Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, jaarnummer 1521, besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2, 10° van dit gemeentedecreet welke opdrachten voor werken, leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur.
Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
De bedrijfseenheid stads- en buurtonderhoud startte in 2011 het proefproject 'propere school, propere stad' dat kleuters en leerlingen van de lagere school motiveert om afval te voorkomen en te sorteren. Er wordt ook aandacht besteed aan zwerfvuil. Voor leerlingen van het lager onderwijs (vanaf het derde leerjaar) en het secundair onderwijs zorgt de Good Planet vzw voor de ontwikkeling en begeleiding van educatieve pakketten over het voorkomen en sorteren van afval. Deze workshops worden betaald door Fost Plus. Sinds het voorjaar 2012 biedt de Good Planet vzw, in samenwerking met en betaald door Fost Plus, ook een educatief pakket voor kleuters aan. Ook voor Antwerpse kleuterscholen wordt dit pakket door Fost Plus betaald. Op 9 september 2013 keurde het college goed dat Green vzw (vorige naam van 'Good Planet vzw') workshops zou geven aan leerlingen van het eerste en tweede leerjaar van de basisschool.
De bedrijfseenheid stadsbeheer stelt ook dit jaar een budget ter beschikking om de coördinatie en begeleiding van workshops over sorteren, zwerfvuil en afval voor de leerlingen van het eerste en tweede jaar lagere school te financieren. Daar de Good Planet vzw reeds ingeschakeld werd door Fost Plus voor de overige workshops en doordat Good Planet vzw ook in 2013 de workshops kon geven, is het aangewezen de coördinatie en begeleiding van dit pakket opnieuw aan hen toe te wijzen. Hierdoor wordt de continuïteit en eenvormigheid van het aanbod verzekerd. De praktische regelingen tussen de betrokken scholen, de begeleiders van Good Planet vzw, de dienst stadsreiniging (voor het uitlenen en begeleiden van een veegmachine), de milieudienst en 'School aan de beurt' kunnen dan ook op dezelfde manier gecoördineerd worden. Zo krijgen ook de leerlingen de kans een ritje te maken met een veegmachine.
In toepassing van artikel 26§1, 1° f) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de werken om technische redenen, slechts aan één bepaalde aannemer kunnen worden gegund.
Het college keurt de gunning goed voor het begeleiden van educatieve workshops over afval en sorteren voor het eerste en tweede leerjaar van de basisschool aan Good Planet vzw, Edinburgstraat 26 te 1050 Brussel met ondernemingsnummer 462923392.
Het college geeft opdracht aan:
| dienst | taak |
| SB/STC/COM | opvolgen afspraken van Good Planet vzw met scholen om veegmachine in te zetten |
| SB/SR | veegmachine inzetten en begeleiden tijdens aangevraagde momenten |
| SL/WO/SAB | school aan de beurt: begeleiden of uitleggen van spelde(n)prikspel aan ingeschreven scholen die het wensen |
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Good Planet vzw Edinburgstraat 26 1050 Brussel BE41523080173710 Ondernemingsnummer: 0462923392 Coördineren en begeleiding van educatieve workshops voor eerste en tweede leerjaar in periode januari- december 2015 |
14.660,00 EUR |
budgetplaats:5311500000 mits goedkeuring van budgetopmaak 2015 door college, gemeenteraad en hogere overheid |
4005112605 |