Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Voor de opdracht "Renovatie parketvloer - sportclub Klimop R.T. Merksem" werd een prijsaanvraag uitgeschreven. Het bestuur schreef 3 firma's aan. Op 28 oktober 2014 diende de firma Van Looveren Parket bvba, Brekelen 44 te 2990 Wuustwezel, met ondernemingsnummer 0811.318.787, een offerte in.
Inzake de kwalitatieve selectie werd de inschrijver geschikt bevonden.
De offerte werd door de gemeenschappelijke aankoopcentrale administratief nagezien. De offerte werd materieel onregelmatig verklaard vanwege afwijking op een essentiële besteksbepaling, met name de uitvoeringstermijn. De firma geeft aan dat zij 3 weken nodig heeft om de werken te kunnen uitvoeren, in plaats van de opgegeven uitvoeringstermijn van 5 werkdagen. Bovendien stelt zij voor om de werken uit te voeren in juni, in tegenstelling tot wat het bestuur oplegt, namelijk eind juli - begin augustus.
De twee andere aangeschreven firma's dienden geen offerte in. Zij meldden het bestuur dat zij geen offerte indienden wegens de te korte uitvoeringstermijn. Ook de uitvoering van de opdracht tijdens het bouwverlof belemmerde hen tot het indienen van een offerte.
Na beoordeling van het voorbehoud en de gemaakte opmerkingen, concludeert het bestuur dat de opgegeven uitvoeringstermijn en de opgegeven startdatum der werken onrealistisch zijn. Ingevolge deze omstandigheden kan de opdracht pas gegund worden na nieuwe mededinging.
De gemeenschappelijke aankoopcentrale stelt daarom, in samenspraak met de bedrijfseenheid stadsbeheer, voor om de opdracht stop te zetten en ze opnieuw te plaatsen bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking onder het besteknummer GAC/2014/2873. De nieuwe uitvoeringstermijn bedraagt 15 werkdagen. Deze nieuwe opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de laagste regelmatige offerte indient, dit is de offerte met de laagste prijs.
In toepassing van artikel 26 § 1 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, werd de prijsaanvraag geplaatst bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan 85.000,00 euro zonder belasting op de toegevoegde waarde, zoals vastgesteld bij artikel 105 § 1, 2° van het koninklijk besluit plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren van 15 juli 2011.
Overeenkomstig artikel 4, tweede lid juncto artikel 29 van de wet betreffende de motivering, de informatie en de rechtsmiddelen inzake overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor werken, leveringen en diensten van 17 juni 2013, kan de gemotiveerde beslissing om gebruik te maken van een onderhandelingsprocedure a posteriori worden opgesteld, uiterlijk door ze op te nemen in de stopzettingsbeslissing.
In toepassing van artikel 35 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen of het sluiten van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen of het sluiten van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
In toepassing van artikel 26 § 2 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, wordt de nieuwe opdracht GAC/2014/2873 geplaatst bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht het bedrag van 600.000,00 euro zonder belasting op de toegevoegde waarde niet bereikt, zoals vastgesteld bij artikel 105 § 2, 1° van het koninklijk besluit plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren van 15 juli 2011.
In toepassing van artikel 58 van het koninklijk besluit plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:
de kwalitatieve selectiecriteria van financiële, economische of technische aard of inzake beroepsbekwaamheid die de aanbestedende overheid heeft vastgesteld op grond van de artikelen 67 tot 79.
Het college keurt de prijsvraag goed voor "Renovatie parketvloer - sportclub Klimop R.T. Merksem" en keurt eveneens goed dat hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking werd uitgeschreven.
Het college keurt de stopzetting van de prijsaanvraag voor "Renovatie parketvloer - sportclub Klimop R.T. Merksem" goed.
Het college keurt bestek GAC/2014/2873 voor "Renovatie parketvloer - sportclub Klimop R.T. Merksem" goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking wordt uitgeschreven.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Renovatie parketvloer - sportclub Klimop R.T. Merksem | budgetplaats: 5321500000 budgetpositie: 6141 functiegebied: 1TSB120204A00000 subsidie: SUB_NR fonds: INTERN begrotingsprogramma: 1SA070119 budgetperiode: 1500, mits goedkeuring door de hogere overheid |
10127228 |