Terug

2014_CBS_10572 - Bestek GAC/2013/1835 - Opmaak van een thermografische- en luminantiekaart. Gunning - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 17/10/2014 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Kennis, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Bart De Wever, burgemeester; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris
2014_CBS_10572 - Bestek GAC/2013/1835 - Opmaak van een thermografische- en luminantiekaart. Gunning - Goedkeuring 2014_CBS_10572 - Bestek GAC/2013/1835 - Opmaak van een thermografische- en luminantiekaart. Gunning - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Aanleiding en context

Fase  Bestuursorgaan  Datum  Jaarnummer
GAC/2013/1835. Bestek en procedure. Goedkeuring  College  20 juni 2014  06525


Voor het afsluiten van een overeenkomst met betrekking tot de opmaak van een thermografische- en luminantiekaart werd vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2013/1835 uitgeschreven. Op 5 augustus 2014 dienden de volgende firma’s een offerte in:

  • Aerodata Intenational Surveys nv (BE 0447.311.144), Luchthavenlei 7a te 2100 Deurne;
  • Eurosense-Belfotop nv (BE 0405.198.296), Oude Stationstraat 144 te 8700 Tielt.

Argumentatie

Toegangsrecht
Inzake de uitsluitingsgronden werden alle inschrijvers in orde bevonden.

Kwalitatieve selectie
Inzake de kwalitatieve selectie werden alle inschrijvers geschikt bevonden.

Formele regelmatigheid
De offertes werden door de gemeenschappelijke aankoopcentrale administratief nagezien. De offertes van alle inschrijvers werden regelmatig bevonden.

Gunningscriteria

Nr.

Naam

Motivering

Score

Gunningscriterium nr. 1: Prijs
Beoordeling op 45 punten
Totaalprijs voor het maken van een thermografische kaart en een luminantiekaart.

1

Aerodata Intenational Surveys nv

De prijs die Aerodata voor de foto van de stad Antwerpen vraagt, bedraagt minder dan de helft van die van Eurosense. De toegeleverde informatie geeft  minder informatie over de reële warmteverliezen, is beperkter qua informatie en biedt weinig tot geen mogelijkheden tot zelfdiagnose.

Het opgegeven bedrag per extra km², nodig voor de berekening van een mogelijke uitbreiding van de thermografische kaart naar andere gemeenten, is echter veel hoger en quasi onhaalbaar voor andere gemeenten en in die zin ook niet communiceerbaar naar de omliggende gemeenten.  

41

2

Eurosense-Belfotop nv

De prijs is gevoelig hoger dan de andere aanbieder maar omvat wel alle elementen die gevraagd worden door de opdrachtgever. De prijs is vergelijkbaar met wat in 2009 werd aangerekend maar omvat nu ook de realisatie van een luminantiekaart en er wordt nu ook een resolutie van 0,5 meter aangeboden (in 2009 was de resolutie 1 meter).

Het opgegeven bedrag per extra km² is gunstig. De prijs die aangeboden wordt voor andere, omliggende gemeenten is in die zin dan ook communiceerbaar door de stad en hanteerbaar voor deze gemeenten.

21

Gunningscriterium nr. 2: Plan van aanpak
Beoordeling op 20 punten

1

Aerodata Intenational Surveys nv

Aerodata beschikt over alle technische middelen (camera’s, vliegtuigen) en personeel en is in staat een thermografische en luminantiekaart af te leveren.

Aerodata werkt zonder vrijwilligers en snel. Het door Aerodata ingediende plan van aanpak is echter summier. Het plan van aanpak biedt te weinig kansen voor het creëren van een samenwerking bij de voorbereiding en verwezenlijking van de foto’s. De samenwerking met de stad start als het ware pas bij het opleveren van de kaarten. Het voorziet wel in voldoende opleiding van de opdrachtgever, na oplevering van de data.

