De uitgave voor de betaling van de restauratiepremie bedraagt 7.335,66 EUR en zal verrekend worden op het investeringsbudget. Er is voldoende budget beschikbaar.
Met het besluit van 14 december 2001 van de Vlaamse regering houdende vaststelling van het premiestelsel voor restauratiewerkzaamheden aan beschermde monumenten, gewijzigd bij besluiten van de Vlaamse regering, voorziet de Vlaamse overheid in een financiële ondersteuning voor het uitvoeren van onderhouds- en restauratiewerkzaamheden aan beschermde monumenten waarvan de eigenaar/premienemer een juridisch persoon is.
Met ministerieel besluit van 22 februari 1974 van de Vlaamse regering werd het pand Paleis op de Meir 50 in Antwerpen beschermd als monument.
In 2009 diende Herita vzw, eigenaar van het voormeld beschermd pand, een premieaanvraag in bij de Vlaamse overheid voor restauratiewerken voor het electronisch en mechanisch beveiligen van het pand.
Op 13 april 2010 werd bij ministerieel besluit van de Vlaamse regering de restauratiepremie toegekend voor hoger vermelde werkzaamheden waarvan de verdeling van de kosten als volgt werd vastgelegd:
In dit oorspronkelijke ministerieel werd geen rekening gehouden met de btw. Dit is rechtgezet in een nieuw overkoepelend ministerieel besluit van 9 juni 2011 waarin voor een groot aantal dossiers van Herita vzw de premies werden herberekend inclusief btw.
Gelet op het begrotingstekort als gevolg van de toename van de aanvragen kon de stad Antwerpen vorig jaar niet tot betaling overgaan.
In overeenstemming met artikel 15 van het Premiebesluit is 7,5% van de premie ten laste van de gemeente zodat de berekening zich als volgt stelt.
Met schrijven van 2 juli 2014 van Onroerend Erfgoed van de Vlaamse regering werd de stad Antwerpen op de hoogte gebracht dat de premienemer een betalingsaanvraag had ingediend om respectievelijk de premie voor de electronische en de mechanische beveiliging te ontvangen.
De uitbetaling van de voorschotten van de premie worden telkens aan het college voorgelegd waarbij de stad Antwerpen ervan uitgaat dat de Vlaamse overheid de wet op de toelagen correct heeft toegepast in dit dossier.
Conform artikel 15 van het besluit van de Vlaamse regering van 14 december 2001, gewijzigd bij besluiten van de Vlaamse regering van 20 september 2002, 23 juni 2006 en 30 april 2009, 4 december 2009 en 10 september 2010, houdende vaststelling van het premiestelsel voor restauratiewerken aan beschermde monumenten worden de door de minister toegekende restauratiepremies volgens een verdeelsleutel uitbetaald respectievelijk door het Vlaamse gewest, de provincie en de gemeente (Premiebesluit).
Gemeentedecreet
De gemeenteraad keurt de restauratiepremie van 7.335,66 EUR goed die de stad Antwerpen moet betalen conform het Premiebesluit voor de restauratiewerken aan het beschermde pand gelegen Paleis aan de Meir 50 in Antwerpen, eigendom van Herita vzw, Oude Beurs 27, 2000 Antwerpen, ondernemingsnummer 0454.452.225.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Premienemer: Herita vzw, Oude Beurs 27, 2000 Antwerpen ondernemingsnummer: 0454.452.225 |
7.335,66 EUR
|
Budgetplaats: 5322000000 Mits goedkeuring van budgetopmaak door gemeenteraad en hogere overheid. |
4505035464 |