We ondervinden allemaal dat de kennis en gebruik van multimedia zich met de dag verder opdringt aan eenieder in de
maatschappij mede door de steeds verdere verschuiving van persoonlijke naar elektronische contacten met de overheid
en institutionele diensten allerhande.
Senioren die hiervoor niet op familie, kennissen, of wie dan ook, beroep kunnen doen, kunnen we dan daarom niet in de
steek laten met excuses zoals: we weten het niet, hiervoor hebben we geen geld, we mogen het niet, kortom geen
drogredenen zoeken die er niet behoren te zijn.
De aanschaf van de "BUURTMOBIEL" was en is een lovenswaardig initiatief.
Dat het zijn doel als mobiel informatiepunt onderschrijft is prachtig, doch dat de inzet ervan beperkt blijft tot waar het nu
voor gebruikt wordt, is minder lovenswaardig.
Het sporadisch gebruik van het voertuig is daarom niet de beste "Return On Investment".
Het nut van deze mobiele infobrenger zou sterk verhoogd kunnen worden door het o.a. eveneens in te zetten als
dagdagelijks ondersteuningsmiddel voor het propageren van multimediacursussen voor senioren in o.a. buurten waar de
concentratie reeds heel hoog is.
Als een kleiner district zoals bij voorbeeld Berchem een initiatief neemt en een oproep richt aan vrijwilligers om zich hiervoor
in te zetten, zou het beschamend zijn dat een dubbel zo groot district als Deurne met de beschikking over een mobiel
multifunctioneel lokaal enkel aan de zijlijn blijft toekijken.
Voor de resterende periode van deze legislatuur, zou dit een topprioriteit moeten worden, zodat we onze senioren niet
in de steek laten aan de hen opgedrongen evolutie van de maatschappij.
De districtsraad beslist daarom dat:
Art.1
- de districtsraad stemt de principebeslissing om de "BUURTMOBIEL" eveneens in te zetten als intro, ondersteuningslokaal en cursuslokaal, voor het bezorgen van de info en het aanleren van multimedia kennis aan senioren.
(Mits een degelijke organisatie van: locaties, tijdige aankondigingen, al dan niet vrijwillige lesgevers, ondersteuningsmateriaal
en auto('s) om het voertuig te bemannen en te verplaatsen, enz...)
Art.2
- de districtsraad stemt de oprichting van een raadscommisssie die zijn inbreng en kennis levert aan het verder uitwerken en op punt stellen van de organisatie.
Districtsraadslid Bruno Denys licht toe.
Gehoord de tussenkomst van districtsraadsleden Koen Maes, Karen Maes, Jan Van Wesembeeck, Philip Van Acker, Ariane Van Dooren.
Districtsvoorzitter Peter Wouters antwoordt.
Na de repliek van districtsraadslid Bruno Denys wordt het debat gesloten.
Aanpassen artikel 1: ... "ondersteunings- en cursuslokaal" te vervangen door "ondersteuningslokaal".
Aanpassen artikel 2: "een commissie" te vervangen door "raadscommissie".
ma 02/03/2015 - 14:44