Terug

2015_DCEK_00060 - Bruisende stad - Uitbetaling toelage Ekerse Karnavalvereniging De Bierpruvers - Goedkeuring

districtscollege Ekeren
di 10/02/2015 - 14:30 Hecerna
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Palinckx, districtsvoorzitter; Sabine Coene, districtsschepen; Pol Bruyninckx, districtsschepen; Ludo Van Reusel, districtsschepen; Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Secretaris

Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Voorzitter

Koen Palinckx, districtsvoorzitter
2015_DCEK_00060 - Bruisende stad - Uitbetaling toelage Ekerse Karnavalvereniging De Bierpruvers - Goedkeuring 2015_DCEK_00060 - Bruisende stad - Uitbetaling toelage Ekerse Karnavalvereniging De Bierpruvers - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiële opmerkingen

De toelage bedraagt 5.000,00 euro.

De verrekening gebeurt op de kostenplaats 5054500000 en functiegebied 1SEK010202A00000.

Regelgeving: bevoegdheid

Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en het besluit van de gemeenteraad van 20 maart 2000 (jaarnummer 619), werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, (jaarnummer 2307), werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
De districtsbesturen zijn bevoegd voor lokale feestelijkheden en evenementen.

Artikel 290 van het Gemeentedecreet stelt dat de bepalingen betreffende de planning en het financieel beheer van de gemeenten van toepassing zijn op de planning en het financieel beheer van de districten met dien verstande dat:

  1. ”de gemeenteraad” moet worden gelezen als “de districtsraad”;
  2. “het college van burgemeester en schepenen” moet worden gelezen als “het districtscollege”;
  3. “de gemeentesecretaris” moet worden gelezen als “districtssecretaris”, behalve voor wat betreft de taken bedoeld in artikelen 86, derde lid, en 163.

Aanleiding en context

Het district ontving op 5 januari 2015 een aanvraag voor ondersteuning van de Ekerse Karnavalvereniging De Bierpruvers voor het organiseren van de 42ste Internationale Karnavalstoet van Ekeren op zaterdag 7 maart 2015.
De vereniging verzoekt om een geldelijke toelage van 7.500,00 euro. De vereniging vraagt om het bedrag vooraf te kunnen ontvangen. De deelnemende groepen wensen de dag van de stoet betaald te worden.

Op 16 december 2013 werd het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten, door de districtsraad goedgekeurd. Dit reglement kadert binnen het bestuursakkoord en werd vertaald onder de doelstelling :"SEK 010202 "Alle verenigingen en organisatoren worden op een gelijke en objectieve manier ondersteund op basis van één subsidiereglement".
Op 26 januari 2015 keurde de districtsraad een aanpassing aan artikel 7 van het reglement ondersteuning Ekerse projecten goed.

Projectsubsidies worden slechts toegekend voor zover er kredieten beschikbaar zijn in het districtsbudget. Per projectdossier kan men een toelage van maximum 5.000,00 euro aanvragen.
De aanvraag voldoet eveneens aan de voorwaarden geldend in dit nieuwe reglement.

Argumentatie


De aanvraag voldoet aan alle voorwaarden van het reglement. De toelage voor een bedrag van maximum 5.000,00 euro kan worden toegekend. De meeste uitgaven moeten geprefinancierd worden, bijgevolg is het wenselijk de toelage vooraf uit te betalen.

Op 13 januari 2015 heeft het evenementencomité het toelagedossier besproken.
Het advies is positief: de karnavalstoet is een folkloristisch event en is een vaste waarde. Ook al zijn er intern verschuivingen, er blijft een geïnteresseerd publiek komen. Laagdrempelig want vindt plaats op de openbare weg. Het comité stelt zich wel vragen bij de begroting. Hoe zit het met de betrokkenheid van de Vrienden van Andernach.
Het comité adviseert om De Bierpruvers vzw te ondersteunen ter waarde van maximum 5.000,00 euro.

Juridische grond

  • de wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen;
  • het reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad in zitting van 18 december 2006 (jaarnummer 2730);
  • het reglement voor ondersteuning van Ekerse projecten goedgekeurd door de districtsraad in zitting van 16 december 2013 (jaarnummer 100).
  • aanpassing aan het reglement ter ondersteuning van Ekerse projecten goedgekeurd door de districtsraad in zitting van 26 januari 2015 (jaarnummer 18)

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Ekeren is een bruisende en levendige gemeenschap
Uniforme en transparente subsidiereglementen zijn opgemaakt zodat het verenigingsleven is ondersteund en gestimuleerd
Alle verenigingen en organisatoren worden op een gelijke en objectieve manier ondersteund op basis van één subsidiereglement

Besluit

Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege ekeren beslist:

Artikel 1

Het districtscollege beslist om de Ekerse Karnavalvereniging De Bierpruvers een toelage toe te kennen van 5.000,00 euro.

Artikel 2

Het districtscollege beslist om de toelage vooraf uit te betalen. De bewijsstukken dienen binnen de 3 maanden na de manifestatie voorgelegd te worden, waarna een verrekening kan gebeuren.

Artikel 3

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Ekerse Karnavalvereniging De Bierpruvers vzw
Konijnenberg 24
2180 Ekeren
ondernemingsnummer: 0871.038.224
bankrekeningnummer: BE49 4145 0874 9171
5.000,00 euro budgetplaats: 5054500000
budgetpositie: 649800
functiegebied: 1SEK010202A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1EK050709
budgetperiode: 1500
4505038885

Bijlagen

  • ek29271-1257_001_20150105-123420.pdf
  • BEGROTING 2015.xlsx
  • BEGROTING stoet2015.xlsx
  • boekhouding2013.xlsx