Terug

2014_DCME_00304 - Repair café en geefplein - Medewerking jeugddienst - Goedkeuring

districtscollege Merksem
do 30/10/2014 - 09:30 collegezaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Luc Bungeneers, voorzitter districtscollege; Wendy Simons, districtsschepen; Karin Staes, districtsschepen; Herman Gielen, districtsschepen; Els Wittocx, districtssecretaris

Afwezig

Gilbert Verstraelen, districtsschepen; Edith Cappaert

Secretaris

Els Wittocx, districtssecretaris

Voorzitter

Luc Bungeneers, voorzitter districtscollege
2014_DCME_00304 - Repair café en geefplein - Medewerking jeugddienst - Goedkeuring 2014_DCME_00304 - Repair café en geefplein - Medewerking jeugddienst - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiële opmerkingen

De uitgaven voor de randanimatie en begeleiding door monitoren worden geraamd op een totaal van 100,00 EUR en worden vastgelegd onder budgethouderschap.

Regelgeving: bevoegdheid

Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, (jaarnummer 619), en bij collegebesluit van 16 maart 2000, (jaarnummer 3984), werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, (jaarnummer 11543), en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, (jaarnummer 2307), werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. De districtsbesturen zijn bevoegd voor lokaal jeugdbeleid.

Aanleiding en context

Het meerjarenplan 2014-2019 werd goedgekeurd in de districtsraad van 21 november 2013 (jaarnummer 73).

Jeugdwerk en inwoners worden uitgenodigd en ondersteund voor het afstemmen en realiseren van een evenwichtig jeugdwerkaanbod. Jeugddienst Merksem ondersteund en werkt samen met de jeugdpartners in Merksem.

Op 16 november organiseert het jongerencentrum Bouckenborgh en transitie Merksem een repair café en geefplein. De organisatoren vragen aan de jeugddienst ondersteuning voor de kinderanimatie.

Argumentatie

Het repair café en geefplein gaat door in Bouckenborghpark op 16 november van 13.00u tot 16.00u. Bij het repair café kunnen mensen hulp krijgen om kapotte spullen te repareren, deskundig advies inwinnen, inspiratie opdoen en elkaar ontmoeten. Het geefplein heeft tot doel om spullen die men niet meer gebruikt, weg te geven.

De organisatoren vroegen hulp bij het organiseren van de kinderanimatie aan jeugddienst Merksem. De jeugddienst voorziet de promocaravan en enkele monitoren voor de kinderen. Kinderen kunnen zich uitleven met verhalen en krijgen tips om te knutselen met afgedankte spullen. Bovendien is het een uitgelezen kans om het aanbod van de jeugddienst bekend te maken in Merksem.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Merksemnaars ontplooien zich, vinden ontspanning en ontmoeten elkaar binnen hun interessegebied
Kinderen, tieners en jongeren vinden in Merksem een veelzijdig lokaal jeugdwerkaanbod en het forum om zichzelf te ontplooien
Het door Merksem aangeboden jeugdwerkaanbod is laagdrempelig en toegankelijk

Besluit

Het districtscollege Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege merksem beslist:

Artikel 1

Het districtscollege Merksem keurt de medewerking van jeugddienst Merksem aan het repair café en geefplein op zondag 16 november 2014 goed.

Artikel 2

Het districtscollege geeft opdracht aan:

Dienst Taak
FI/OBV/VE Verzekering afsluiten voor deelnemers en begeleiders voor bovenvermelde activiteiten.

 

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.