 5245) het definitief ontwerp voor de heraanleg van de Fortuinstraat en de Weerstandersstraat goed. 

Het district wenst de Fortuinstraat en de Weerstandersstraat opnieuw aan te leggen. Het wegdek in kasseien biedt onvoldoende comfort voor gebruikers en bewoners van de straat wat leidt tot onveilige situaties. Bovendien zijn ook de straatbomen en het rioleringsstelsel in slechte staat en aan vervanging toe. Het districtscollege wenst daarom beide straten volledig opnieuw aan te leggen om te voldoen aan de behoeften van bewoners en gebruikers.

Rio-Link nv verleende op 14 januari 2015 haar goedkeuring voor het aanbestedingsdossier, mits aan enkele opmerkingen voor het rioleringsplan gevolg werd gegeven. De bedrijfseenheid stadsontwikkeling verwerkte deze opmerkingen in het dossier.

Argumentatie

Beide straten worden heraangelegd van gevel tot gevel. Eerst zal de riolering vervangen worden door een nieuw gescheiden stelsel. Er komt een nieuw wegdek in asfalt om het comfort voor fietsers en automobilisten gevoelig te verhogen en de geluidsoverlast voor buurtbewoners in te perken. Aan één zijde van de rijbaan wordt een parkeerstrook voorzien in kasseien. De voetpaden worden breder zodat ook voor voetgangers het comfort verhoogt. Om het verkeer te remmen zal de rijbaanbreedte worden beperkt tot het noodzakelijke minimum en komen er asverschuivingen in beide straten. Er zullen grasstroken worden geïntegreerd tussen voetpad en parkeerstrook/rijbaan. In de Fortuinstraat is plaats voor één smalle grasstrook aan de straatzijde waar niet wordt geparkeerd. In de Weerstandersstraat is plaats om aan beide zijden een grasstrook te voorzien waarin nieuwe bomen zullen worden aangeplant. Deze groene stroken zijn subtiele maar beeldbepalende elementen. Bovendien komen deze grasstroken vaak voor in de wijk waardoor ze bijdragen tot de specifieke beeldkwaliteit van Mariaburg. Ook de openbare verlichting zal in beide straten worden vernieuwd. Er komen nieuwe palen en armaturen met led verlichting die de straten voldoende en gericht zullen verlichten.

Deze opdracht is een samengevoegde opdracht in de zin van artikel 38 van de wet overheidsopdrachten, voor rekening van de volgende aanbestedende overheden:

  • stad Antwerpen;
  • Rio-Link nv, welke vennootschap de uitvoering van de aan water-link opgedragen saneringsplicht tot doel heeft.

De opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de laagste regelmatige offerte indient, dit is de offerte met de laagste prijs.

Juridische grond

In toepassing van artikel 23 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht geplaatst worden bij open aanbesteding.

In toepassing van artikel 38 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, kunnen werken voor rekening van verschillende aanbestedende overheden worden samengevoegd in één enkele opdracht. De betrokken rechtspersonen duiden de overheid aan die in hun gezamenlijke naam bij de gunning en de uitvoering van de opdracht zal optreden.

In toepassing van artikel 58 van het koninklijk besluit plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:

  • de bepalingen betreffende het toegangsrecht tot de opdracht zoals omschreven in de artikelen 61 tot 66;
  • de kwalitatieve selectiecriteria van financiële, economische of technische aard of inzake beroepsbekwaamheid die de aanbestedende overheid heeft vastgesteld op grond van de artikelen 67 tot 79.

Besluit

Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege ekeren beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt bestek GAC/2014/2766 voor "Riolerings- en bestratingswerken Fortuinstraat en Weerstandersstraat" goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een open aanbesteding wordt uitgeschreven.

Artikel 2

Het districtscollege geeft opdracht aan:

Dienst Taak
districtssecretaris dit besluit opnemen in de rapportering aan de districtsraad onder "dagelijks bestuur" omwille van investeringen >10.000,00 euro (exclusief btw).

Artikel 3

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Riolerings- en bestratingswerken Fortuinstraat - Weerstandersstraat  

budgetplaats: 5052500000
budgetpositie: 224
functiegebied: 1SEK030201P02441
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1EK010610
budgetperiode: 1500
budgetperiode: 1600 mits goedkeuring van de budgetten door districtscollege, districtsraad en kennisname door hogere overheid

10129801

Bijlagen

  • 2766_bestek_administratieve_bepalingen.pdf
  • 2766_bestek_technische_bepalingen.pdf
  • 2766_Meetstaat.xls
  • 2766_VGP_algemeen.pdf
  • 2766_VGP_bijzonder.pdf
  • 20150115_akkoord_rio_link.pdf