Terug

2014_DCAN_00651 - Sport - Advies sportraad inzake laureatenviering - Kennisneming

districtscollege Antwerpen
ma 03/11/2014 - 13:00 Aula Barcelona
Kennis genomen

Samenstelling

Aanwezig

Zuhal Demir, voorzitter districtscollege; Lieve Stallaert, districtsschepen; Willem-Frederik Schiltz, districtsschepen; Paul Cordy, districtsschepen; Tom Van den Borne, districtsschepen; Herald Claeys, districtssecretaris

Secretaris

Herald Claeys, districtssecretaris

Voorzitter

Lieve Stallaert, districtsschepen
2014_DCAN_00651 - Sport - Advies sportraad inzake laureatenviering - Kennisneming 2014_DCAN_00651 - Sport - Advies sportraad inzake laureatenviering - Kennisneming

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619 en bij collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnumer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. Het district is bevoegd voor het lokaal sportbeleid.

Aanleiding en context

De vernieuwde aanpak van inspraak, advies en medebeheer adviesorganen cultuur, sport, jeugd en senioren werd door de gemeenteraad in de zitting van 16 december 2013 (jaarnummer 828) goedgekeurd.

Zoals bepaald door het Gemeentedecreet worden einddocumenten van de adviesraden, zoals adviezen en de antwoorden hierop, ter kennisneming voorgelegd aan het districtscollege en de districtsraad.

Argumentatie

Op 22 oktober 2014 ontving het district Antwerpen het advies van de sportraad betreffende de organisatie van de laureatenviering. Jaarlijks organiseert de sportraad in samenwerking met de sportantenne de laureatenviering in zaal Barcelona in het districtshuis.

De viering in het districtshuis houdt echter een aantal beperkingen in:

  • beperkt aantal personen die kunnen uitgenodigd worden;
  • weinig zitplaats;
  • extra opvang voorzien beneden aan het onthaal;
  • genodigden die verkeerdelijk door de burelen wandelen;
  • beperkte ruimte voor bijvoorbeeld een sportdemonstratie.

De viering organiseren in een externe zaal houdt in dat er meer grandeur aan de viering kan gegeven worden. Er kan meer met sportdemonstraties gewerkt worden. De betrokkenheid van de sportclubs kan zo verhoogd worden.

Daarom adviseert de sportraad om de laureatenviering op een externe locatie te laten plaatsvinden en om te vormen tot een sportgala.

Het districtscollege heeft het advies van de sportraad beantwoord. Het districtscollege volgt het advies van de sportraad. 

Juridische grond

Artikel 200 van het Gemeentedecreet bepaalt dat de gemeenteraad kan overgaan tot organisatie van raden en overlegstructuren die tot opdracht hebben op regelmatige en systematische wijze het gemeentebestuur te adviseren. De verslagen en einddocumenten van deze raden en overlegstructuren worden meegedeeld aan de gemeenteraad. Artikel 284 van het Gemeentedecreet bepaalt dat dit artikel ook van toepassing is op de districten.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Bewoners ervaren het district als een aangename leefomgeving, met een (vrijetijds)aanbod op maat van verschillende doelgroepen
Zoveel mogelijk inwoners van het district sporten of bewegen, waardoor mentale en fysieke gezondheid, individuele ontplooiing en samenhorigheid bevorderd worden
De sportraad en andere relevante partners zijn betrokken bij de uitbouw van een coƶrdinerend sportbeleid

Besluit

Het districtscollege antwerpen legt het volgende voor aan de districtsraad antwerpen:

Artikel 1

De districtsraad neemt kennis van het advies van de sportraad van 22 oktober 2014 betreffende de laureatenviering.

Artikel 2

De districtsraad neemt kennis van het antwoord van het districtscollege van 3 november 2014.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.