De vzw Antwerpen Sportstad voorziet een toelage van 20.000,00 EUR, zoals toegekend door het beleidsoverleg sport. Dit bedrag wordt betaald vanuit de werkingstoelage die de vzw Antwerpen Sportstad ontvangt van de stad Antwerpen (budgetplaats 5116535000, budgetpositie 649, bedrag toelage 11.226.234 en functiegebied: 1SBR070102A00000; 1SBR060303A00000).
Het college keurde in zitting van 29 november 2013 (jaarnummer 12042) de organisatie van en logistieke ondersteuning voor de Scheldecross editie 2013 goed.
Het evenementenbureau Golazo vraagt voor de editie 2014 van de Scheldecross de toelating van de stad Antwerpen om op zaterdag 13 december 2014 deze veldrit te mogen organiseren en vraagt tevens logistieke en financiële ondersteuning.
De organisatie vraagt concreet aan de stad Antwerpen:
De Scheldecross ontvangt van de vzw Antwerpen Sportstad een toelage van 20.000,00 EUR.
Het project kadert in het bestuursakkoord 2013-2018 en het sportbeleidsplan van de bedrijfseenheid cultuur, sport, jeugd en onderwijs.
De Scheldecross is een bovenlokaal sportevenement met een belangrijke sportieve, maatschappelijke en marketingwaarde. Het evenement garandeert een uitgebreide deelnemers- en publieksopkomst en een interessante communicatie– en mediawaarde. De stad Antwerpen verkrijgt, naar aanleiding van deze ondersteuning, van de organisatoren een uitgebreid pakket voordelen (logovermelding, visibiliteit tijdens het evenement en 'hospitality').
Het parcours van ongeveer 3,5 kilometer start op de Kastanjedreef richting zwembad De Molen en loopt via de ligweide en langs de wandeldijk naar het Sint-Annastrand om vervolgens via de Kastanjedreef op de ligweide te arriveren.
Het programma op zaterdag 13 december 2014 ziet er als volgt uit:
De wedstrijd van 15.00 uur wordt live uitgezonden op het sportmagazine SPORZA op televisiezender Eén.
Er worden een aantal parkeerzones gecreëerd in de onmiddellijke omgeving van het parcours zodat de verkeersdruk op de buurt tot een minimum beperkt blijft.
Met rederij Flandria werd geregeld dat er een gratis pendeldienst wordt voorzien tussen de aanlegsteiger aan het Steenplein op rechteroever en de aanlegsteiger aan het Sint-Annastrand op linkeroever.
De organisatie voorziet tevens voldoende signalisatie op de belangrijkste invalswegen, niet alleen voor de toeschouwers maar ook voor de renners, officials en de pers.
De volgende afspraken/voorwaarden zijn van toepassing:
De volgende aanvraagstukken worden ingediend, voor uiterlijk 10 december 2014, bij de vzw Antwerpen Sportstad, Atletenstraat 80, 2020 Antwerpen:
De plaatselijke horeca zal ingelicht worden over het evenement middels een directe mailing.
Een veiligheidsdossier wordt opgemaakt volgens de richtlijnen van lokale politie en brandweer, zoals besproken tijdens het werkgroepoverleg.
Advies brandweer kan nog niet opgenomen worden wegens onvolledig dossier. Van zodra het advies van de brandweer er is wordt het overgemaakt aan de organisator.
De wet betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen van 14 november 1983 en het reglement op de toelagen (gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006, jaarnummer 2730) zijn van toepassing.
Overeenkomstig artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet is het college bevoegd voor de daden van beheer over gemeentelijke inrichtingen en eigendommen.
Vermits er een samenwerking is met de stad Antwerpen dient er:
Beheersovereenkomst 2011-2014 tussen de stad Antwerpen en vzw Antwerpen Sportstad, werd verlengd bij beslissing van de gemeenteraad van 24 februari 2014 (jaarnummer 80) vermeldt in artikel 33: Ondersteuning bij manifestaties: In afwachting van stadsbrede afspraken zal de stad, in de mate van het mogelijke, bij sportevenementen ingericht of ondersteund door de vzw Antwerpen Sportstad, gratis medewerking verlenen voor onder andere ter beschikking stellen van sportinfrastructuur, veiligheid op de weg, ter beschikking stellen van feestmateriaal, aanvragen van de nodige vergunningen, het gebruik van canvassen,… De gemeenteraad heeft zich aldus principieel akkoord verklaard met deze ondersteuning. De concrete uitwerking van deze ondersteuning in een samenwerkingsovereenkomst behoort tot de bevoegdheid van het college van burgemeester en schepenen.
Gebruiksreglement voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen van 16 december 2013 (jaarnummer 00760).
Collegebesluit over de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden van 18 december 2009 (jaarnummer 18606).
Bij beslissing van 22 mei 2006 (jaarnummer 1149) keurde de gemeenteraad de tekst goed van het charter sportevenementen, dat bij de organisatie van elk evenement zowel door de stad Antwerpen als door de organisatie moet ondertekend worden. De goedkeuring en ondertekening van het charter sportevenementen wordt dan opgenomen in het collegebesluit van het evenement.
Geen schade aanbrengen aan het openbaar groen. Alle schade afkomstig van het evenement zal moeten vergoed worden. Niets vastmaken aan bomen.
STEENPLEIN
•De organisator dient Flandria op de hoogte te brengen van het evenement en de nodige afspraken te maken zodat hun werking niet gehinderd wordt.
•De beide toegangen naar het ponton dienen vrijgehouden te worden zodat de passagiers vlot de rondvaartboten kunnen bereiken.
Organisatie voorziet opkuisploeg op 14 decemeber vanaf 10.30 uur.
Bijzonder interventie team zorgt eveneneens voor opkuisploeg om samen de site proper te maken.
Op basis van werkorder B405198
Het college keurt de gevraagde ondersteuning goed voor de organisatie van de Scheldecross die plaatsvindt op zaterdag 13 december 2014.
Het college verleent de organisator, Golazo Sports, de gevraagde toelatingen, indien men rekening houdt met:
Het college keurt goed om, voorafgaand aan de Scheldecross, met de organisatie Golazo Sports, het 'Charter Sportevenementen' af te sluiten.
Het college beslist om de burgemeester en/of de schepen voor sport af te vaardigen voor de prijsuitreiking op zaterdag 13 december 2014 rond 16.00 uur.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| CS/SR |
|
| LP/OO/EV |
|
| SB/L/BOF |
|
| SW/B&O/MW1 |
|
| OS/EF |
|
| SB/SR/BIT |
|