8

2

Eurosense-Belfotop nv

Eurosense werkt met vrijwilligers die tijdens de opnames metingen doen in hun woning ter kalibratie van de foto. Het zoeken en contacteren van vrijwilligers vraagt tijdsinvesteringen maar creëert betrokkenheid en uitstraling aan het project. Het plan van aanpak voorziet een intensieve samenwerking met de stad in alle projectfasen. Het plan van aanpak biedt kansen tot het sterk communiceren van de data van de vluchten zodat de bevolking in een zeer vroeg stadium bij het project betrokken wordt. Door de inzet van alle nieuwe sociale media van de stad kunnen we een heel breed publiek bereiken. Dit is ook belangrijk om het gebruiksnut van de thermografische foto te verhogen.

18

Gunningscriterium nr. 3: Technisch plan
Beoordeling op 35 punten

1

Aerodata Intenational Surveys nv

Aerodata levert een globaal beeld per dak van het warmteverlies van woningen en dit op basis van de onderlinge vergelijking tussen woningen in vijf energieklassen. Aerodata biedt dus weinig tot geen mogelijkheden tot zelfinterpretatie op basis van persoonlijke gegevens (verwarming, soorten daken). De gegevens geven ook geen inzicht in de verschillende daken in een woning.

Aerodata biedt geen interactieve aanpak, waarbij gezinnen op basis van hun persoonlijke leef- en woonsituatie een warmteverlies diagnose kunnen maken op maat. De website met louter visualisering van woningen ingedeeld in energieklassen kan eventueel privacy vragen oproepen. Aerodata biedt weinig tot geen mogelijkheden om een vergelijking te maken met de thermografische kaart zoals ze vijf jaar geleden werd aangeboden.

Aerodata biedt wel aan om in tweede lijn meer diepgaande informatie via een adviseur van de stad te geven. De stad wenst echter zoveel mogelijk gezinnen kansen te geven om zelf tot een doorgedreven, persoonlijke diagnose van de warmteverliezen van het dak te komen via consultatie van de website.

15

2

Eurosense-Belfotop nv

De door Eurosense aangeboden kaart geeft indicaties van de reële warmteverliezen en van de verliezen van de verschillende daken van woningen tot en met onderdelen ervan. Eurosense biedt een wetenschappelijk meer onderbouwd en juiste diagnose van warmteverliezen.

Eurosense biedt reële kansen voor een correcte en kwaliteitsvolle weergave van de bekomen gegevens door een warmtemeting door vrijwilligers die meewerken aan de ijking van gegevens zodat de gegevens beter gekalibreerd worden.

Eurosense voorziet overleg met de stad om de stad de interpretatiesleutels van warmteverliezen samen vorm te geven.

Het advies aan de inwoners wordt via de website interactief en via informatie van de eigenaar persoonlijk opgebouwd zodat eventuele privacy problemen worden voorkomen.

30


De regelmatige inschrijvingen worden ten gevolge van bovenstaande argumentatie als volgt definitief gerangschikt:

Naam

Score

Eurosense-Belfotop nv

69

Aerodata Intenational Surveys nv

64

 

Juridische grond

In toepassing van artikel 26, §2 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, geschiedt de overheidsopdracht bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking wanneer de aanbestedende overheid meerdere dienstverleners raadpleegt en over de voorwaarden van de opdracht onderhandelt met één of meer van hen.

In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:

  • de bepalingen betreffende het toegangsrecht tot de opdracht zoals omschreven in de artikelen 61 tot 66;
  • de kwalitatieve selectiecriteria van financiële, economische of technische aard of inzake beroepsbekwaamheid die de aanbestedende overheid heeft vastgesteld op grond van de artikelen 67 tot 79.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de gunning goed voor het afsluiten van een overeenkomst met betrekking tot de opmaak van een thermografische- en luminantiekaart, op basis van bestek GAC/2013/1835, aan Eurosense-Belfotop nv, Oude Stationstraat 144 te 8700 Tielt met ondernemingsnummer BE 0405.198.296.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt: 

Omschrijving

Bedrag

Boekingsadres

Bestelbon

Opmaak thermografische- en luminantiekaart

78.589,50 EUR, btw inbegrepen

budgetplaats: 5152500000
budgetpositie: 613
functiegebied: 1HWN010203A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1SA010381
budgetperiode: 1500 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid

4005111160

 


Bijlagen

  • 1835_Thermofoto_nazicht_offertes.doc