Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, (jaarnummer 619), en bij collegebesluit van 16 maart 2000, (jaarnummer 3984), werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, (jaarnummer 11543), en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, (jaarnummer 2307), werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. In zitting van 16 maart 2000, (jaarnummer 3984), besliste het college het lokaal beleid inzake senioren over te dragen naar de districten.
Bevoegdheid
Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een bepaalde opdracht van dagelijks bestuur.
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, (jaarnummer 1521), besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2, 10° van het Gemeentedecreet welke opdrachten voor werken leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur. Tevens werd bepaald dat aan de gemeenteraad per kwartaal kennis wordt gegeven van alle beslissingen waarin het college de procedure en het bestek goedkeurt voor opdrachten die betrekking hebben op de buitengewone dienst en het bedrag van 67.000,00 EUR (exclusief btw) overschrijden.
Met het gemeenteraadsbesluit van 17 september 2007, (jaarnummer 1932), besliste de gemeenteraad de bevoegdheidsverdeling tussen college en gemeenteraad inzake overheidsopdrachten analoog van toepassing te maken op de districten.
Tevens besliste de gemeenteraad om de districtsbesturen te suggereren dat zij een gelijkaardige kennisgevingplicht per kwartaal voorzien van districtscollege aan districtsraad, naar analogie van college aan gemeenteraad voorzien in de artikels 2 en 3 van het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007.
De seniorenraad hecht veel belang aan de eigen werking, daarom organiseert de Deurnse seniorenraad op 8 oktober 2014 een vormingsdag in Sint-Niklaas. Deze uitstap heeft tot doel om de eigen werking te evalueren en te verbeteren. Verder biedt deze uitstap ook de kans aan leden van de seniorenraad om elkaar beter te leren kennen.
Op het programma staat een gegidst museumbezoek in 'Stem Zwijgershoek'. Tijdens de voormiddag vindt een ontmoeting plaats met de seniorenraad van Sint-Niklaas op het stadhuis. Het middagmaal en een drankje in de namiddag worden genuttigd in brasserie De Graanmaat.
Er werd busvervoer ingelegd voor de verplaatsing. Deze gratis uitstap is enkel voor leden van de Deurnse seniorenraad.
Voor het busvervoer werden offertes gevraagd aan:
De opdracht werd toegewezen aan de goedkoopste firma: International Coach Traffic BVBA (Verhoeven Busreizen).
Voor het restaurantbezoek tijdens de lunch werden offertes gevraagd aan:
Omwille van de betere prijs-kwaliteitsverhouding, het grotere aanbod van het menu, de accomodatie in het restaurant die beter geschikt is voor grotere groepen en de kortste afstand van het restaurant naar het museum, werd gekozen voor Brasserie De Graanmaat. De lunch zal het district 713,60 EUR kosten. Het drankje dat door de groep zal worden genuttigd in de namiddag zal eveneens in de Graanmaat plaatsvinden omwille van voorgaande argumentatie. De kosten voor het drankje in de namiddag wordt geraamd op 96,00 EUR.
De gegidste rondleiding in het museum 'Stem Zwijgershoek' zal het district 240,00 EUR kosten. De inkom in het museum zal 120,00 EUR kosten. In totaal kost het museumbezoek 360,00 EUR.
Wet op de overheidsopdrachten
In toepassing van artikel 26§1, 1° a) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan het bij het artikel 105, 2° van Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 vastgelegd bedrag van 85.000 EUR (zonder belasting op de toegevoegde waarde).”
Artikel 26, §1, 1° f, van de wet van 15 juni 2006 bepaalt dat de werken, levering en diensten die wegens hun technische of artistieke redenen of omwille van de bescherming van alleenrechten slechts aan één bepaalde aannemer, leverancier of dienstverlener kunnen worden gegund, mogen worden gegund op basis van een onderhandelingsprocedure.
Het districtscollege keurt goed dat de seniorenraad op 8 oktober 2014 een uitstap met vormend karakter naar Sint-Niklaas organiseert.
Het districtscollege keurt goed dat het district het busvervoer, de lunch en de rondleiding financiert.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
International coach Traffic BVBA (Busreizen Verhoeven) |
354,53 EUR | Budgetplaats: 5043000000 Budgetpositie: 6141 Functiegebied: 1SDE050401A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma:1DE050719 Budgetperiode: 1400 |
4005107807 |
|
Brasserie De Graanmaat |
809,6 EUR
|
Budgetplaats: 5043000000 Budgetpositie: 6141 Functiegebied:1SDE050401A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma:1DE50719 Budgetperiode: 1400 |
4005107808 |
|
Stad Sint-Niklaas (Dienst Toerisme) |
360,00 EUR | Budgetplaats: 5043000000 Budgetpositie: 6141 Functiegebied: SDE050401A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma:1DE50719 Budgetperiode: 1400 |
4005107812 |